Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Боб на фурна.нови  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано29.05.11 12:55



Сваряват се 3-400гр,зрял боб.2глави кромид на ситно се задушават в малко вода и мазнина,докато остане на мазнина.Към него се добавят 2сл.ориз,червен пипер,сол,сварения боб,2ч.ч.бода и джоджен на ситно.Клоква и се прехвърля в тава за печене.Покрива се с резани обелени домати,суха червена люта чушка,още малко джоджен и се запича до готовност.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Боб на фурна.нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.11 11:35



Хм, съчетанието боб плюс ориз ми е малко странно и неочаквано. Нещо повече за вкуса на това ястие?




Тема Re: Боб на фурна.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 11:38



Мексиканците твърде често готвят така.



Тема Re: Боб на фурна.нови [re: Sapiens]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.11 11:40



Ами, това обаче не променя факта, че аз не съм опитвала този вкус на боб, обогатен с ориз.


Но боб на фурна съм отворена да възприема във всякакви, дори и причудливи варианти.


Редактирано от PipilotaV. на 30.05.11 11:41.



Тема Re: Боб на фурна. [re: PipilotaV.]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 12:58



Има една интересна рецепта за "Кичен боб", която научих от моята добра позната Anbra. Но за тебе би била доста драстична, спроред мене и доколкото те познавам.
Става въпрос за обикновен сварен боб с малко моркови, целина или пащърнак, отцеден, овкусен, може и с подправки по твой вкус (например магданоз, джоджен, но в оригинала е само със сол, мисля...), след което се прави една запръжка от 5-6 глави лук, нарязани на средно, запържени в 4-5 с.л. мазнина и 1 с.л. червен пипер, пръжнат в горещата мазнина, както е прието. И това - за една голяма супена чиния с боб!
Наистина е много вкусно, но не е много ясно стомахчето ти дали ще издържи подобна драстична инвазия...
Тя го правеше за синчето си, което тогава беше около 17 години, а младежта на тази възраст и обича, и "носи" на драстични преживявания...
Благодарение на експресната намеса на Anbra, коригирах правилно наименованието на рецептата, все още можеше...

Редактирано от Sapiens на 30.05.11 14:38.



Тема Re: Боб на фурна.нови [re: Sapiens]  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.05.11 13:17



"Кичен боб" му е заглавието на това нещо...
Всъщност и досега синът ми яде боб единствено в този вариант, а аз И в този и нищо ни няма на стомасите.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Боб на фурна.нови [re: anbra]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.05.11 13:23



И на мен ми нямаше нищо на стомаха, когато го ядох.





Тема Re: Боб на фурна.нови [re: Sapiens]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.11 13:46



Моето стомахче все още понася всичко възможно, а нямаш идея на какви екстремни лютивини издържа

. Но щадя основно "любовните си дръжки" откъм запръжки и някои други удоволствия за небцето.




Тема Re: Боб на фурна.нови [re: PipilotaV.]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 14:48



Лютивината на червената люта чушка е доказано лечебно средство.
Никога няма да забравя как на 16 години, с остър гастрит, но с лакомия, присъща на момчетата на тази възраст, в един горещ юлски ден изядох една супергореща двойна шкембе-чорба с (!) две пълни супени лъжици лютив червен пипер, 1 с.л. чесън с оцет и, напълно плувнал в пот след това "приключение", излях отгоре един леденостуден "Етър"...
И, тръгвайки към къщи, непрекъснато очаквах да падна някъде...
Нищо подобно, нито веднага, нито след час, нито изобщо, не получих каквито и да било отрицателни реакции....
Така, че - не всички драстични попълзновения към тялото ни и организма ни са в синхрон с лекарските предвиждания.
Твърде често емоциите единствено определят влиянията.



Тема Re: Боб на фурна.нови [re: Дokи]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано30.05.11 16:14



Преди няколко дни правихме фасул на фурна. Само че не зрял, а зелен, като освен изредените съставки, сложихме 2 моркова .нарязани на кръгчета и смляни домати. Без суха люта чушка.Получи се много вкусна манджа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.