Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Естииииии  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано17.02.12 18:44



Да кажа, че днес правих твоите кокосови хрупки. Мммммммм, станаха много вкусни. Аз ги правих с 4 белтъка / по-големи / и сложих само 3 пакетчета / 150 г./ кокосови стърготини, но констатирам, че кокосовите стърготини може да са и в по-малко количество, примерно-100 г. Някои от тях потопих в разтопен на водна баня шоколад.
Правих и още нещо : Крем от сирене " Крема " и течна сметана. Най-напред разбих сметаната с 1ч.ч. захар / не пълна /, на крем. След това добавих крема сиренето и продължих да разбивам с миксера, до пухкав крем. След това разпределяш в чаши или десертни купички. Ефект на сладолед може да се получи, ако се сложи в камерата на хладилника. Но пък на мен повече ми харесва така-на крем.
P.S. Да допълня, че течната сметана е 1 кутийка от 200 г.

Редактирано от dama_spatia на 17.02.12 18:48.



Тема Re: Естиииииинови [re: dama_spatia]  
Автор esti ()
Публикувано21.02.12 11:15



Браво на теб!
Да ви е сладко.



Що се отнася до кокосовите стърготини, ние с Фишката отдавна установихме този феномен - че количеството на кокоса няма значение, може всякак.


Поздрав с едно набързо спретнато саламче.

- натрошени обикновени бисквити
- разтопено масло
- сметана
- шоколад
И фризер разбира се.





Тема Re: Естиииииинови [re: esti]  
Автор damaspatia (зеленоока)
Публикувано21.02.12 18:50



Занесох в градината да почерпя колежката и лелята на групата ми. Толкова много ги харесаха, че веднага си записаха рецептата


Благодаря за сладкия поздрав , Правила съм такова саламче, но вместо шоколад, използвах какао, сметана не съм слагала. Става голяма вкуснотия, бързо свършва. Слагах вътре натошени опрехи.Скоро не съм правила унгарски салам. Това беше рецептата, която преди мноооооого години правех много често. Хем бързо, хем лесно, хем вкусно



Тема Re:нови [re: esti]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.02.12 20:10



Каква е сметаната - заквасена или течна?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.02.12 20:37



Според мен, сметаната трябва да е течна.



Тема Re: Естиииииинови [re: damaspatia]  
Автор esti ()
Публикувано22.02.12 10:47



За този салам има толкова рецепти, колкото и хора, които го правят и винаги става без грешка.


Аз го правя според наличните ми към момента продукти - оня ден това имах, това сложих.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор esti ()
Публикувано22.02.12 10:50



Сметаната е течна и леко подсладена, затова и не сложих захар.
От шоколада и сметаната направих един бърз ганаш, на бисквитите сложих разтопеното масло, а след това смесих всичко и - във фризера.
Стана супер и не оцеля дълго.





Тема Re: Естиииииинови [re: dama_spatia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.02.12 10:59



Явно съм пропуснала да споделя,че аз още около края на януари правих кокосовите хрупки и понеже имам хартиени капсулки и имаха твърде приятен вид с боднатия бадем или орех, заминаха и към една студентска общност

Забравила съм да благодаря на ести, но тя ще ми прощава като по-млад аи по-хубава



Тема Re: Естиииииинови [re: esti]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.02.12 11:01



Благодаря, Ести, за хрупките



Питала ли съм те откъде си купуваш кокосовите стърготини, защото аз ги купувам от кварталния ни магазин и са по 20 гр. в пакетче- голямо отваряне започва като се прави твой десерт



Тема Re: Естиииииинови [re: Фиши]  
Автор esti ()
Публикувано22.02.12 11:24





Купувам ги предимно от големите магазини - Метро, Кауфланд, Карфур.......там ги има и в по-големи грамажи.
Същото е и със сусама.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.