Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Рецептите на Еми1947 -Баклава  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 02:02



Баклава

1. 6 броя кори от финните
2. 4 яйца
3. 200 гр.захар
4. 200 гр. счукани орехи
5. 1/2 бакпулвер
6. 1 ванилия
7. 200 гр. брашно
8. олио
Начин:
В намаслена тавичка /най-добре да е от печката,тя е плитка,но става чудесно в нея се нареждат корите/ слагаш първата кора,мажеш с олио,втората кора,пак с олио и третата също , тогава си разбиваш с миксер продуктите и изсипваш плънката върху третата кора и после редиш другите три,като мажеш само с олио,после режеш баклавата на триъгълници и я изпичаш на 200% до зачервяване.После си правиш сироп с 600 гр. захар и 600 мл.вода,пак минаваш с ножа и разрязваш баклавата и я поливаш,ако сиропът е горещ,баклавата да е поизстинала или обратното и е много вкусна.Да ви е сладко!!!



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано09.11.12 02:12



Знам я тази рецепта - вкусна и лесна. В последните години майка ми я предпочита и когато ми беше на гости я правихме.

Само да добавя , ако мазнината е олио смесено с разтопено масло 1:1 е по-вкусно.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 02:40



Торта

1. 17 яйца
2. 2 ч.чаши брашно
3. 1 краве масло
4. 1 ч. чаша прясно мляко
5. 4 ч.чаши захар
6. 4 ванилии
7. 7 с. лъжици брашно за крема
8. 1 л. прясно мляко
Начин:
Разбиват се с миксер 15 жълтъка с 1 чаша захар и 1/2 с. лъжица вода.После разбиваш 17 белтъка с 1 чаша захар на сняг и прибавяш разбитите жълтъци, две чаши брашно и две ванилии.Пече се в правоъгълна тава /тази от печката/ на три пъти.Като извадиш блата,още топъл го слагаш на мокра марля и намокрен вестник или хартия и веднага го навиваш на руло и така и трите.Правиш си млечница с прясното мляко,като разбиваш 7 лъжици брашно и два жълтъка в студено мляко и го сипваш във врящото мляко, да се сгъсти и после слагаш маслото и двете ванилии.Тогава започваш оформянето на тортата.Разгъваш навития блат и го режеш на 3 или 4 ленти,зависи от тавата,мажеш лентата с крема и навиваш на руло и редиш в поднос изправено нагоре рулото и така ги нареждаш всичките и отгоре мажеш и отстрани с крема и я оставяш да поеме хубаво крема.отгоре може да си я украсиш със сметана и каквото ти харесва.Правила съм я едно време няколко пъти, за рождени дни,като оцветявах сместа за блатовете с безвредна боя.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Monica123]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 02:42



Благодаря ти,това не го знаех.Лека нощ и приятни сънища!!!



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.12 15:58



Тук трябваше да напишеш в заглавието "торта"

Много яйца, бре! Много интересна торта.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Гинec]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано09.11.12 17:18



Да , много е интересна, но не знам къде е?Тук, където съм писала Рецептите на Еми ли трябваше да напиша торта?



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.12 17:20



Да. Горе в дясно има "тема". Там пиши заглавията на всеки постинг.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.11.12 19:12



Отдавна не съм правила баклава, просто бях забравила за нея. Но пък наближва Нова година. Това е един чудесен повод да направя баклава.





Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано09.11.12 19:13



Еми, това са много яйца. Сигурно се получава много голяма торта.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: dama spatia]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано10.11.12 02:40



Да,много яйца са,аз много отдавна не съм я правила,правех я, когато майка ми от село ми даваше всичко и имаше и много яйца, а сега всичко купувам.Но е вкусна тортата.Не знам,сега ми хрумна идея за готови блатове два пакета само млечницата да се направи,дали ще могат да се навият блатовете,като не са пресно опечени?Може би за идващите празници да опитам.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор esti ()
Публикувано10.11.12 15:06



Не става с готови блатове (поне с тези, които в бг се продават) защото те не се достатъчно еластични и ще се разтрошат при завиването.

Правила съм вити торти, но да си призная не съм им голяма почитателка.
Ето една (по друга рецепта и с по-малко яйца), която не ми се получи много, защото кремът стана малко по-рядък, а това навлажни блатовете и те се деформираха, но......И тя се изяде.





ПП IMG - то нещо не бачка.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: esti]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано10.11.12 15:21



Красота. Голям си майстор!





Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Гинec]  
Автор esti ()
Публикувано10.11.12 15:27



Може би просто мога да правя от дефекта - ефект

, защото на тази точно торта почти нищо не ми се получи според началния замисъл. И айсингът за украсата не ми се стегна достатъчно и непрекъснато се разтичаше, та се наложи да импровизирам и в крайна сметка се получи нещо съвсем различно от това, което беше в главата ми.

Хубавото е, че в крайна сметка винаги всичко се изяжда.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: esti]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано10.11.12 15:43



Хубавото е, че в крайна сметка винаги всичко се изяжда.

Най-важното е да е вкусно и да се изяде до трохичка.





Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.11.12 17:24



Еми, не съм купувала до сега готови блатове. Спирала съм се на тях да ги разглеждам,но не знам дали няма да се разчупят, ако се навият. Някои ми се виждат доста дебели. Но пък, опитай. След това ще споделиш какво се е получило.





