Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Люти чушлетанови  
Автор Milley ()
Публикувано03.08.11 13:04



По Катерина Евро от "Черешката на тортата"

Чушлетата се опукват на котлона /аз имам прибор - нещо като тава с дупки/. През това време се приготвя марината - мед, оцет, олио /тя ползва зехтин, ама .../, сол, накълцан на едро чесън и ситно нарязан магданоз. Всичко на око. Още горещите чушлета се слагат в маринатата. Страхотно става!

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Люти чушлетанови [re: Milley]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано03.08.11 15:10



При нас също са много любими! С олио (като теб), мед съвсем спестовно... и ги мятам в един средноголям буркан (от лютеница купЕшка), натискам отгоре с "клЪчник"

, чесън и магданоз на богато. Затварям и няколко пъти обръщам бурканчето: ту с главата нагоре, ту с дупето. Стават фантастични!

Тъкмо снощи спретнахме тандемно поредна порция (един пече, друг овкусява) - мале, адски люти! Изядеш една-две... и хич колаген ти не трябва: резултатът е "джУки" като слънце!



Тема Re: Люти чушлетанови [re: Taigun]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано03.08.11 15:51



Имам един дебел чугунен тиган. Леко намазвам с мазнина (колкото да не е на голо) и като загрее мятам вътре чушлетата и от време на време ги разбърквам. Опукват се много лесно. Маринатата ще я пробвам, звучи много апетитно.

Редактирано от Kapинka на 03.08.11 15:51.



Тема Re: Люти чушлетанови [re: Kapинka]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано03.08.11 20:24



Аз ги пукам на скарата, слагам в купичка след това захар на края на лъжицата, натиснат чесън и леко нарязан, магданоз, олио или зехтин и малко оцет, а може и лимонов сок...разбърквам и консумирам, ако не бъдат изядени в хладилника отиват.



Тема Re: Люти чушлетанови [re: MoPcKu]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано03.08.11 20:29



Ох! Блазе ви, че можете да ядете люто.



Тема Re: Люти чушлета [re: Гинec]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано03.08.11 20:49



Гинес, и аз избягвам тази рецепта в лютия й шопски вариант (правя я вече 25 години) и използвам чорбаджийски чушки, дребен пипер. Малко игра е с избелването и нарязване на филийки на чесъна, но резултатът си струва.



Тема Re: Люти чушлетанови [re: Фиши]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано03.08.11 20:54



Чорбаджийските се понасят. Обичам ги, ама не ми влизат в къщата щото освен мен, няма кой да ги яде.



Тема Re: Люти чушлетанови [re: Гинec]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано03.08.11 21:16



Нищо не ти пречи да комбинираш чорбаджийски и с каба или сиврия





Тема Re: Люти чушлетанови [re: Фиши]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано03.08.11 21:24



Да.





Тема Re:Червени чушки в маринатанови [re: Фиши]  
Автор xamos ()
Публикувано03.08.11 23:51



Аз ползвам червени чушки (сладките, за пълнене) и се получава много вкусно. Понякога прибавям и няколко зелени, важното е да са месести. В къщи всички са доволни, защото са сладки. Опичам ги, обелвам ги и ги заливам с тази марината (оцет, зехтин, чесън на тънки филийки и магдноз), но без мед (защото чушките са си сладки). Държа ги в хладилника, като студена салата или добавям от тях в салата с домати и краставици. Като престоят в маринатата се овкусяват допълнително и са много апетитно мезе.



Редактирано от xamos на 04.08.11 00:03.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.