Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За любителите на мексиканска кухня и люто!нови  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано30.05.11 12:05



Не е рецепта, но не мога да не споделя вълнението си какво открих в магазинче за подправки в Халите - ПУШЕН ПИПЕР. Нещо което съм издирвала доста време и на доста места. Има го в два варианта - сладък червен, леко пушен и пушен силно лют - чипотле /чилпотле/. Втория опитах като добавка към месна супа /топчета/ и беше направо взривяващо преживяване. Придава на храната леко опушен вкус и е в състояние да ви изпрати в рая или в ада в зависимост от дозата.
Майсторите на саламурата да се произнесат, но мисля че ще е подходяща добавка към нея и изобщо към супи, които съдържат печени на скара продукти.

Редактирано от diana_b на 30.05.11 12:07.



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: diana_b]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 13:03



Чудесна информация! От години търся такъв червен пипер, зная само, че го правят предимно в Испания.
познавам и вкуса, и ефекта му чудесно, но не мога да си го купя в България...
Остава единствено да кажеш в кой град и кой (ако е известна верига) магазин се продава това чудо на подправките...
Силно се надявам, че не си от тези, които считат, че съществува само един град в България - София, та затова не считат за необходимо да уточняват...



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: Sapiens]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано30.05.11 14:50



Хе, хе, май нещо такова се получи. Да, в София, в Централни Хали....има едно магазинче, новооткрито, само за подправки, има и други интересни неща, но пушения пипер ми се стори уникално попадение, и затова реших да информирам в клуба....



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: diana_b]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 15:00



Не знам за клуба, но лично от мене получаваш най-големи благодарности!



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано31.05.11 00:49



Олеле, от кога го чакам този пушен пипер!
Къде точно е в Халите е това магазинче, да не се лутам, защото като се лутам купувам куп неща, които не са ми обходими в момента.
А ма на, да си ги имам, защото може да си ги ползвам някога



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: ket1234]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано31.05.11 10:10



Уф, Кет, то е едно единствено, само за подправки, сравнително ново, като влезеш от централния вход на Халите, след щанда със сладоледите Джимис завиваш наляво, по спомен, след ъгловия магазин е веднага....приготви се психологически, че има големи изкушения....от там си купих още ванилия шушулка и истински испански шафран....и видях доста непознати за мен подправки /например листа сумак, освен плодовете/, абе ще видиш....



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: diana_b]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано31.05.11 13:26



И от мен едно голямо благодараско . Още до края на седмицата ще си намеря повод да сляза до центъра.



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: diana_b]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.05.11 19:12



А нещо по въпроса за стойността на въпросните чудеса?





Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто! [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.05.11 19:50



А нещо по въпроса за приложението на това чудо??

Че ще ми е много на път тия дни...
П.П. Не мъ пращай да търся у нетя, дай с думи прости



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто! [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.05.11 20:50



Куьо, бе Чаве...
Ако питаш за пушения червен пипер и лют такъв, работата е много проста - испанците традиционно произвеждат един от възможно най-качествените червени пипери, на фона на това, че по света и у нас това е една от най-имитираните стоки.
Колкото до пушения - това е разновидност на много висококачествен червен пипер, с лек дъх на пушено. Имай предвид, че не всеки харесва този допълнителен аромат, качественият червен пипер мирише разкошно на хубава червена чушка и допълнителни аромати не му трябват, освен за гастрономическо разнообразие. А лютият си е просто много хубав лют, но с допълнителен аромат на пушек.
Това (аромата) може да стане по два начина - чрез опушване на изсушените чушки преди да ги смелят и чрез напръскване на червения пипер с т.н. "течен пушек" - синтетична и напълно безвредна формула. В Русия от години се продава и го ползват хората...
Предполагам, че това разнообразие и удоволствие сигурно струва доста. Добър червен пипер струва 10 лв./кг., по това можеш да определиш с колко отгоре ще платиш за това удоволствие и дали си заслужава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.