Тема P.S.нови [re: dama spatia]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.11.12 17:27



Прочетох късно мнението на ести за блатовете. Едва, след като написах мнението си. Моето мнение съвпада с нейното.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Гинec]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.11.12 17:29



Да, защото казват, че човек се храни с очите. Но пък има случаи, когато се направо нещо, което на външен вид няма вид, а когато го хапнеш, пръстите си да изядеш.



Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: esti]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.11.12 17:29



Важен е вкусът





Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: esti]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.11.12 17:41



ести, не казвай, че нищо не се е получило. Ние виждаме резултата. А той говори друго





Тема Re: Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: dama spatia]  
Автор esti ()
Публикувано10.11.12 17:53



О, не, не съм излишно самокритична, просто споделих, че нищо от това, което беше, като замисъл и представа в главата ми не се получи.
Винаги преди да направя някоя торта или ястие то вече е с ясна визия в представите ми.....но често има и изненади. Няма как.





Тема въпроснови [re: dama spatia]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано15.11.12 21:58



Някой опитвал ли е със заместител ? За съжаление не трябва да употребявам захар.





Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано16.11.12 08:47



Кифлички

Продукти:
1. 3 яйца / 2 жълтъка за намазване/
2. 300 гр. мас,мека,не разтопена
3. 200гр. захар
4. 300 мл. прясно мляко
5. 1/2 кубче мая
6. 1 ванилия
7. брашно,колкото поеме,като се долива и около100 мл. хладка вода
Начин:
Замесва се тестото и се оставя в хладилник да пренощува или за няколко часа,като го слагам в плик,намаслен с олио.Като извадя тестото,режа или късам от тестото една топка и я омесвам леко да стане като питка и я разточвам с точилката,режа на 4 и после още веднъж и стават 8.Правила съм ги и със сладко,с шипков мармалад ,но най ми харесват с локум.Обикновен локум-без ядки режеш от него и слагаш на триъгълничето и го навиваш като кифла и го слагаш в намаслената тава,като ги наредиш всичките,да има разстояние,защото набухват ,мажеш с жълтък и ръсиш с кристална захар.Пече се на 250% до зачервяване.Топли се изваждат в поднос или купа.Аз, докато пека втората тава,от първата няма нищо.А за тези,които не могат да ядат сладко,може да си разбият няколко яйца и сирене и това да им е плънката,а отгоре може да поръсят със сусам.



Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.11.12 17:22



Нещо подобно прави и моята майка, но не можем да изядем две тави. Половината / след като изстинат/ слагам в найлонови пликчета и замразявам във фризера. От там си вадя и стоплям в микровълновата. Стават като пресни току що извадени от фурната



Тема Re: въпроснови [re: nnaarr]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.11.12 19:46



Не съм опитвала да направя сиропа със заместител. Може би няма да се получи същият сироп, в който се използва захар. Но пък, защо не опиташ внесто захар, да сложиш захарин. До сладост може би ще се доближи, но до гъстота, се съмнявам. Можеш да опиташ не с целият пакет кори, а само с няколко кори.



Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.11.12 19:49



Отдавнна не съм правила кифлички. Преди години ги правих и на мен повече ми харесваха с локум. Нямам мас. И ако реша да ги направя каква мазнина да слагам? Масло, олио?



Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: dama spatia]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.11.12 19:53



Майка ми ги прави с краве масло.



Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: Гинec]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.11.12 13:15



Гинесче, идеята за масло ми допада. Даже смятам, че ще станат и по-хрупкави. И друго си мисля-дали да не заменя прясното мляко с вода, м?



Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: dama spatia]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано18.11.12 15:40



Някои ги правят с кисело мляко и с маргарин.Опитай,може и с вода,когато нямаш мляко.



Тема Re:Кифлички Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.11.12 15:57



Сега се сещам, че като че ли ги правех с кисело мляко.



Тема Re: въпроснови [re: dama spatia]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано19.11.12 11:14



Мерси, ще опитам





Тема Re:Тути-Фрути или Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор emi1947 (новак)
Публикувано03.12.12 10:23



Тути-Фрути / Боле /

Прави се от рано пролетта до късно есента,а сега може и целогодишно,защото има богат избор на всякакви плодове.В буркан от три литра, се сипва ром-една бутилка от 700 мл. и една чаша плод и същата чаша кристална захар,разбърква се и така се поставят различни плодове,като се режат на дребни кубчета.А череши,вишни,се вадят костилките и цели се поставят,също и гроздето,на което му се вадят семките.Аз съм слагала и диня,пъпеш,киви,банан,боровинки...Като се напълни буркана е готово,сервира се в чаши с високи столчета,сипва се от плодовете и от сока и малка лъжичка за плодовете.Да ви е сладко,а зимата си сипете в чая от него,супер е...



Тема Re:Тути-Фрути или Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: emi1947]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.12.12 21:05



Правила съм го преди години, но май не слагах ром, а ракия. Казвам го по памет, защото откакто съм го правила, минаха около 10 год.



Тема Re:Тути-Фрути или Рецептите на Еми1947 -Баклаванови [re: dama spatia]  
Автор emi1947 (новак)
Публикувано04.12.12 09:40



Да,някои го правят с ракия,но аз не обичам миризмата на ракия,а рома е божествен и с плодовете и сока,който са пуснали...ммм,моите приятелки го обожават,като си пийваме от него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.