Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: bobiO8]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано04.11.12 00:50



как ги правиш да изглеждат толкова...ммм...привлекателни?
скоро ми донесоха и правих, но ги варих предварително и колкото и да бяха вкусни - не изглеждаха така





Тема ярешконови [re: Sandino]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано04.11.12 00:58



варих го в тенджера под налягане, после леко запържих, добавих много лук и моркови, после 2 настъргани домата и мъъъъничко дафинов лист, после 1 ч.л. горчица с 1 ч.л. мед и малко вода и във фурната под фолио да се пече, после малко ориз с джоджен и - ще кажат дали е вкусно:) но не ми мирише много май и може и да хапна и аз. агнешко не ям, ще се пробвам на ярешкото утре


и чушки бюрек. една част във фурната за претенциозните, а 5-6 както си е редно - пържени, ей така за кеф. и да си спомня какво беше, през живота си съм яла само 3 пъти май, още един смятам, че няма толкова да ми навреди

пп. ако случайно mirror ме прочете, нека знае, че не само аз съм харесала сладкиша с майонеза, а и много мои близки, на които раздавах рецептата. уважавам!!!!

Редактирано от тpънчeтo на 04.11.12 01:17.



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: magyclubcom]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано04.11.12 01:00



пюрето от елда го грабвам веднага като идея
кажи за мусаката, плиййййййз



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: тpънчeтo]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано04.11.12 14:05



Варя ги във вода, бяло вино и подправки, после запържвам.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: Sandino]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано04.11.12 14:07





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: Sandino]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано04.11.12 14:56



Още днес готвя


Царевичен хляб, винен кебаб с гарнитура ориз, свински, черен дроб, свински с праз на фурна, банички със спанак и варена тиква с мед и орехи.
Количествата са символични, разбира се, защото нямам намерение да го ядем до петък



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: Sandino]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано04.11.12 19:23



За вечеря сготвих славянски гювеч. Ще остане и за утре. Ще мисля за по-следващия ден, живот и здраве.



Тема Фишченови [re: ФишPиб]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано04.11.12 19:28



Фишче, мъжът ми правеше много вкусен винен кебап. Ех, защо не си записах рецептата.... Когато го правеше, понякога гарнитурата беше ориз, понякога- картофено пюре. И в двата случая се получаваше страхотна манджа / на него много му се удаваше кулинарията/. Успях да си запиша някои от неговите рецепти, които ги прилагам. Но... този винен кебап...... не го записах. Искам да те помоля да ми напишеш рецептата, ако не те затруднява, разбира се



Редактирано от dama spatia на 04.11.12 19:29.



Тема Re: Фишченови [re: dama spatia]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано04.11.12 20:11



С удоволствие


Задуших ситно нарязан праз (обикновено в този сезон предпочитам него), нарязах едно бон филе на шайбички, задуших и него, сложих малко червено вино, сол, прясно смлян черен пипер и червен пипер. Като се свари месото, размих една лъжица брашно с чаша вода и доварих. Оризът го приготвих 1:2 за гарнитура.
Тази рецепта днес попътува и до Лондон (дъщеря ми се чудеше какво да сготви).

Дано се доближава до рецептата на мъжа ти, светла му памет!



Тема Re: Кой какво ще готви утре? Част VIIIнови [re: Sandino]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано04.11.12 21:12



За утре ще се обират остатъци продукти в недостатъчни количества за самостоятелна манджа - 3 картофа, голям морков, четвърт зелчица, 2 чушки, 3 пръста дом.пюре в отворения буркан, колбаси "Асорти", които котаците не ги щат заради подправките......та значи Борш и гювечета






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.