Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лучник  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано08.11.12 08:28



Моите деца и внуци много обичат лучник и винаги правя по два.

Лучник

1. брашно 1 кг.
2. мая 1/2 кубче
3. яйца 1 или 2
4. сода за хляб 1 с.л.
5. кисело мляко 1/2 кофичка
6. сол 1 с.л.
7. захар 1 ч.л.
8. оцет /да се угаси содата/
9. олио 1 с.л.
Замесва се с продуктите и хладка вода меко тесто и се разделя на две топки /за един лучник/,като едната е по-голяма и се завива да втаса.Втасва ,докато си приготвите плънката.
Плънка:
Запържвате си повече глави червен лук,може и да добавите и праз лук, и сега по желание : кайма-2 пакетчета, наденица , свинско или друго месо по ваше желание и подправки,каквито обичате, аз слагам черен пипер и чубрица.
Намазвам тавата с олио, разточвам кората да е по-голяма от тавата,сипвам плънката и я разпределям по цялата тава.Разточвам другата кора и покривам плънката,с първата кора покриваме краищата и правим ръбче,притискаме леко,хубаво да се запечата,да не излиза плънката,мажем с жълтък и печем на 200/250% до готовност. Хубаво е както за вечеря, така и за закуска.Приятен апетит!!!Ще се радвам, ако някой напише такива рецепти за различни видове лучници,зелници,клинове , баници и други,които не ги зная и не ги правим в нашия край.Благодаря ви!!!



Тема Предложениенови [re: emi1947]  
Автор esti ()
Публикувано08.11.12 13:43



Защо вместо за всяка рецепта да пускаш нова тема не ги събереш всички в една - така ще бъдат много по-лесни за намиране, а и няма да обсебват първа страница.
Ако искаш опитай. :)



Тема Re: Предложениенови [re: esti]  
Автор emi1947 (непознат)
Публикувано08.11.12 17:00



Благодаря ти,но не знам как, обясни ми,аз съм от скоро тук и не знам много неща.В Сибир си имам блог и в него пиша някои неща .Хубава вечер!!!



Тема Re: Предложениенови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано08.11.12 17:48



Отвори нова тема "Рецептите на Еми1947" Вътре пускай рецептите, като пишеш името на нещото в заглавието. Знам, че имаш сто тетрадки с изпитани рецепти. Тук ще създадеш база данни с рецептите. Който има интерес, ще чете и коментира. Могат да се появят и варианти на твоите рецепти. Можеш да пускаш линкове и към рецептите в твоя блог в Сибир.



Тема Re: Предложениенови [re: emi1947]  
Автор esti ()
Публикувано08.11.12 17:54



Ами така, както сега си отговорила на мен, само че в случая ще отговаряш на себе си.
За да ти се наредят рецептите прегледно в една редичка цъкай върху "отговор" винаги само на първата си рецепта т.е. на тази с която си отворила новата тема.
Май не обясних добре, но ако решиш да опиташ, ще помагаме.

Хубава сиби(Б)рррррска

вечер и на теб!



Тема Примернови [re: emi1947]  
Автор esti ()
Публикувано08.11.12 17:58



Сетих се, че тук мога да ти дам пример за "редичката".



Тема Нова рецептанови [re: emi1947]  
Автор esti ()
Публикувано08.11.12 17:59



Да ме прощават клубарите, но трябва да помогнем на другарче.





Тема Re: Лучникнови [re: emi1947]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано08.11.12 17:59



Ако искам да направя лучник за двама човека, наполовина ли да намаля количествата или на една четвърт???



Тема Re: Нова рецептанови [re: esti]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано08.11.12 18:00



Помогни. Това другарче го открих в Сибир. Много си допаднахме.



Тема Следваща рецептанови [re: emi1947]  
Автор esti ()
Публикувано08.11.12 18:02



Предполагам вече схвана идеята.



Хубаво е в заглавието да пишеш името на рецептата, за да можем, когато си търсим нещо още от заглавието да го намираме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.