Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Торта бисквити и кисело мляко  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано08.02.12 11:39



Не съм готвач ама от време на време си правя нискотрудоемки експерименти. Тая торта е много лесна, евтина и прекрасна на вкус. Който иска може да си я направи, не изисква супер умения и става за кратко време. Горе долу нещата протичат по следния начин.

Снимка на тортата и фазите





Трябват ви:
- 1 пакет обикновени бисквити от тия дето са една педя горе долу високи, че има и по-малки
- 1 кисело мляко
- захар две чаши за кафе или на око. Ако ви се стори много намалете я, не е фатално
- 1 буркан с компот, най-добре според мене е от праскови ама всички други стават
- 3 пакетчета желатин.

Натрошавате бисквитите както е на снимка 1, после прибавяте млякото и захарта (2 и 3), омесвате и оставате да поеме за 30 мин примерно. После го разстилате на дъното на тава за предпочитане да е стъклена за да се вижда какво правите и я приглаждате добре за да няма фуги. Всичко това го оставяте на студено или в хладилника да стегне малко за да не изтече течноста на заливката по дупките.
За да направите желето - в млековарка или на водна баня ползвате сока от компота като му слагате желатина да се разтопи и като е готово го оставяте да изстине и като прецените, че започва да се сгъстява го изливате в/у бисквитите ( 5 и 6 ) като ако искате си наредете плодовете от компота. Веднага го прибирате в хладилника и за около час време е готово за консумация.

Ориентировъчна цена на тортата около 5 лв, излизат 8 парчета взависимост от тавата или съда който ползвате.

Пускам го това, защото на мен лично много ми харесва, а и мога да го правя, колкото и да не изглежда сложно, аз съм мъж все пак, а и не съм попадал на такава рецепта в нета, което не изключва съществуването и.

Някой ако направи тортата да пише да видим отзиви.



Тема Re: Торта бисквити и кисело мляконови [re: BиK]  
Автор Luchezara ()
Публикувано08.02.12 20:25



Страхотно.

Аз си правя нещо подобно, само че в киселото мляко и захарта слагам един намачкан банан и малко сладко (например от ягоди) и използвам шоколадови обикновени бисквити. Не се бях сещала да го залея с желиран компот. Супер, ще го обогати. Благодаря за идеята.






Тема Re: Торта бисквити и кисело мляконови [re: Luchezara]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано09.02.12 09:58



банана не ти ли потъмнява?



Тема Re: Торта бисквити и кисело мляконови [re: Kapинka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано09.02.12 12:27



Не, може би съвсем слабо, не е проблем. Този крем от кисело мляко, банан и захар (мед, сладко) го видях в едно предаване на Иван Звездев, наистина е вкусен.








Тема Re: инфнови [re: Kapинka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано10.02.12 11:07



Тази сутрин си направих такъв крем, за да разгледам въпроса с потъмняването на банана. Значи бананът потъмнява, когато се окисли на въздуха. Когато се разбива в друга консистенция, тя го обвива и всичко е ОК.

Аз разбих малко кисело мляко със съвсем малко вода, колкото да стане течно и намачках в него банана, като се стараех бързо да го обвия добре и да няма допир с въздуха. Цветът на крема и банана си остана превъзходно леко жълт часове наред. За повече не знам, изядохме го, но в торта не помня да е имало проблеми.



Кремчето съдържаше - банан (преоблаващо количество), кисело мляко, мед, съвсем малко предварително накиснати фини овесени ядки и накрая канела. После го направих като мелба с обикновени шоколадови бисквити.

(Искам да добавя нещо здравословно - винаги, когато консумирам мляко, добавям малко куркума. Известно е, че млякото увеличава слузта в организма и веднага става проблем, ако човек има синузит или кашлица.
От друга стана в аюрведа се знае, че куркумата неутрализира млякото и довежда до точно обратния резултат - прочиства организма от слуз.
Комбинацията на прясно мляко с разтворена в него малко куркума на прах е известно и добро аюрведично лекарство против кашлица! Аз често го употребявам.
Така че аз слагам малко куркума навсякъде, където мога - супи, ядене, най-вече млечни ястия. Резултатът засега - тази зима нито синузит, нито кашлица - макар че обикновено имам проблеми с тях. Просто исках да споделя за тази ценна билка подправка.)






Тема Re: инфнови [re: Luchezara]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано14.02.12 10:31



Това последното разводни темата за тортата, но на мен ми се струва много полезно!



Тема Re: инфнови [re: Kapинka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.02.12 16:08



Затова го и написах. Просто исках да кажа, че в такава торта или крем с мляко слагам и малко куркума, тя се използва и в сладкиши.






Тема Re: Торта бисквити и кисело мляконови [re: BиK]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано20.02.12 20:57



Поздравления, изглежда чудесно и вкусно, ще го пробвам тези дни





Тема Re: инфнови [re: Luchezara]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано20.02.12 21:04



Много полезно инфо това за куркумата. Почвам веднага да го прилагам, че положението с моя синузит вече е твърде зле





Тема Re: инфнови [re: forti]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.02.12 22:57



Е, специално за синузитът това не е достатъчно (просто така не се влошава от мляко), за лечението му аз си слагам и капки от сребърна вода (продават я в аптеките). Но виж кашлица тази зима заради куркумата нямах, нито пък настинах. Изглежда куркумата прочиства организма, а знам че е и мощно антираково средство. Млъквам, защото този клуб не е за това и ще ме бият.







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.