Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: Фиш Л]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.09.13 18:00



Всичко това, което си направила е една голяма вкуснотия

Така че вярвам момичето да е харесало всички гозби, с които си я посрещнала. А те не са никак малко
Аз днес правих грах с моркови. Купих един пакет / 450 г./ грах с моркови. Сина каза, че се е получило вкусно ядене.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: nnaarr]  
Автор Deva67 (непознат )
Публикувано02.09.13 21:26



Приемате ли идея за различен вариант на тази супа? В малко олио и масло /по малко и от двете/ се запържват няколко лъжици пшеничен грис. Като порозовее леко, се налива топла вода, добавят се нарязани на дребни кубчета картофи. Когато са сварени се добавя натрошено сирене на вкус. Ври 2-3 мин. със сиренето и се отстранява. Осолява се съобразно това колко е солено сиренето...Не се слагат други подправки, при сервирането се предлага черен пипер /който обича/. Опитайте, страхотна е.....Дълги години това е уважавано ястие у дома...



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: Deva67]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано02.09.13 21:55



Много интересно! За пръв път го чувам...

.Ще опитам скоро.Благодаря за идеята!



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: MoPcKu]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано03.09.13 15:15



Кордон Бльо





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: dama spatia]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано04.09.13 22:44



Скоро купих за пръв път бугер тесто. Правих го с яйца и сирене. Остана сурово особено долният пласт. Кажи някоя тайна, моля.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: Гинec]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано04.09.13 23:05



Мисля, че е до особености на печката ти. Или е било твърде високо от долните реотани. Аз съм правила от бутер тесто





Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: Гинec]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.09.13 20:55



Приготвям бутер тестото с плънка от кайма по следният начин:
За плънката използвам около пакетче и половина кайма / казвам приблизително толкова, защото купувам кайма в по-голямо количество и вкъщи си я разпределям в пакетчета. Долу горе, гледам да бъдат за около едно готвене. Вземам едно такова пакетче, нарязвам глава лук на ситно, моркови / може 2 / на кубчета, добавям кимион, подправка за кайма и задушавам на котлона. Олио слагам на око, но гледам да не е много, защото след това ще стане много мазно. Добавям 1 лъжица доматено пюре. Разделям бутер тестото на 2. С едната половина застилам дъното на правоъгълна тава, разстилам плънката и покривам с другата половина тесто. Дупча с вилица отгоре и слагам в загрята до 180 градуса фурна.
Това е. Нищо сложно. Лесно и вкусно.


Няма тайна, поне при мен . Ако искаш опитай да го приготвиш по този начин.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: chavdar4e]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.09.13 20:56



Хубавото на бутер тестото е това, че може да се експериментира с него.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: MoPcKu]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано05.09.13 22:30



Утре ще бъде имамбаялдъ.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част Xнови [re: dama spatia]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано05.09.13 22:34



Долният пласт тесто надува ли се? На мен ми остана съвсем суров.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.