Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лесни и вкусни тиквичкинови  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.07.13 15:15



Пишман градинар съм.Сега покрай дъждовете, се самоотгледа голямо количество тиквички.
Посъветвах се и запомних и сътворих нещо много лесно и вкусно, затова го споделям.
В намаслена тавичка нацепвам тиквичките, като наденичка.В цепките бутвам тънки резенчета домат, сирене и чесън.Добавям малко вода.Към нея по фантазия аз добавих горчица, която се оказа подходяща.Пъхам във фурната.Когато прецених, че са полуготови ги заливам със заливка за мусака.В нея добавих копър и магданоз пак от градинка.
Чудно и красиво!

Снимка нямам, защото не успях да съхраня гозбата във вид от вредители.



Тема Re: Лесни и вкусни тиквички [re: Чудеси]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.07.13 19:02



Аз правя тиквичките по също толкова лесен начин и се получават много вкусни. Нарязвам тиквичките на кръгчета.Потапям ги в брашно и червен пипер, изтупвам и редя в тавата, като леко ги застъпвам. Ръся олио върху всяка тиквичка , посолявам. Вторият ред тиквички нареждам между редовете и пак процедирам както при първият ред. Накрая наливам малко вода в тавата и слагам във фурната. Стават по-вкусни и от пържените тиквички.



Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: Чудеси]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.07.13 19:41



Звучи много вкусно... Само не разбрах за какво се добавя вода, след като тиквичките са твърде сочни.





Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: Чудеси]  
Автор barowec (брадър)
Публикувано24.07.13 15:49



щом имаш тиквички пробвай и тази рецепта:
обелени,нарязани на дълго тиквички с дебелина около 2 см. се панират в разбито яйце,овкусено с копър,след това се овалват в галета,нареждат се в намазнена тавичка и се пекат в гореща фурна.Стават много вкусни и хрупкави.



Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: barowec]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано24.07.13 15:50



Веднага ще пробвам!



Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: Sapiens]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано25.07.13 13:02



Правила съм тиквичките без вода, но загарят. Не стават така вкусни, както като им се добави малко вода. Да ти кажа, наредени в тавата, тиквичките не изглеждат твърде сочни

.



Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: dama spatia]  
Автор Manny8 (стара позната)
Публикувано28.07.13 13:45



Изпробвах рецептата Ви. Единствената промяна- не рязах на кръгчета, а на "пръчки". Получи се страхотно, хареса се на всички у дома и отсега нататък забравям за досадното и нездравословно пържене. Домашните даже ме ожалиха, че съм пържила тиквички в тази жега, а аз хич и не побързах да издам тайната си- че сладко попийвах кафе, докато вкусотията се готвеше сама ;-) Благодаря, че споделихте :-)

Find my soul and I\'m yours forever.


Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: dama spatia]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.08.13 21:49



Обикновено "водата" в тиквичките се проработва в присъствие на мазнина, затова се разчита на мазнината при готвенето им, за да станат сочни...
Но нали всички се опитваме да избягваме пусти мазнини, че те пък много нахално налитат да ни се лепят по "фините" телца...



Тема Re: Лесни и вкусни тиквичкинови [re: dama spatia]  
Автор CVETETO31O1 (=1 jena)
Публикувано25.08.13 02:53



В моя вариант редя със застъпване кръгче тиквичка - кръгче картоф. Ръся с наситнен копър и чесън. Запичам. И пак като теб - олио и минимално вода. Става много вкусно






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.