Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Млечна баницанови [re: Фиши]  
Автор esti ()
Публикувано18.11.11 17:38



Мда, стигнала съм до 100гр.





Тема Re: Млечна баницанови [re: esti]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.11 21:20



Вярно! Аз нали съм на 40





Тема Оуууу, благодаря за поканата:)нови [re: Фиши]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано20.11.11 20:32



Само, ако мога да я отложа за известно време, защото този период ми е свързан с много отсъствие от града, поради независещи от мен причини



До тогава - рецептата за сладкиша с кори

Продукти:
1 пакет кори
1 пакетче масло
3 ч.ч. захар
4 яйца
1 литър прясно мляко
ванилия
7 с.л. брашно

Приготвяне:
Корите се препичат и натрошават. Наръсват се с разтопеното масло.
1 ч.ч. захар се карамелизира и се добавят 2 чаши вода. След като се разтвори карамела, с получената течност се заливат корите.
От прясното мляко, 4-те жълтъка, 1 ч.ч. захар, ванилията и брашното се сварява крем. Крема се изсипва върху корите, като втори пласт.
4-те белтъка се разбиват на сняг с третата чаша захар. Нанасят се върху изстиналия крем и сладкиша се запича само отгоре.



Тема Ммммм...нови [re: esti]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано20.11.11 20:38



Че то било лесно



Обаче онзи крем е някак по-различен от крем-ванилия. Като да има сметана вътре.



Тема Re: Млечна баницанови [re: Фиши]  
Автор Бзмпмин ()
Публикувано20.11.11 20:42



Днес я направих - понеже попрепекох корите, завих я за 10-тина минути с кърпа да поомекне, а след това намазах отгоре със сладко от ягоди - на външен вид изглеждаше вече супер, ... а после получих и похвали от гостите-дегустатори.



Може ли рецептата за тази крем-пита?

От време на време ме обхваща готварски ентусиазъм, ... добре, че не ме държи дълго.



Тема Re: Млечна баницанови [re: Фиши]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.11.11 20:58



.............. същите продукти- крем-пита. Много сочен (след престой 24 часа в хладилник), ако оцелее..........



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Млечна баницанови [re: mirror_]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.11.11 21:02



...............А, ако някой знае, как се прави прословутия "Наполеон", ще го споменавам, докато съм жива



Ако имаш предвид торта "Напалеон" ще ти напиша рецептата.
За пастичките /във вид на руло/ съм я затрил някъде и нямам точен спомен.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Млечна баницанови [re: bobiO8]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано20.11.11 22:10



Имах предвид онези четириъгълни пасти от многолистно тесто с крем, но и за тортата също съм любопитна, защото не съм я и чувала до сега.

Благодаря предварително!





Тема Re: Ммммм...нови [re: mirror_]  
Автор esti ()
Публикувано21.11.11 00:04



И според мен има сметана и то с мъъъничко желатин вътре.
Но и с нормален крем-ванилия си става супер според мен.



Тема Re: Торта „Наполеон”нови [re: mirror_]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано21.11.11 15:21



Торта „Наполеон”

Продукти:
тесто – 250гр. краве масло или маргарин, 250гр. сметана / кисело мляко/,3ч.ч. брашно и 1с.л. водка.
Крем – 300гр. краве масло, 2ч.ч. захар, 1л. мляко, 4с.л. брашно /с връх/, 3 пакетчета ванилия, 3 бр. яйца.

Приготвяме многолистно тесто. Размекнатото масло се разбива със сметаната, добавя се водката и пресятото брашно. Замесва се тесто, което се оставя да престои на хладно /в хладилник/ 35мин. Тестото се разделя на 7 части и всяка се разточва на тънка кора. Надупчва се с вилица и пече 15-20 мин. на 190 градуса. Едната опечена кора се натрошава на дребно, а останалите 6 се намазват с крема.
Крем - Маслото се разбива до побеляване със захарта. Яйцата също се разбиват, прибавя брашното като се продължава да се бие. Сместа се разделя с 1/2ч.ч. студено мляко. Прибавя се лъжица по лъжица към маслото, като се бърка непрекъснато. Така приготвената смес се излива на тънка струйка в останалото врящо мляко, като се бърка. Сместа се вари докато се сгъсти. Сваля се от огъня и оставя да изстине. Най отгоре се намазва лека с масло.
Мажаг се изстиналите кори, като последната след като се намаже, се посипва с натрошената. Оставя се в хладилник да престои 12 часа.

Да станеш човек е изкуство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.