Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: Monica123]  
Автор magyclubcom (непознат)
Публикувано27.04.13 20:09



ето ти и моята рецепта за туй чудо месено е в машината втасало е в нея за по двадесет минути после пак месене така три пъти чрез рестартиране на програмата за месене, която при мен е един час и половина като половин час меси и премесва и един час втасва тестото по тази програма, после сплетено и във фурната :) По-ясно казано месило се е половин час втасало е двадесет минути аз рестартирвам програмата и така три пъти като накрая вадя и оставям да втаса вече сплетен навън в тавата за печене във фурната за четвърти път



Редактирано от magyclubcom на 27.04.13 20:20.



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: MoPcKu]  
Автор Кикс ()
Публикувано27.04.13 21:05



Пилешко филе със сметана, жълтъци, масло и една идея брашно и лимонова кора (пиУе фрикасе, един вид).



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: MoPcKu]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.04.13 22:14



Мисля си за спагети с кайма.



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: magyclubcom]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано28.04.13 01:33



Ето за това говоря !!!!!!!! Знам аз , че тайната е в месенето, иначе и аз го оставям да втаса.Ще пробвам твоя метод....само, че трябва да и намеря книжката на машината:(

Дай ми моля те точните пропорции на съставки - обясни на бъзо.

Мерси !



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: Monica123]  
Автор magyclubcom (непознат)
Публикувано28.04.13 09:36



рецептата е стъпка по стъпка ето тук

но в общи линии е това:
килограм брашно (може да се наложи и малко отгоре за допремесване), 7 яйца (единият жълтък за намазване), 300 гр. захар, 300 мл. топличко прясно мляко, 1-2 ванилии, може и кората на един лимон, 1/4 ч.л. сол, 30 гр. жива мая, 200 гр. краве масло и 2-3 с.л. олио, пълнеж по желание и всички продукти да са със стайна температура, а в помещението да е топличко, но не задължително да е горещо :).

Първо си активирайте маята, като я разбъркате с чаена лъжичка захар и малко от топличкото мляко покриете я с пласт брашно и я оставете да запълни паничката, докато се напука брашнената коричка.
През това време сложете шестте яйца плюс един белтък в купа с половината захар и солта и разбийте с миксера, докато се усвои хубаво захарта и се загубят кристалите й. Смесете си и олиото с кравето масло в друг съд и загрейте леко на котлона, колкото да се разтопи маслото.
Останалата захар разтворете в прясното мляко и после добавете към вече разбитите яйца. Сложете и ванилиите, кората от лимона и активираната мая вътре и изсипете готовата смес в контейнерчето на машината за хляб или в предварително направеното кладенче от брашно, ако ще месите на ръка. В моят случай аз ползвах машината и първо сипах течната смес, а отгоре цялото пресято брашно на куп. Контейнерчето ми е с вместимост само до един килограм хляб, поради което разбира се се напълни до ръба с всичките съставки, но аз рискувах и малко поозорих машинката да омеси, но се получи без инциденти. Още в началото на замесването при отворен капак на машината започнах да наливам на етапи по малко масло оставях да втасва слез първото половинчасово месене двадесет минути оставих да втаса вътре, рестартирах програмата меси пак половин час, втаса пак двадесет и пуснах трети път, след това го извадих от машината намаслих си ръцете с олио и премесих тестото сгъвайки го като кърпа така намаслено, оформих го после пак на топчета направих си фитили, сплетох намазах обилно с мазнина козунака оставих да втаса във фурната на 40-50 градуса отгоре наръсих с навлажнена с малко водичка захар и намазах с жълтък и увеличих градусите на фурната на 170 пекох за 40 минути, като сложих и една метална купичка вътре с вода да не става сух козунака накрая пробвах с клечка излезе ли суха вадиш веднага ако има тесто по нея печеш още двадесетина минути с фолио отгоре.



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: magyclubcom]  
Автор magyclubcom (непознат)
Публикувано28.04.13 09:39



тайните според мен са в задължителното разбиване на яйцата като за кексова смес да речем, постепенното наливане на мазнина при месенето и в температурата на печенето иначе невтасало тесто няма според мен високата температура в помещението е мит :)



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: MoPcKu]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано28.04.13 12:43



Днес сложих във фурната пиле с пресни картофки в плик.



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: magyclubcom]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано28.04.13 19:50



Благдаря, точно от такава рецепта имах нужда.
Малко ме смущават количествата - 7 яйца????Не за друго, знам, че от многото яйца по принцип може да стане жилаво това което се прави, но ще спазя рецептата ти.И моето казанче е за 1 кг. хляб - ще видимка ще стане.
Маята ми е суха - качетвена. Не ми се ходи сега по някакви арабски магазини да търся жива - чувала съм, че има, но не ми се занимава....
С 2 думи, ще докладвам....



Благодаря ти много за отделеното време !



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: Monica123]  
Автор magyclubcom (непознат)
Публикувано28.04.13 20:00



да, аз забравих да ти кажа, че дозата е голяма Мони от нея се получава точно два килограма козунак, който на вид е доста голям, а в случая при мен бе разделено тестото на две и половината е това, което виждаш на снимката голям е почти, колкото решетката на фурната, а другата половина отиде за подарък :) намали дозата на половина и сложи три яйца + единият белтък, а жълтъка ползвай за намазване така ще имаш един доста голям килограмов козунак или два по-малки по половинка със сигурност ще стискам палци да се получи, а козунак се прави задължително с повечко яйца не се тревожи иначе ще стане просто сладка пита



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част IXнови [re: MoPcKu]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано28.04.13 20:16





Да станеш човек е изкуство.


Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.