Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Електрическа тенджера  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано02.08.13 23:34



След като си купих тефлонова скара и станах страшен майстор на месца и зеленчуци, не без помощта на идеите на Сапиенс за мариноване, днес си взех и електрическа тенджера с долно подгряване.
Спретнах един уникално вкусен миш-маш за проба, с почти никакви усилия и с миниатюрна бучица масло, но си търся идеи за разни други ястия.
Утре ще пробвам мусака и кекс, но ако имате опит, споделете, моля





Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: chavdar4e]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано05.08.13 12:14



Чаве, чекай малко... я просветли мене простия каква е тая чудесия дето си си я купила? Дай линк моля ако може стана ми любопитно.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: hannibal]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано05.08.13 18:45



Миии, тенджурка с нагревател отдолу, тефлонова, на Елеком. Води се тиган, но е дълбоко, такава чудна мусака стана, пържени картофи (по селски) с яйца, палачинки, днес ще го пробвам как ще се държи с ориз





Че се намъчих с нашата печка, това и скарата за момента я заместват.

П.П. Много се кефя, че има възможност за поддържане на яденето топло, та като се прибере големият младеж от младежките му занимания си го чака топла вечеря



Тема Ето нещо за теб от меннови [re: chavdar4e]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано06.08.13 08:28



Чавенце,
Мене ако ме питаш – няма ли мръвка и мазнини с холестерол в количаство от което да ми изпищят артериите не е ядене, ама оня ден реших да експериментирам нещо и мисля че се получи. Мисля че е подходящо за новата ти придобивка. Всички количества на зеленчуците ги съобрази с големината на съда. Ето какво направих:
Необходими продукти:
Патладжани
Тиквички
Моркови
Зелена капия
Стар лук
Червени домати
Чесън
Магданоз
Приготвяне:
Патладжана на колелца с дебелина не по-малко от 1,5 см. – посоляваш и изчакваш да си пусне горчилката. През това време на дебели шайби – тиквичките, морковите, чушките и лука. Целта е да са на горе – долу една дебелина. Всичките зеленчуци до тук заедно с отцедените колелца патладжани, но без доматите и чесъна в една голяма купа. Аз правих достойно за рота гладни новобранци количество. Както са в купата зеленчуците им приготвих следната марината: 2 супени лъжици тъмен соев сос, две супени лъжици зехтин, две супени лъжици олио и две супени лъжици бяло вино. Ама арабийски супени лъжици. Пак казвам приготвих доста. Заливаш зеленчуците и разбъркваш в купата с ръчички да не се смачкат и оставяш завитата купа в хладилника два часа барем. Никаква сол или нещо друго – каквото има в соевия сос толкова. Вадиш зеленчуците и ги изсипваш в тефлоновата тава или в твоя случай във готиното тефлоново нещо. Ако не те мързи (мене ме мързя) можеш да ги подредиш по кръгчета и т.н. Между тях „подпъхваш“ кръгчета червени домати и цели НЕОБЕЛЕНИ скилидки чесън. Печеш до лично твоя преценка за готовност аз ги оставих да се карамелнат повечко. Въпрос на вкус. Малко преди да е напълно готово поръсваш със наситнения магданоз. Това е.
Става изключително вкусно, а рецептата е проста та чак елементарна ама мнооого вкусна. И… пие безбожно количество мастика…


Да ти е сладко!

Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Ето нещо за теб от меннови [re: hannibal]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано06.08.13 23:35



На мен ми потекоха лигите, ама ако го направя, ще трябва да те поканя теб да си го ядем, защото: 1. не яде патладжан 2. не яде тиквички 3. гони морковите като най-омразен враг!!! Единият обожава чушки, другият може да рупа само краставици и домати, абе.....



Пък може ти мен да поканиш, от мен мастиката

Голяма мъка ми е с това кой какво не яде, аз съм се жалвала, нямам време да готвя за всеки отделно, иначе няма да спя и 3 часа, та трябва да се намира златната среда



Тема Re: Ето нещо за теб от меннови [re: chavdar4e]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано07.08.13 09:04



Леле, Чаве, военна закъсация у мирно време...
Искрено ти съчувствам за което... Освен да те поканя и мастика ще се намери, ако требе и водка с Висоцки ще се намери, а ти през това време приложи хватката: Като не ядете еди какво си всеки сам да си го приготви. Излез в стачка бе! Аз ще ти правя логистична подкрепа!



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Ето нещо за теб от меннови [re: chavdar4e]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.08.13 17:42



Съчувствам ти. Най-добре е да ги оставиш всеки да сготви това, което му се яде, но в по-голямо количество, разбира се.По този начин хем ще бъдеш отменена, хем и ще ти бъде сготвено





Тема Re: Ето нещо за теб от меннови [re: hannibal]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано07.08.13 23:57



Ааааа, за водката с Висоцки кандисвам


В интерес на истината, младежите се справят чудесно с готвенето и съм им разигравала сценката със стачката, ама ..... сърце юнашко не трае
Всъщност просто се е налагало да пътувам и те да се справят сами, оправят се чудесно.
Тия дни се състезават кой по вкусен таратор ще направи, е тва е нещо, дето може всеки ден да ядат по три пъти на ден!!!
Ку има и по една мръвка към него с розов домат и сирене, щастието става пълно.

Ама аз все се надбягвам със сянката си, квачка такава



Тема Re: Ето нещо за теб от меннови [re: dama spatia]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.08.13 00:02



Имам си един на принципа "Джоу храна не дели"


Да, бе, ще ми се моткат мъжки из кухнята, ааааа, не, че и не ядат два дни едно и също, прясно трябва да е, офффф...
Шегувам се, на нас ни е забавно да приготвяме заедно вечерята, да се сменяме, всеки да прави нещо, но понякога ми се иска да се почуствам като вещица над казана!!!

Често, прибирайки се и мислейки за вечерята и всичко преди и след нея, се чувствам като върховен генерал преди решителна битка или пък като диригент пред оркестъра в пълен състав, изпълняващ адски трудно произведение



Тема Re: Ето нещо за теб от меннови [re: hannibal]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано09.08.13 00:23



+1
До колкото знам цедата са ти големи. Купуваш(правиш хляб) , зареждаш с лютеница, майонеза, салам, кремвирши и кашкавал(сирене) и готово.
Да маат филии
Или да си пържат яйца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.