Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Млечна баницанови [re: Фиши]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано18.11.11 14:59



А аз пък покрай твоята крем-пита се сетих също за едно подобно нещо. Беше голяма вкуснятина. Като се прибера, ще разгърна старите писани тефтери и ще напиша. Ама заменям рецепта за рецепта.



А, ако някой знае, как се прави прословутия "Наполеон", ще го споменавам, докато съм жива



Тема Re: Млечна баницанови [re: mirror_]  
Автор esti ()
Публикувано18.11.11 15:20



Аз съм го правила няколко пъти и да ти кажа става добре.

Разделяш един пакет бутер тесно на няколко кори (хубаво е преди това да ги разточиш, за да се изтънят малко) - според големината на съда в който ще я правиш, желателно е да е продълговата форма.
Запичаш корите една по една, докато станат приятно златисти на цвят.
Докато се охлаждат (внимавай да не се навлажнят) си приготвяш един крем ванилия - мляко, жълтъци, брашно/нишесте, захар, ванилия......знаеш.
Следва реденето кора - крем.
Най-отгоре се натрошава, каквото е останало или паднало при реденето от корите - не много де...колкото за фасон.
Ми това е.





Тема Re: Млечна баницанови [re: esti]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано18.11.11 15:29



И се поръсва с пудра захар. За фасон.



Само два пъти съм го правила, по същия начин. То си е разновидност на крем- пита на практика. И вкусно, вкусно...




Тема Re: Млечна баницанови [re: mirror_]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.11 15:29



Снощи търсих рецепти без яйца и мляко, че моят мъж пости в някакъв неуловим з амен е ритъм и попаднах на рецепта за "Наполеон". Купувала съм опаковани като кроасани, но мисля, че пиронът беше в едно заведение във Варна. Та, с подобни съставки, но с изпечение кори от мнохолистно тесто беше рецептата.
Поради физическото ни присъствие в един и същ град, те каня с удоволствие на крем-пита





Тема Re: Млечна баницанови [re: PipilotaV.]  
Автор esti ()
Публикувано18.11.11 15:36



Да!




ПП Забравих - понеже завършвам с крем не ръся пудра захар, а само натрошени корички.
И си мисля някой път да фърля и някоя ядка, що не...

Редактирано от esti на 18.11.11 15:46.



Тема Re: Млечна баницанови [re: esti]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано18.11.11 16:01



Е, аз увенчавам натрошените корички с пудра захар- ей тъй на, да има. И понеже, за разлика от теб (ако правилно си спомням), си падам по кокоса, сега ми идва мислата дали да не направя верно един "Наполеон" с малко кокос в крема и поръсен отгоре с кокосови стърготинки, освен с пудра захар. Може и да ми се получи.






Тема Re: Млечна баницанови [re: PipilotaV.]  
Автор esti ()
Публикувано18.11.11 16:09



Одобрявам!



Аз напоследък покрай онзи сладкиш с кондензираното мляко започнах да си затварям едното око за кокоса.



Тема Re: Млечна баницанови [re: esti]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано18.11.11 16:15



Явно затваряш "правилното" око

- кокосът има чудесен аромат. Е, въпрос на вкус, разбира се.




Тема Re: Млечна баницанови [re: PipilotaV.]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.11 16:42



Ести, до къде стигна експериментът с намалянето на кокоса?:)



Тема Re: Млечна баницанови [re: Фиши]  
Автор esti ()
Публикувано18.11.11 17:35



Аз не ти ли казах?

Става и с много и с малко!



Вече не помня с колко го намалих, но...абе аз не писах ли?

Чакай да изровя темата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.