Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема петелът решава да умре.  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано14.04.12 18:55



От есента имам дилема кой от двата петела да изпратя в отвъдното: Белия или Шарения.
Белия е агресивен и едноок, след един много яростен отпор от моя страна миналата година, когато ми налетя(подли са, нападат отзад).
ПЛюсове: кукурига(ше) изчистено, с френско "р" и прекрасен тенор.
Шареният е благонравен(но не по-малък майстор в любовното изкуство с кокошките), никога не скача, от време на време прави опити да общува. Минуси - кУКУРИГА УЖАСНО с добър бас, но ужасно грезгав глас


Какво направи днес на обед белия. Скочи ми и ми разкървави ръката, няма майтап. Естествено, след 30 секунди бе на половин метър от главата си, а Шарения остава едноличен собственик на харема.

Как го сготвих, по-точно половината: варих го доста, към 2.30-3 часа, но за мое учудване се свари добре, а месото, макар по-грубо от кокошето, има вкус на полу-дивечово, с ненатрапчиви мазнини. После го сложих на фурна с половин шепа ориз, бульона, накрая - малко зелен лук и връзка джоджен. Нямам друга зеленина по това време, а тая подправка си ми е любима. Получи се доста добро, а като капнах и лужица качествен балсамов оцет, стана нещо хич-не-лошо. А наздраве!



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор Cekc C Koзи (Секс №1)
Публикувано14.04.12 19:14



Знаех си аз че на едноокия са му преброени дните




FERRARI F1 - където боговете карат.

Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Cekc C Koзи]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано14.04.12 19:24



Мани, жената щеше да се разреве, като разбра. Но след като го терминирах, комшийката си призна, че и налитал всеки път. Ако знаех, да съм го декапитирал още есента, го е.а в трътката!
Ама - женска работа, каза, че и на нея и било мъчно за него, въпреки всичко! А само се (опитвал да я) бие. Представи си какво щеше да е, ако и я таковаше като кокошките. Щеше да направи жива верига да го спаси.





Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Cekc C Koзи]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано14.04.12 19:30



Да не говорим, че сега поне седмица ще се разкарвам с 5-сантиметрова дълбока инфектирана драскотина на ръката - както и да го промиваш, тя е прима виста замърсена. Както е ровел в двора на животните от 120 години насам(десетки и стотици овце навремето), смятай, ако е имал на клюна некой древен антраксов бацил.





Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано15.04.12 15:14



Ти по-добре си цапни една инжекция против тетанус, че от малките работи стават големите беди...



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: MoPcKu]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано15.04.12 17:21



E, не е имало чак такъв кръвен контакт, заеби. Так па чолкоз


А ако да - за тетаничните гърчове ще ти дам ексклузивните права да заснемеш)))



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано17.04.12 10:45



абе ти си напраскай ваксината за всеки случай.



Тема абе я се разкарайнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано17.04.12 11:01




Те таковам у хипохондрика!
За 2 см драскотина ще си бия ваксина. А, собствено, за бяс не следва ли да си ударя една също? Като се замисля, май му течаха лиги на пернатия??



Тема Re: абе я се разкарайнови [re: Kuро]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано17.04.12 19:02



птиците бяс почти не хващат.



Тема Re: абе я се разкарайнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано18.04.12 09:42



Не думай)


Много ясно - как да го ухапеш през перата!



Тема Re: абе я се разкарайнови [re: Kuро]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано29.04.12 08:24



не бе, бруте, просто като наследници на динозаврите явно нямат проблем с тази болест. Влечугите също не се разболяват от бяс.





Тема Re: абе я се разкарайнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано02.05.12 10:30



Романе, определено ме мислиш за тъп.


Но не се засягам, явно ти е останало от общуването с квази-римлянки :))



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано02.05.12 11:47



Киро, този е на съседа по вилно място. Доста вино ще отнесе, отдавна му се каним двамата. Засега все се оттърва.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: bobiO8]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.05.12 17:06



Оттърва се, ами, я виж къде се крие

. Той да не е будала



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: bobiO8]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано02.05.12 17:44



Излъчва задоволство от живота.


