Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема пилешки кюфтета  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано31.08.11 12:39



някой правил ли е?
Замислила съм да сваря пилето, да го обезкостя и накълцам на ситно, да добавя лук, яйце, ситно нарязани кисели краставички (?) и подправки. После да панирам с галета и яйце.
Някакви други идеи?



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано31.08.11 13:26



Пилешки кюфтета

Необходими продукти:
месото от едно сварено или печено пиле
1 ч.ч. пресен или замразен грах
1 ч.ч. царевица (консерва)
3 бр. моркови, варени или печени с пилето
черен пипер
червен пипер
сол
1 бр. яйце
1/2 ч.ч. от бульона на пилето, друг бульон или вода
зехтин
галета колкото поеме (около 1 ч.ч.)

Начин на приготвяне:

Месото се накълцва на много ситно. Зеленчуците се намачкват с вилица. Всичко се смесва, слагат се яйцето и подправките, налива се зехтин и бульон, и се омесва добре. Добавя се галета малко по малко, при тази доза около 1 ч.ч. Оставя се няколко минути да се стегне. С мокри ръце се оформят кюфтета, нареждат се в тава с хартия за печене и се пекат на 200 С до зачервяване, около 30-40 минути. Ако ще се пържат, кюфтетата се правят по-плоски.



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Гинec]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано31.08.11 13:31



Напиши в гугъла "пилешки кюфтета". Излизат много резултати. Тази рецепта е от веселия готвач. Не съм я пробвала.



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Гинec]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано31.08.11 14:07



Писах, четох, ама викам може някой от съфорумниците да сподели изпитана рецепта.
Тази, която си написала е близо до това, което съм замислила. Но със сигурност ще бъде без грах и царевица - не ми понасят особено на стомаха.



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано31.08.11 14:27



Аз мисля да купя пилешки филета и да пробвам рецептата също без граха и царевицата. Страхувам се само, че ще станат много сухи.



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.08.11 14:54



Аз бих пуснала месото в блендера и бих прибавила към пилешката смес и малко настъргани картофи за по- добра консистенция и вкус. Не че съм правила пилешки кюфтета, но никога не е късно.






Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано31.08.11 15:07



Преди години правех панирано пиле

Смея се, защото си давам сметка, че моите деца като се пристрастят към нещо, наистина са в състояние да ме накарат да "намразя" някои рецепти.Всъщност от години не купувам цяло пиле.
Сварявам пилето, обезкостявам и нарязвам на ситно.Най-голям кеф е с голям нож- много лесно става. Разбива се яйце, бира, брашно, сол, черен пипер. Консистенцията не бива да е много гъста, защото като се прибави нарязаното пилешко месо я оплътнява. За панировката можеш да намери една тема на Сапиенс (използвай ключова дума кляр, там се е постарал да обясни подробно всички особености на панировките).Та, с лъжица гребвам от сместта и пържа в загрята мазнина. Спомням си, че предварително режех шайби лимон и магданоз, които нареждах м/у пилешкото още докато е топло.

Дано ти е помогнал моят опит



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано31.08.11 16:51



Лукът и краставичките отпаднаха, подправките са: магданоз, черен пипе и вегета.

Сварих пилето, обезкостих, накълцах с големия нож на ситно, довабих две яйца, оставих да престои и направих кюфтетата. Овалях в галета и после в яйце и ги опържих.
! Възможно е разпадане на кюфтетата и препоръчвам много внимателното им потапяне в яйцето с помощта на вилица като шпатула!

Вкусни са!
Гарнитура ще бъде кьополу от вчера, макар повече да им върви май нещо картофено или оризово.



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано31.08.11 17:58



Браво. Бързо действаш. Ще пробвам и аз.





Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.08.11 18:28



Ами, аз заради това ти направих горното предложение, за да няма опасност от разпад.



Добър апетит!




Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: PipilotaV.]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано31.08.11 21:52



Оценявам го, ама баш като си писала и аз съм кълцала :-)



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.08.11 22:01



Нищо, при следващите кюфтета можеш да внесеш някои леки подобрения по твой вкус.




Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано31.08.11 22:50



Гнезда на фурна от пилешка кайма с кашкавал



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: PipilotaV.]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано01.09.11 10:26



да, като например да не забравя да сложа лук и кисели краставички :-)))))



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: bobiO8]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано01.09.11 10:27



даваш ли рецептата?



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: Kapинka]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано10.09.11 17:00



Сваряваш средноголямо пиле с подправки - чер пипер, дафинов лист, цяла глава лук, обелена и нацепена на 4, един морков нарязан на едро. Махаш му кожата, обезкостяваш и смилаш месото или го накълцваш на много дребно. Сваряваш 300гр. картофи, намачкваш ги и омесваш със смляното месо. Добавяш 3 яйца, 1ч.л. равна чер пипер /може и подправка за пиле/,сол на вкус.Омесваш и разделяш на 6 големи топки. Правиш ги като гнезда и намазваш отвсякъде със олио. Слагаш във фурната на предварително загрята на 200 градуса. Едно сварено яйце накъцваш на дребно. След 20 мин. запълваш отгоре вдлъбнатините на гнездата, ръсиш със настърган кашкавал и оставяш да се допекат още 10мин. Готово!
Може да залееш с накакво сосче отгоре при сервиране.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: bobiO8]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано11.09.11 10:04



Благодаря за рецептата! Може би още днес ще пробвам, че и без това имам размразено пиле.



Тема Re: пилешки кюфтетанови [re: bobiO8]  
Автор vyprosche ()
Публикувано15.09.11 18:16



Боби, предлагам ти да изпробваш същата рецепта със сурова пилешка кайма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.