Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.05.11 21:09




Добре ме разбра, за пушения беше питането!
П.П. Айде пък после ще ти сведа инфо..



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: chavdar4e]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано01.06.11 10:36



Ами цените там са посочени за 10 грама от съответната подправка, чипотлето беше 1 лв за 10 грама, но като се има предвид, че ще се ползва сигурно 1 година поради зверската лютивина, не е чак толкова лошо...май на тази беше и сладкия пушен червен пипер, но него още не съм го опитала. Относно употребата в нашенската си кухня - чипотле ползвах за подлютяване на супа, струва ми се, че и двата вида пипер ще бъдат добра подправка за кайма за скара, печене и пържене, също за мариноване на свинско и телешко, но честно да кажа, още не съм опитала! При следващото барбекю ще пробвам и ще докладвам и аз!
За мексиканската - преди няколко дни приготвях fajita с пилешко и подправих с готов микс с пушен вкус /пакетиран, инстантен, нещо като добре познатите Маги фикс/, но не съм доволна - ястието имаше леко изкуствен, леко химически вкус. Ето защо смятам следващия път като се впусна в приготвянето на това ястие да си направя лично микса от необходими подправки и включа и пушения пипер.



Тема Re: За любителите на мексиканска кухня и люто!нови [re: diana_b]  
Автор Mишo Шaмapa (ban3x)
Публикувано01.06.11 11:42



Добро попадение. Аз съм намирал табаско чипотле по разни магазини, който е ужасно лют, пушен, но има страхотен вкус. Придава страхотен привкус на стекове, оризища, и зеленчувкови бобови миксове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.