Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано08.07.13 20:32



Не намерих отговори в нета, та да питам тук: Как съхранявате босилек повече от 3-4 дена, без да увяхне, или мухляса?

Купувам връзка босилек от пазара (без значение кой час) в някаква целофанова опаковка, и листата са му вече влажни. Опитах се да го завивам във вестник, и да го пазя в хладилника...след 3 дена листата вяхнат. Опитах се да разпределям стръкчетата в 5-6 отделни найлонови пликчета, и да вадя само едно от тях от хладилника-последните 1-2 са половината мухлясали.

Съвети, моля?



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.07.13 21:16







Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: chavdar4e]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано08.07.13 22:44



В началото на лятото си купих от пазара едно растение в кофичка от кисело мляко, пресадих го, но имаше 2 клончета, които се отчупиха. Сложих ги в една чашка с вода да са ми зелени. Те пък започнаха да растат, пуснаха едни бради и си станаха като нормален босилек. Сега съм ги сложила в две пластмасови бутилки на прозореца, само им доливам вода и те растат. По такъв начин босилекът винаги е пресен

. Аз го харесвам повече като аромат и рядко го слагам на ястия.

Редактирано от nnaarr на 09.07.13 00:41.



Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано09.07.13 04:37



Лесна работа! Кипуваш 1 кг розови домати и една буца сирене, зехтин, едри зелени маслини и червен лук. Изпичаш и белиш няколко пиперки. Правиш салата. Охлаждаш едно шише бургаска мускатова и ме каниш на гости. За босилека да не береш грижа, щи нося всеки ден пресен!



Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано09.07.13 09:50



С босилека ми е лесно- правя песто (малко побългарено, защото не ми се дават 12-13 лв за кедрови ядки

), но с листата от мента ми е бил проблемът.
Та, измивам клонките, подсушававам ги, обирам листенцата, слагам ги в бурканче и заливам със зехтин. Така траят седмица



Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: Фиш Л]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.07.13 20:19



С босилека ми е лесно- правя песто (малко побългарено, защото не ми се дават 12-13 лв за кедрови ядки), но с листата от мента ми е бил проблемът.
Та, измивам клонките, подсушававам ги, обирам листенцата, слагам ги в бурканче и заливам със зехтин. Така траят седмица


За песто съвета е чудесен, ама аз слагам босилека в салата. Имам чувството че ако накъсам предварително листата, ще си загубят вкуса, дори и потопени в зехтин. Но ще експериментирам, ако предадат вкуса на зехтина-в кяр съм

Мерси за съвета

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Добра идея...нови [re: nnaarr]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.07.13 20:33



В началото на лятото си купих от пазара едно растение в кофичка от кисело мляко, пресадих го...

Нищо не съм "отрасвал" (?..."израствал"?

) през съзнателния ми живот, ама явно е дошло време за сефтеМерси за идеята-винаги съм се пулел на пазара на тези "растения в кофички за кисело мляко"

Колко време мина от както почнаха да растят листа, достатъчно голями (и на брой) за да овкусиш една ГОЛЯМА салата?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема П.С....нови [re: nnaarr]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.07.13 20:34



П.С. В каква (предполагам изрязана) пластмасова бутилка слОжи корените? 1,5-2 л, или 5-7-10Л?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: MитpeШoпa]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано09.07.13 20:40





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Как да съхранявам босилек повече от 3-4 дена??нови [re: XlNG]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.07.13 20:43



"...Изпичаш и белиш няколко пиперки...."

За добра компания на маса съм способен чудеса да направя

Изпичането и беленето на пиперки...твърдо нье!Майна, аз и месо сурово ям, и повечето зеленчуци ги ям сурови, с'я чушки Ша ти пека?!?Я не се занася, а си казвай без бой-ти в София ли си сега, та такива идеи предлагаш?Ако да-свиркай

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.