Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Киро]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано30.05.12 11:58



Имаш търпение да пазиш бульон. Аз веднъж съхранявах от телешки кости 4 литра във фризера, разделени в кутийки от сладолед.

Ама предпочитам да пазя ракията, месото и подправките, които не удържат до зимата в сандъче на прозореца.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано30.05.12 12:03



Хващаш се за аспартама, но говорехме за MSG.

Доколкото изобщо му е мястото в кулинарен форум - няма нужда да подхващаш същият flamewar от преди половин година (ползвай търсачката), просто за да се намираме на приказка и да се заяждаме. Колкото хора, толкова и мнения.

Като не ти харесва, просто не го консумирай.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re:нови [re: martyr]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано30.05.12 12:52



Все пак става дума за седмица-две. А и бульон от дворна кокошка облагородява частично манджа с купен замразен бройлер :) Независимо дали става дума за ястие с ориз, картофи, зеле или друг зеленчук. Тъй че няма как да се задържи дълго там





Тема Re:нови [re: Киро]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.12 12:56



Като си помисля колко пилешки бульон остава неоползотворен

, понеже често варя пилешко за старото ми песче. Ще се възползвам от идеята да опитам да замразя. Благодаря.




Тема Re:нови [re: Киро]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано30.05.12 13:05



ееее, то така и баба знае...трънчето, де

- с бульон от домашна кокошка.
за справка - аз супа от купен бройлер не обичам и не ям, обаче си умирам за такава от домашно пиленце.

Редактирано от тpънчeтo на 30.05.12 13:09.



Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано30.05.12 13:31



какво има да опитваш - сипваш в нещо пластмасово(не стъклено, ей!! ;)) ), по-добре с капак, да не поема миризми и пъхаш в някое шкафче на фризера/камерата.
Аз имам една априлска партида 15 не-снасящи кокошки и ако и след витамините и добавките, които заредих в храната не почнат до седмица - заминават във фризера групово :))





Тема Re:нови [re: тpънчeтo]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано30.05.12 13:33



По-важно е дедо да знае


Лошото е, че като знам, че има подръка, не се задържа твърде дълго)



Тема Re:нови [re: Киро]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.12 13:59



Горкичките. Ако бях на тяхно място, щях да се понапъна здраво...




Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано30.05.12 15:32



Мисля, споменавал съм оня виц:(оригиналът е за крави, даващи огромно количество мляко):
Попитали колегите някакъв собственик на крави каква е тайната му. Оня отвърнал: Всеки понеделник правим оперативка. Събирам ги и ги питам: "Момичета, тази седмица мляко ли ще даваме или месо?"





Тема Re: Използване на готови кубчета и подправкинови [re: Luchezara]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.05.12 18:29



Радвам се, че имате мнение. И мисля, че мястото на това, с какво се храним (или какво ни пробутват за храна) е точно в кулинарен форум.

Обидите, които получих от тези, които трябва да ни пазят от обиди, са много симтоматично и красноречиво явление. Може би трябваше изрично да напиша: Не ви преча да се тровите или да увреждате мозъка си, с каквато искате химия. Просто е добре хората да са информирани.

Отделно аз като гражданин намирам за много скандално в магазините да се продава храна, която не е за ядене или уврежда населението.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.