Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Рецептите на Еми1947 -Баклаванови  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 02:02



Баклава

1. 6 броя кори от финните
2. 4 яйца
3. 200 гр.захар
4. 200 гр. счукани орехи
5. 1/2 бакпулвер
6. 1 ванилия
7. 200 гр. брашно
8. олио
Начин:
В намаслена тавичка /най-добре да е от печката,тя е плитка,но става чудесно в нея се нареждат корите/ слагаш първата кора,мажеш с олио,втората кора,пак с олио и третата също , тогава си разбиваш с миксер продуктите и изсипваш плънката върху третата кора и после редиш другите три,като мажеш само с олио,после режеш баклавата на триъгълници и я изпичаш на 200% до зачервяване.После си правиш сироп с 600 гр. захар и 600 мл.вода,пак минаваш с ножа и разрязваш баклавата и я поливаш,ако сиропът е горещ,баклавата да е поизстинала или обратното и е много вкусна.Да ви е сладко!!!



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано09.11.12 02:12



Знам я тази рецепта - вкусна и лесна. В последните години майка ми я предпочита и когато ми беше на гости я правихме.

Само да добавя , ако мазнината е олио смесено с разтопено масло 1:1 е по-вкусно.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 02:40



Торта

1. 17 яйца
2. 2 ч.чаши брашно
3. 1 краве масло
4. 1 ч. чаша прясно мляко
5. 4 ч.чаши захар
6. 4 ванилии
7. 7 с. лъжици брашно за крема
8. 1 л. прясно мляко
Начин:
Разбиват се с миксер 15 жълтъка с 1 чаша захар и 1/2 с. лъжица вода.После разбиваш 17 белтъка с 1 чаша захар на сняг и прибавяш разбитите жълтъци, две чаши брашно и две ванилии.Пече се в правоъгълна тава /тази от печката/ на три пъти.Като извадиш блата,още топъл го слагаш на мокра марля и намокрен вестник или хартия и веднага го навиваш на руло и така и трите.Правиш си млечница с прясното мляко,като разбиваш 7 лъжици брашно и два жълтъка в студено мляко и го сипваш във врящото мляко, да се сгъсти и после слагаш маслото и двете ванилии.Тогава започваш оформянето на тортата.Разгъваш навития блат и го режеш на 3 или 4 ленти,зависи от тавата,мажеш лентата с крема и навиваш на руло и редиш в поднос изправено нагоре рулото и така ги нареждаш всичките и отгоре мажеш и отстрани с крема и я оставяш да поеме хубаво крема.отгоре може да си я украсиш със сметана и каквото ти харесва.Правила съм я едно време няколко пъти, за рождени дни,като оцветявах сместа за блатовете с безвредна боя.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Monica123]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 02:42



Благодаря ти,това не го знаех.Лека нощ и приятни сънища!!!



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.12 15:58



Тук трябваше да напишеш в заглавието "торта"

Много яйца, бре! Много интересна торта.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Гинec]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 17:18



Да , много е интересна, но не знам къде е?Тук, където съм писала Рецептите на Еми ли трябваше да напиша торта?



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.12 17:20



Да. Горе в дясно има "тема". Там пиши заглавията на всеки постинг.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.11.12 19:12



Отдавна не съм правила баклава, просто бях забравила за нея. Но пък наближва Нова година. Това е един чудесен повод да направя баклава.





Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.11.12 19:13



Еми, това са много яйца. Сигурно се получава много голяма торта.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: dama spatia]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано10.11.12 02:40



Да,много яйца са,аз много отдавна не съм я правила,правех я, когато майка ми от село ми даваше всичко и имаше и много яйца, а сега всичко купувам.Но е вкусна тортата.Не знам,сега ми хрумна идея за готови блатове два пакета само млечницата да се направи,дали ще могат да се навият блатовете,като не са пресно опечени?Може би за идващите празници да опитам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.