Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: абе я се разкарайнови [re: Kuро]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано29.04.12 08:24



не бе, бруте, просто като наследници на динозаврите явно нямат проблем с тази болест. Влечугите също не се разболяват от бяс.





Тема Re: абе я се разкарайнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано02.05.12 10:30



Романе, определено ме мислиш за тъп.


Но не се засягам, явно ти е останало от общуването с квази-римлянки :))



Тема Re: петелът решава да умре.нови [re: Kuро]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано02.05.12 11:47



Киро, този е на съседа по вилно място. Доста вино ще отнесе, отдавна му се каним двамата. Засега все се оттърва.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: петелът решава да умре. [re: bobiO8]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.05.12 17:06



Оттърва се, ами, я виж къде се крие

. Той да не е будала



Тема Re: петелът решава да умре. [re: bobiO8]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано02.05.12 17:44



Излъчва задоволство от живота.


Аз започвам да съжалявам за едноокия. Тоя, освен външна красота, няма нищо друго, дето го оставих. Е, и благ нрав. Не скача. Но кукуригането и съпружеските задължения са му много зле. А това е основното))



Тема Re: петелът решава да умре. [re: Kuро]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано04.05.12 17:30



да видиш че съм пекана
това е много стара марината, поне от 20 години я знам, в един съд слагаш пилешкото, каквото и да е, сипваш олио, около 70 грама, сипваш прясно мляко да покрие месото, черен пипер и горчица, разбъркваш и оставяш за една нощ в хладилника.
Още една ше ти кажа за пилешко, пак олио, горчица, мед, малко пресен босилек, бяло вино и черен пипер, да поседи поне 2 часа.
Айде и още една - оцет, олио, соев сос, черен пипер, стар лук на едро, и пак около два часа, това е повече за свинско месо.
Тези маринати ползвам аз, казвайте вие какви правите?

И като съм започнала ще напиша и една нова разядка - наситно нарязан магданоз, половин пресен домат, пак наситно нарязан, доматено пюре според количеството на разядката, черен пипер, една люта чушка или ако нямате сухо чили, печена червена чушка, пак според зависи от количеството, зехтин и оцет, разбърквате и може да мажете върху всичко, аз последния път я мазах върху принцеси с кайма и сирене ( вместо кашкавал) и беше супер вкусно.
И другата разядка, не помня дали съм я писала, печени чушки, червени, ситно нарязани, сирене, малко зехтин, пасирате и пак мажете върху всичко



Тема Имаш [re: Фakличka]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано05.05.12 01:33



една шпакличка от мен.





Тема Re: петелът решава да умре. [re: Kuро]  
Автор SolemnDirge (славний*V*)
Публикувано25.08.12 21:27



!



Тема Re: петелът решава да умре. [re: SolemnDirge]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.08.12 09:00



??? !))
Вече и той е в миналото - ояде се и не ставаше за нищо(освен самият той да бъде изяден)



Ако джеисан стеитам играеше филмат штеше да е шес плюс а, сега четири муе много.

Тема Re: петелът решава да умре. [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано20.06.13 10:32



И така, дойде ред на следващия петел по френски.

:)

Битката продължи два дни с почивки, като спечели по-оперения от клипа.
Понеже другият очаквано, под въздействие на срама и депресията, спря да се храни, заколих го, сложих го в марината и сготвих по адаптирана рецепта.
Ето какво сторих:

Вечерта в голяма тенджера сложих нарязания петел със(марината):
750 млл качествено розе
2-3 дафинови листа(ако е от прясно листо - само един!)
сол,
3 скилидки чесън, смачкани с ножа
две щипки риган,
черен пипер,
няколко броя среден размер нарязани моркови,
ситно нарязан лук-малък, защото го предпочитам при запръжката за овкусяване
Престоя 14-15 часа в хладилника и на другия ден:
Извадих и подсуших парчетата месо
в тиган сложих лъжица(препълнена) свинска мас
В нея запържих(но не до златисто, а само да се овкусят!) две големи глави лук, лъжица качествен червен пипер. Когато се "обърне" пиперът, добавих месото, разбърках за 2-3 минути и добавих морковите от маринатата.
Задушавах 5-6 минути, бъркайки няколко пъти.
Гювеча:
В дъното на гювеч наредих слой нарязани вертикално гъби-печурки(с пачи крак или манатарки става КЛАСИ по-добре, но не разполагам с такива). Отгоре наредих овкусеното месо и зеленчуци, още един слой гъсто наредени гъби и залях с остатъка от маринатата.

Пуснах фурната на макс за 30-40 минути, а след това намалих на слаба степен и оставих още два часа и малко(общо 3 часа). Става супер-мозъкоподобно и вкусно, манджа-убиец! А петелът е готов за следващото си прераждане.

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.