Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Манджи без лук.нови  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.05.11 20:01



Като пуснах рецептата за задушени пържоли, се сетих за тази тема. Почти няма български манджи без лук. Ако се сетите, пишете.





Тема Re: Манджи без лук.нови [re: Гинec]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано16.05.11 20:31



Ми ... всяка манджа, ама без лука


Стават си като стой та гледай
Младежа не го долюбва никак лука, та понякога го пропускам заради него. Ми ... аз не намирам кой знае каква разлика в повечето случай.



Тема Re: Манджи без лук. [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.05.11 20:36



А аз намирам разлика. Много обичам манджа с лук.

Ама има и манджи без лук. Хайде да съберем рецепти. Моята майка има понякога проблеми със стомаха или червата и трябва да готвя без лук. Та: Търсят се автентични гозби без лук.



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: Гинec]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано16.05.11 20:48



Трудна работа

Направо се напрегнах. Аз например пиле с картофи обикновено го правя без лук, ама май не се прави така. Инак сега убии ме не мога да се сетя друго освен печени меса разни, ама те на са манджи. Ама ако се сетя, идвам да кажа.
Инак, и мойта мама не й понася лука и аз много се дразня като хем знае какво ще стане, хем се накуса с това дето не трябва и после цяла нощ вампирясва да пие аналгини, да се свива и да пъшка на умирачка. Да пази Господ, че не знам колко са сериозни тия работи, ама бива ли така бе



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: Гинec]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано16.05.11 20:51



Сиренена каша, каша от туршия, яйца по панагюрски, рибник (ама както го правеше баба ми), ... сигурно има и още доста ...



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.05.11 20:53



Моята мре за манджичка със зеления - спанак, лапад, коприва и т.н. а от тях я пресвива стомаха, ама лапа като за световно. После пъшка.



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.05.11 20:54



рибник (ама както го правеше баба ми), Я кажи рецептата, моля.



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: Гинec]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано16.05.11 21:19



Е, поне не е само моята


Инак сега като гледам другите мнения, верно кашите май са без лук. Ей, как ми се прияде.
Малко отклонение, ама като малка една от много малкото манджи дето ядях - пилешка каша. Та чула-недочула малката пикла 4-5 годишна, отивам един ден при баба ми, ръцете на Ф на кръста и много сериозно нареждам: Бабо, дай да се разбЕреме, искам да ми сготвиш каша с белО месо от белА кокошка!!! Смях в залата просто, така си остана лафа в семейството с това белО месо от белА кокошка

Така де, и на бЕло вино съм, та объркАх ударенията , поправих се.

Редактирано от MaмaMъpмopaнa на 16.05.11 21:25.



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.05.11 21:22



Ми...то от бела кокошка е най-вкусно.



Тема Re: Манджи без лук.нови [re: Гинec]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано16.05.11 21:33



Няма нищо общо с популярния рибник. Правеше го със солена цаца или сафрид. Задушаваше доста праз и го запържваше с ориз. Изсипваше го в тавичка и подреждаше отгоре рибките. Слагаше съвсем малко сол, вода, малко счукан черен пипер и малко червен. И печеше.

Празът нали не се брои.



Редактирано от Kaлoмaин на 16.05.11 21:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.