Аз започвам да съжалявам за едноокия. Тоя, освен външна красота, няма нищо друго, дето го оставих. Е, и благ нрав. Не скача. Но кукуригането и съпружеските задължения са му много зле. А това е основното))



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано04.05.12 17:30



да видиш че съм пекана
това е много стара марината, поне от 20 години я знам, в един съд слагаш пилешкото, каквото и да е, сипваш олио, около 70 грама, сипваш прясно мляко да покрие месото, черен пипер и горчица, разбъркваш и оставяш за една нощ в хладилника.
Още една ше ти кажа за пилешко, пак олио, горчица, мед, малко пресен босилек, бяло вино и черен пипер, да поседи поне 2 часа.
Айде и още една - оцет, олио, соев сос, черен пипер, стар лук на едро, и пак около два часа, това е повече за свинско месо.
Тези маринати ползвам аз, казвайте вие какви правите?

И като съм започнала ще напиша и една нова разядка - наситно нарязан магданоз, половин пресен домат, пак наситно нарязан, доматено пюре според количеството на разядката, черен пипер, една люта чушка или ако нямате сухо чили, печена червена чушка, пак според зависи от количеството, зехтин и оцет, разбърквате и може да мажете върху всичко, аз последния път я мазах върху принцеси с кайма и сирене ( вместо кашкавал) и беше супер вкусно.
И другата разядка, не помня дали съм я писала, печени чушки, червени, ситно нарязани, сирене, малко зехтин, пасирате и пак мажете върху всичко



Тема Имашнови [re: Фakличka]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано05.05.12 01:33



една шпакличка от мен.





Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор SolemnDirge (славний*V*)
Публикувано25.08.12 21:27



!



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: SolemnDirge]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.08.12 09:00



??? !))
Вече и той е в миналото - ояде се и не ставаше за нищо(освен самият той да бъде изяден)



Ако джеисан стеитам играеше филмат штеше да е шес плюс а, сега четири муе много.

Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано20.06.13 10:32



И така, дойде ред на следващия петел по френски.

:)

Битката продължи два дни с почивки, като спечели по-оперения от клипа.
Понеже другият очаквано, под въздействие на срама и депресията, спря да се храни, заколих го, сложих го в марината и сготвих по адаптирана рецепта.
Ето какво сторих:

Вечерта в голяма тенджера сложих нарязания петел със(марината):
750 млл качествено розе
2-3 дафинови листа(ако е от прясно листо - само един!)
сол,
3 скилидки чесън, смачкани с ножа
две щипки риган,
черен пипер,
няколко броя среден размер нарязани моркови,
ситно нарязан лук-малък, защото го предпочитам при запръжката за овкусяване
Престоя 14-15 часа в хладилника и на другия ден:
Извадих и подсуших парчетата месо
в тиган сложих лъжица(препълнена) свинска мас
В нея запържих(но не до златисто, а само да се овкусят!) две големи глави лук, лъжица качествен червен пипер. Когато се "обърне" пиперът, добавих месото, разбърках за 2-3 минути и добавих морковите от маринатата.
Задушавах 5-6 минути, бъркайки няколко пъти.
Гювеча:
В дъното на гювеч наредих слой нарязани вертикално гъби-печурки(с пачи крак или манатарки става КЛАСИ по-добре, но не разполагам с такива). Отгоре наредих овкусеното месо и зеленчуци, още един слой гъсто наредени гъби и залях с остатъка от маринатата.

Пуснах фурната на макс за 30-40 минути, а след това намалих на слаба степен и оставих още два часа и малко(общо 3 часа). Става супер-мозъкоподобно и вкусно, манджа-убиец! А петелът е готов за следващото си прераждане.

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Киро]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.06.13 15:40



Забавно клипче

С право си извадил черният петел от срама.



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Киро]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано20.06.13 23:21



Браво Кире, хубаво пишеш -имаш талант и за писане и за готвене и за снимане!





Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Киро]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано24.06.13 09:27



наистина съм мазохистка
пак прочетох тази вкусна одисея и от сутринта ми ухае на домашен петел по френски

аз не мога и не мога да прежаля хубаво вино за манджа
най-много половин чашка, но ми се къса сърцето





Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: тpънчeтo]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано10.07.13 22:57



Принципно и аз не бих могъл, но за радост имам собствено розе в големи количества :)



варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Киро]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано02.10.15 13:34



Днес ще го repeat-на това

Светият Дух намира почва в търсещите и не съвсем закоравелите


Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: cyrus9358O]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано16.10.15 09:55



