Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 31.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: благодаря и на двамата!нови [re: esti]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано25.08.11 09:56



облиз, облиз


още не съм имала време да стигна в руските магазини, но... ЩЕ!



Тема Re: благодаря и на двамата!нови [re: Фиши]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано25.08.11 10:01



да, така е, просто не умея да разбивам масло със захар, много ми е трудоемко:)
иначе за гранясалото масло и аз имах такива случки, затова вече дори не пробвам българските масла макар да знам, че е възможно да има и свестни. купувам си от немските и си щракам с пръсти. преди време, когато бях по-заможна, и аз купувах 'президент':)
сега съм се пристрастила към заквасената сметана като добавка към ястия, винаги имам в хладилника.
последно открих сметаната на 'елби' като най-успешна за тази цел. другите - 'на баба', 'данон', мога да ги ям и лъжичка дори, но горната е много по-добра за готвене, макар и да не става за гребване с лъжица - твърде наситено мазна е, но с нея вкуса става много по-добър.





Тема Руло с шоколад и кокоснови [re: xamos]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано25.08.11 17:48



Рядко проготвям сладки неща, но тази стара рецепта за руло, която знам от майка ми, много ми допада.

"Тестото" за рулото се приготвя от около 250г смлени обикновени бисквити, а към тях се прибавя разтопен черен шоколад или 1- 2с.л. какао, 1-2 ч.л. ром и ванилия, малко подсладено прясно мляко, за да се получи гъста смес. Всичко това се разстила върху предварително наръсена с кокосово брашно (стърготини) готварска хартия или фолио. А върху него се разстила крем от 100 г краве масло, разбито със 100 г пудра захар и към сместа се прибавят 100- 150г кокосови стърготини (хубаво е кремът да е приготвен предварително и да е оставен в хладилника известно време, за да се стегне). Накрая всичко това се навива на руло с хартията (фолиото) и се оставя в хладилника до втвърдяване.

Много е вкусно.




Редактирано от PipilotaV. на 25.08.11 17:49.



Тема Re: благодаря и на двамата!нови [re: тpънчeтo]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано26.08.11 17:07



Никак не е трудно да се разбие масло със захар. Оставяш маслото достатъчно дълго време извън хладилника, може и през цялата нощ, а на следващият ден действаш. По-лесно се разбива масло , ако захарта е пудра.



Тема Re: Руло с шоколад и кокоснови [re: PipilotaV.]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано26.08.11 17:09



По този начин приготвях преди години унгарският салам. В сместа слагах и орехи.Така е, много е вкусно .





Тема Re: Руло с шоколад и кокоснови [re: dama_spatia]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано26.08.11 17:54



Но предполагам, в какаовата смес ще е най- подходящо орехите да са смлени.






Тема Re: Руло с шоколад и кокоснови [re: PipilotaV.]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано27.08.11 13:03



Пипи, може смлени, а може и счукани, за да се усещат. Опитай и в двата варианта, за да видиш кой повече ще ти допадне.





Тема Re: Няма име, но има шоколаднови [re: Фиши]  
Автор esti ()
Публикувано29.08.11 12:59



Пробвах с наполовина по-малко - със сто грама.
И стана съвсем същото, като с 200, егати!


Започват да ме обземат едни съмния, че онези 200гр, всъщност не са били точно 200.
Но дори и да е така, по оригиналната рецепта грамовете са двеста. Дори 225 !
Иди го разбери....
Вече е ясно, че ще се опита и с още по-малко.



Тема Шоколадови бонбони с орехи и смокининови [re: xamos]  
Автор xamos ()
Публикувано09.10.11 00:32







При посещението ми на Празника на смокинята в Полилофо, една от почерпките бяха точно тези шоколадови бонбони, увити в станиолова хартия. Успях да науча рецептата и днес бързам да ви я споделя.

ПРОДУКТИ:
24 сухи смокини “Каламата”
8 супени лъжици захар с връх
300гр. шоколадова кувертура (или 200гр. млечен шоколад и 100гр. натурален)
1 с.л. бутер и при нужда няколко лъжици кондензирано мляко, за да се втечни кувертурата.

ПРИГОТВЯНЕ:
Смокините и захарта се слагат в тенджерка и се долива вода, колкото да се покрият с около 1-2 пръста отгоре. Тенджерката се покрива с капак и се вари продължително време на тих огън (около 50 мин), докато водата се сгъсти на сироп, а смокините омекнат и набъбнат максимално. Снемат се от огъня. Оставят да престоят една нощ заедно със сиропа и на следващият ден се прецеждат.
Орехите се запичат на фурна за 10 мин на 150С. С помоща на ножче се прави малък отвор в долния край на всяка смокиня и се напълва плътно с орехи. Притискаме отвора с пръсти и да придаваме кръгла форма на смокините. Кувертура се разтопява на водна баня заедно с кравето масло и при нужда се добавя малко кондензирано мляко за да се разреди.
Смокините се потопяват една по една в разтопения шоколад и се подреждат върху повърхност покрита с прозрачно фолио или пергаментова хартия. Украсяваме с помощта на вилица, която потопяваме в разтопен шоколад и разтичаме върху бонбоните. Оставяме да се стегнат на хладно място. На следващия ден увиваме в станиол.

Редактирано от xamos на 09.10.11 00:38.



Тема Re: Шоколадови бонбони с орехи и смокининови [re: xamos]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.10.11 13:03



Много се радвам, че отново се върна в клубчето.


Бонбоните са страшно съблазнителни. Колко грама очистени орехи отиват?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.