Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: chavdar4e]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано09.08.13 10:33



Чаве,
от оня ден се каня да питам. Супникът ти много ми хареса. Дори искам да подаря на едно познато дете, което е студентка в Китай

, но не попаднах на електрическат ти тенджера. Спомням си майка ми имаше и дори беше с реотани и в капака. Направо се чудя дали не дреме някъде, чакаща за музея на електродомакинските уреди
А на ме ми подариха (срам, не срам, ще си призная) нещо като тефлонова тава със стъклен капак и го домъкнах от Англия. Жената не е англичанка по произход, страхотна готвачка. Такива гюзлеми праскаше, имам -баялдъ, че явно е сметнала, че като ми подари такова нещо и аз веднагически ще прихвана табиетите й
На .
Това ли имаш предвид?



Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: Фиш Л]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано09.08.13 20:19



Че кое в случая е срамно скъпа?:))))



Жената явно е била туркиня, запомни ли как прави гюзлеметата?



Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: hannibal]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.08.13 19:18



Голяма (поредна модна) простотия. За пара и зеленуци може и да става(макар според мен зеленчуците са си най-хубави пресни) но за СУХИ(нетлъсти) меса - йок. Превръща ги без проблем в подметка.



варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: chavdar4e]  
Автор CVETETO31O1 (=1 jena)
Публикувано03.09.13 21:29



Имам отдавна такава овална голяма тефлонова електрическа тава с непрозрачен капак. Хубаво и е, че можеш да печеш-пържиш в нея почти всичко и то в доста голямо количество. В нея пържа тиквички, патладжани, пълнени чушки с яйца и сирене и т.н. Тъй като за пърженето все пак използвам мазнина, а не ми се хвърля все пак след това - оползотворявам я като винаги финализирам с миш-маш, който обира всичко. Става убийствено вкусен, по-скоро запечен, отколкото запържен.
Виж за кекс въобще не съм пробвала, но моята тава не е много висока, а по-скоро разлата с голяма площ.
И един съвет, макар и за други бъдещи твои тефлонови покупки (отнася се и за силиконови такива). При нов уред с тефлон правя следното. Измивам добре с препарат и топла вода. Подсушавам напълно. После с четка намазвам обилно с олио тефлоновата част и оставям 24 часа да престои така. След това пак измивам с топла вода и препарат и подсушавам. Вече мога да го ползвам. Така устойчивостта на тефлона (силикона) се заздравява и се удължава срока на употреба. Този трик го научих от едно японско упътване към тефлонов уред. Прилагам го от години и грешка няма.

И ми е любопитно как ти се получи кекса и мусаката ???



Тема Re: Електрическа тенджеранови [re: CVETETO31O1]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано04.09.13 22:35



Такова свинско с картофи, чушки, домати, морков и т.н. се спретна почти само за няма и 40 минути и без да му вися на главата....


Седи си на подгряване и който не е преял като прасенце си сипва още мъъъъъъничко, само една лъжичка




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.