Две забележки, след констатацията, че се получи наистина несравнимо и на този етап най-доброто, направено по тази рецепта.
Първо. Гъбите са задължителни, но има и разлика от гъби до гъби.
печурките са конфекция, но няма как - не всеки харесва кладници, а последният път, минавайки през Гинци и Бързия, не се сетих да взема кило сърнели.
Второ: добавих един много голям сладък картоф, нарязан на "мусака-кубчета", но примерно двойно по-големи като линеен размер.
Това беше акцентът, който издигна този път ястието над предните.
При това бататът беше магазинен. Мога да си представя какво би било, когато.ю/ако отгледам няколко килца собствени батати догодина. Получих разсад от няколко сорта от този тропически кореноплоден, но доколко ще се справя, ще видим догодина.
Все пак, това е друга тема.
На някого не се харесва, особено след 3 часа в гювеча, че бататите добиват консистенция "на тиква".
Разбирам сравнението, но бататът е доста далеч от тиква - по-скоро е (поне сортът от Фантастикото) като планински картоф - с по-рехава и приятна консистенция, но с доловим сладък привкус. Последното в никой случай не е минус, напротив.
Особено, ако сред консуматорите няма "необичащи люто" и се сложи и 1-2 люти чушки на ситно или просто кафеена лъжичка чили.



Светият Дух намира почва в търсещите и не съвсем закоравелите

Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: cyrus9358O]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано16.10.15 20:32



Добре си го разказал,ама слагай по някоя снимчица,даже повече снимки!!!!!!

Подготовката,цялото ястие,порцията...празната чиния





Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Monica123]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано19.10.15 16:23



ю

!:))

Светият Дух намира почва в търсещите и не съвсем закоравелите

Редактирано от cyrus9358O на 19.10.15 16:27.



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: cyrus9358O]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано21.10.15 00:16



Ами без снимки,колкото и да се Фалиш...слаба ракия си.



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Monica123]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано22.10.15 10:45



Сори, майна:)
Точно фактът, че идеята да спра процеса, за да правя някакви позьорски снимки, сочи недвусмислено, че не става дума за хвалене, а елементарно споделяне. :)
Е - по бг-мамоподобните идиотски готварски блогчета е пълно със снимки. Арт, март и смарт;)
Да напомня: целта на готвенето не са снимките. Друга е: да се сготви нещо вкусно.

Светият Дух намира почва в търсещите и не съвсем закоравелите


Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: cyrus9358O]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано22.10.15 17:30



Щом наличието на снимки за теб е халене - явно си твърдо от "застаряващото " поколение с тотално объркани представи за това как да се представи една тема.

Кво да прайш, в Бг има яко насадени закостенели разбирания, и дори хора,които се мислят за "модерни" са гола вода в разсъжденията си...

Ти не си виновен,трудно е да надскочиш средата си...



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: cyrus9358O]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано02.11.15 16:45



Кире, петлите са готови за вгювеча, чакам още малко и ще тествам, ама батат нямам и аз само магазински има. Другото, което ако се смени с малко тиква дали няма да има подобен ефект или викаш слабо?



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: MoPcKu]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано10.11.15 10:32



Аз правя или с гъби, или с картофи за "пълнеж" обикновено. Ако няма - печурки от магазина. Напоследък често се намират и царски печурки, които са още по-добри.
С горски гъби става най-добре, определено от 'безопасните" пачият крак за мен е номер едно.
Това с батата бе експеримент - за мен много успешен.
Предполагам и с тиква би станало, но аз имам сериозен проблем: повреден съм от малък. Бабите ми правеха божествени тиквеници и за мен тиквата, освен в тиквеник или варена с канела или на фурна с мед, не става за 'солени" ястия, в смисъл - получава се дисонанс между ароматно възприятие и вкус.
АКО ти нямаш подобен проблем, тиквата е ОК. Вероятно ще се развари напълно, обаче, което, предполагам, също не е проблем. Ще направи соса по-гъст и екзотичен.

Вибрациите на Земята се вдигат и ако искаме да оцелеем,трябва да променим храненето си

Редактирано от cyrus-93580 на 10.11.15 10:36.



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Monica123]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано10.11.15 10:33



Добре:) Само спокойно!;)
Никой не може да извади селото от мен, както и синята кръв на безброй благородни предци - от теб:) След като се примириш с тоя факт, заживяваш в хармония:))

Вибрациите на Земята се вдигат и ако искаме да оцелеем,трябва да променим храненето си



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.