Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 26.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тиквички?нови  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано22.05.12 23:59



Много ги обичам, особено когато са добре изпържени (почти сухи и хрупкави).
Имам няколко въпроса.
1. По какви критерии се избират, кой са най- добрите екземпляри? Ясно е, че не е желателно да имат семки вътре, но забелязвам, че много хора голямо избиране му правят ( цял кастинг), и то на тиквички, които на външен вид според мен са си о.к. - нещо ги стискат, забиват нокът... някой знае ли какво целят тези тестове?
2.Както споменах много ги обичам пържени, но вкъщи никой няма нерви да ги пържи на тиган. Веднъж пробвах във фритюрника и... си прецаках мазнината- заприлича на отработено двигателно масло

. Някой ако сподели някой "тарикатлък" за бързи и лесни пържени тиквички, ще му бъда безкрайно благодарен.
3. Обикновено ги приготвяме на фурна, поръсени с брашно и сол. Не, че са лоши, но някой може да знае по- добра рецепта- нека сподели. Чул съм, че стават хубави изпечени на скара, нарязани на филийки, но не знам с какво се подправят- кисело мляко с чесън или олио (зехтин), оцет и чесън!?! Давайте идеи.



Тема Re: Тиквички?нови [re: Linchpin]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.05.12 00:39




И аз много ги обичам, даже са ми фаворит сред всички постни манджи, на едно стъпало с миш - маша.
1. да са твърди, не много големи като диаметър и лъскави
2.опасявам се, че вкусът не може да се постигне на скара или фурна (аз овалвам в брашно, сол, черен и червен пипер, които точно при запържване придобиват онзи аромат на препечено). Можеш да пробваш просто в съд с повече олио, ако не искаш да прецакаш мазнината на фритюрника - някаква малка тенджера.
Аз, когато имам досадни неща за пържене, гледам да се разсейвам - пускам картофите и си правя някакви други неща занимателни, примерно и така не те дразни времето, което е нужно, за да ги приготвиш - на практика - не го усещаш, не тропаш около печката и т.н.
3. на скара остават леко сурови едни такива - за такива оцет и чесън е по - добрият вариант, според мен.

Сега се сещам за една вкусна и лесна рецепта с тиквички:
Настъргваш ги на едро ренде, изстискваш много добре, добавяш сол, черен пипер, намачкано сирене, може и кашкавал настърган, няколко яйца, копър доста, намачкан чесън и омесваш добре сместа. Слагаш я в тава, намазнена, отгоре малко масло и във фурната. Става чудесия, подобно на мусака запечена, леко, вкусно, бързо. По желание можеш да си направиш някакъв сос с кисело мляко и подправки, чесън или там каквото.
Много добро е ястието топло, но аз лично харесвам постните манджи повече студени.



Тема Re: Тиквички?нови [re: Linchpin]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано23.05.12 19:46



в брашното за печене на фурна добави и червен пипер.



Тема Re: Тиквички?нови [re: Linchpin]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано23.05.12 20:41



на фурна хубави ли стават? Не съм пробвала...а иначе за скарата, аз си правя една марина, оцет, олио, соев сос, копър и чесън, черен пипер, в зависимост от тиквичките преценяваш количеството на марината, не трябва да седят повече от 10 секунди в нея ( на всичко слагам чер. пипер ) сваляш от скарата топваш в марината и вадиш в чиния, стават сочни и с вкус





Тема Re: Тиквички?нови [re: Фakличka]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано24.05.12 12:25



Благодаря на всички за рецептите и препоръките. Сезона на тиквичките сега започва, ще има време да се пробват различните варианти.
На фурна не са толкова приятни като добре изпържените, но застроени с кисело мляко са о.к. Много приличат на готовите, които продават по магазините. Но стават много по- лесно от пържените. Пекат се малко по- продължително- около час, докато хванат лек загар, тогава са по- вкусни.



Тема Re: Тиквички?нови [re: Linchpin]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.05.12 17:22



На шницели също стават много вкусни.



Тема Re: Тиквички?нови [re: Linchpin]  
Автор Nikis ()
Публикувано25.05.12 21:54



Тиквичките за скара ги нарязвам от вечерта на тънки ленти, леко посолявам и ги оставям на шкафа в гевгир да се отцеждат. Сутринта са готови. Всяка потапям в олио или зехтин и мятам на скарата. Стават толкова вкусни, че ние, а и гостите ни не се нуждаем от никаква друга подправка освен сол





Тема Re: Тиквички?нови [re: impulce]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано26.05.12 16:45



Този огретен от тиквички ми е любимо ястие. Сега нали целогодишно има тиквички, та и през зимата като бързам, го правя.
Имаме една семейна шега с това ядене със сина ми. Поглежда и казва тихо:Аз тази баница не я ям





Тема Re: Тиквички?нови [re: Linchpin]  
Автор lalara (вече блондинка)
Публикувано19.06.12 16:30



Аз ги пържа нарязани на ленти, оваляни в брашно и стават много бързо.Няма втори вкус като пържените.



Тема Re: Тиквички?нови [re: lalara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.06.12 21:05



Съвсем скоро правих тиквички на фурна. Нарязах обелените тиквички на колелца. Наредих ги в намазана с олио тава, като се застъпват. Поръсих ги с брашно и червен пипер, посолих и във фурната. Стават невероятни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.