Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кюфтенца на фурна.  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано29.05.11 12:36



Яденето е вкусно,търпи вариации и корекции,а и не изисква кой знае колко усилия.
1.500гр.кайма,1-2филии хляб/накиснати и изтискани/,яйце,глава кромид на ситно,червен и черен пипер,кимион,сол и малко магданоз на ситно.Всичкото това се омесва дабре и се оставя настрани.
2.Правите картофено пюре,но не много.
3.От каймата се оформят кюфтета,горе долу колкото малка мандарина и в намаслена тава се редят.След което с малка лъжичка отгоре на всяко кюфте се прави вдлъбнатина.
4.1-2сл.доматено пюре се размива с 2 чаши вода и се сипва в тавата.
5.Пече се за 20-30 мин.на 200градуса,или докато течноста редуцира на половина.
6.Тавата се вади и във всяко кюфте се слага картофено пюре,поръсва се с настърган кашкавал и се запича до готовност.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Дokи]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.05.11 21:12



Това е изискан вариант на простите кюфтета на фурна, които правя.





Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Гинec]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 21:32



Аз пък се замислих, дали не би могло да стане точно обратното - сравнително плоски кюфтета от картофено пюре с кашкавал и магданоз, полузапечени на фурна само с мазнина. След това, в предварително оставената вдлъбнатина, да се поставят малки кюфтенца и да се дозапечат във фурната, полети с доматен сос.
Вероятно може, но не е много ясно, кое ще бъде по-вкусно.
Не знам, май оригиналната рецепта...



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Sapiens]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.05.11 21:46



Аз не съм правила картофени кюфтета, та нямам мнение по твоя въпрос.

Исках да кажа, че джуркам каймата по начина на Доки и пека парекселанс в намазнената тава и си слагам пюре в чиниите като гарнитура.

Не обичам кашкавал в манджа.



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Гинec]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 21:54



О, не става дума за картофени кюфтета в класическия смисъл на думата. Те са пържени и не са от пюре, а от настъргани картофи. Има хиляди рецепти за картофени кюфтета, защото картофите са много благодатна съставка и много лесно се съчетават с други продукти.
Ако не те стряска пърженето, бих ти дал възможно най-изпипаната рецепта за класически картофени кюфтета. В нашата кухня картофените кюфтета и кюфтетата от тиквички са едни от най-почитаните в пролетно-лятното готвене. Но от тиквичките поемат огромно количество мазнина...



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Sapiens]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.05.11 22:01



Ми...Дай да видим картофените кюфтета (Мисля, че си пускал рецепта ама не помня кога)

Купувам готови кюфтета в Пикадили и ги харесвам, ама майка ми не ги харесва. Направо ме овика, че си давам парите за боклуци.



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Гинec]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.05.11 22:09



... и за какво ти е рецептата, след като никога няма да ги направиш пържени?
Ще ти намеря рецептата за печени на фурна.



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Sapiens]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.05.11 22:14



Абе...може и да ми дойде вдъхновението за пържене. Особено лятото на терасата. Имам две печки. Една в кухнята и една на терасата. Само да пишеш дали на бавен или бърз огън.





Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Гинec]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.05.11 22:15



Ще направя един блиц, че да видя дали реакцията на маман ще е същата.



Тема Re: Кюфтенца на фурна.нови [re: Дokи]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.11 22:27



Това е вариация върху известните "лястовичи гнезда", но по- добра от тях. Аз бих прибавила нещо в картофеното пюре- нарязани на дребничко гъбки, предварително задушени, кисели краставички или маслинки, или нещо друго. Рецептата може да се допълва според индивидуалното въображение и вкус на готвача.







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.