Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Машинка за доматен сок?  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано31.07.12 19:20



Кажете кой каква техника използва за изцеждането на сока от доматите, че се напълних с разни приставки и приспособления, едно- от друго по- неудачни. Имам 2 приставки за домати, които се монтират на ръчна месомелачка, но самите месомелачки много капят (течат) от хлабината при дръжката. Имам ръчна машинка само за домати- тя капе по- малко, но е пластмасова и при по- голямо усилие направо се огъва

. Имам ел. сокоизтисквачка, но тя е предназначена да си направиш 1-2 чаши сок- загрява, става бавно, а и контейнерчетата за сока и люспите са твърде малки.
Ако някой има уред, при който да са избегнати тези недостатъци, нека сподели, ако може да качи и снимка, че да знам точно какво да търся- още по- добре.10х.



Тема Re: Машинка за доматен сок?нови [re: Linchpin]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано02.08.12 19:25



Месомелачката с леген под капещото място. Това беше решението в къщи. Или пък да я монтираш на място, където след това лесно можеш да измиеш протеклото.



Тема Re: Машинка за доматен сок?нови [re: Kapинka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано03.08.12 12:41



дрелка /бормашина/ с достатъчно ниски обороти и машинка за мелене на месо със съответната приставка за доматен сок.
Най добър материал излиза след повторно прекарване през нея на люспите - гъста доматена паста, а от фунията излизат само почти сухи люспи и семки.



Тема Re: Машинка за доматен сок?нови [re: Silverado]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано03.08.12 18:21



Мислил съм подобен вариант, само че с ремъчна предавка, но лагеруването на шнека като не е добро и се отказах. Днес гледах в един магазин отново пластмасова за 10 лв (тази е изцяло пластмаса, а моята е пластмаса + метал), но не ми вдъхват доверие. В сайтовете на техно- магазините има разни електрически месомелачки, но цените започват от 100 лв. нагоре (а на мене ми се искаше да се побера в рамките на 50- на лв.) , пък ми се искаше да чуя и мнение на хора, които са ги ползвали, защото както споменах вече имам няколко уреда, които не ме устройват.



Тема Re: Машинка за доматен сок?нови [re: Linchpin]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано04.08.12 09:48



ползвал съм, ползвам и сега - и нито шнек, нито нищо не се е износило.
Важното е оборотите да са ниски. Колкото бързо въртене на ръка.



Тема Re: Машинка за доматен сок?нови [re: Linchpin]  
Автор sylt (непознат)
Публикувано04.08.12 12:24



Ръчен пасатор










Тема Re: Машинка за доматен сок?нови [re: Linchpin]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано25.08.12 01:47



даааам и аз 6те следя, тази тема ...... аз имам съ6тото оборудване.
Днес тръгнах да правя пица сос (основа) и ползвах блендера за щейкове след като ги обелих и махнах семките ,,,,,,

Май няма



See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.