Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Месо от щастливи кокошки.нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.06.11 23:43



Понеже днес хапвах предимно това, и се сетих от темата с треволяка, да споделя: вече четвърта кокошка заклах вчера. Само я сварих, по принцип имах идея да правя някакъв летен сос със домати на фурна с чесън и босилек, но се залисах с други неща и само обезкостих и прибрах кокошката. Страхотно, вълтомаслено, вкусно месо с аромат, съвсем различен от пластмасовите пилета в магазините и веригите.
Вчера на видинския пазар щях да се изям от яд: бабичка продаваше гъска и гъсок по 6-7 кила поне за 40 лв. общо
За съжаление, нямам условия да гледам тия птици(трябва някой да ги пасе, става и с фураж, но се мъчат). Вариантът да ги купя и заколя не ми се понрави, това са ...почти лебеди.


КАКВИ СЪРМИ СТАВАТ от мляно гъше месо, мамк... му!!!

наистина ми е тъжно, 4е толкова интелигентно мом4е като теб яде месо

Тема Re: Месо от щастливи кокошки.нови [re: Kиpo]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано27.06.11 02:03



Киро не може ли да пуснеш някоя снимка на твоите кокошки? Явно е ,че вилата е в Западна България, а там е доста обезлюдено,та се чудя как успяваш да си опазиш имота от разграбване?



Тема Re: Месо от щастливи кокошки.нови [re: avg]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.06.11 10:51



Има комшии наоколо, а и страх лозе пази: след няколко обаждания на няколко човека и приятелска подкана да ми помахат на камерата, през която ги виждам, вече ме знаят и имат едно наум:) Другото прави системата от няколко ЛЕД-чета със сензори за движение


По-важното е, че има лоялни комшии, а и селото не е толкова обезлюдено като балканските там, празни къщи почти няма.
Добре, ще ти снимам 1-2 модела другата седмица
Но това са кокошки за ядене, не от ония браминки и всякакви декоративни по сайтовете - тях да те е жал да ги заколиш

наистина ми е тъжно, 4е толкова интелигентно мом4е като теб яде месо

Тема Re: Месо от щастливи кокошки.нови [re: Kиpo]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано27.06.11 11:53



___________________________________________________________________
Месо от щастливи кокошки
____________________________________________________________________
Това много ми напомня на една реклама, която вървеше преди години по телевизията. Рекламираха луканка, но мотото беше : " Карловска луканка от щастливи прасета и талантлив президент".





Тема Re: Месо от щастливи кокошки.нови [re: Kиpo]  
Автор xamos ()
Публикувано27.06.11 12:14



Сега разбра ли с какво месо правих преди време ?

. Дойде времето да разбереш какъв точно е вкуса на домашното кокоше месо.
Кокошките дори са по-хубави за готвене защото петелското има особен дъх, заради това киснат месото в оцет (както при дивеча).
Един трик за вкусно месо е да се захранват от време на време с фъстъци (не зная дали по вашия край има производители на фъстъци. Дребните, които им остават и не им ги изкупуват си ги ползват за да си хранят кокошките и знаят добре за какъв е резултата . Месото става невероятно вкусно. Такова месо няма дъх.
Обаче си остава винаги по-жилаво. За това едно време баба ми правеше от кокошките само супа, аз така не я обичах....
За да го сготвиш по нормален начин (без тенджера под налягане) са необходими 3,5-4 часа да ври на слаб огън, докато се развари и се отдели от кокалите.
В гръцката кухня кокошето месо се готви в повечето скучаи в червен сос и се сервира върху макарони, с гарнитура пържени картофи(което повече ще се хареса на бълг. публика) или гарнитура от ориз.
Това месо не става за пържоли, има друг характер и за това се готви по определени начини (яхнии, супи), които изтъкват най-добре качествата му.

Пак да отбележа, че от няколко месеца спрях месото и не ми липсва изобщо.



Тема Дойде време да синови [re: xamos]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.06.11 13:09



припомня вкуса на въпросното месо:)

Те нямат една година инак още(миналия август били излюпени повечето) и последната я варих между час и половина и два, свари се отлично(под налягане - не повече от 30 минути, инак става твърде разварено).
Фъстъци...могат да се гледат, но никой не го прави, вероятно защото няма нъжната техника и раб. ръка. Като малък помня, някои години баба ми садеше в междуредията на едното лозе и ставаха много и хубави. Но е капризна култура с това загърляне на цветовете в земята, за да вържат(по смътни спомени).
Иначе за пържоли -стават, но зависи каква е кокошката. Носачките са между кило и кило и половина, хибридните - между 1.5 и 2, а имам една месна(обаче засега оттърва ножа, защото носи почти ежедневно огромни бели яйца, а уж месна) - на око е над три кила живо тегло. Пухкава, бяла и едвам ходи от тлъстина :) А като се засили е като

(древно влечуго-"скоростен хищник"). Та като и пипам гърдите и бутчетата, със сигурност биха станали страхотни пържоли, просто има много материал и е крехък:)
Тъй че- зависи.

наистина ми е тъжно, 4е толкова интелигентно мом4е като теб яде месо

Редактирано от Kиpo на 27.06.11 13:12.



Тема Re: Дойде време да синови [re: Kиpo]  
Автор xamos ()
Публикувано27.06.11 14:59



Един познат, който гледа фъстъци (като култура) има кокошки и като му остане дребен фъстък и храни кокошките, откачат за такова меню! Точно както фъстъците са любими и на нас. Като снесат яйца и някоя от тях като я хване майчиния инстинкт и почва да мъти, тогава не й взема яйцата и я оставя. Люяпят се по 7-8 пиленца и така си ги размножава по естествен начин и са по-здрави. Също както едно време!



Тема Re: Дойде време да синови [re: xamos]  
Автор KupoАдминистратор ( )
Публикувано28.06.11 09:26



За такова нещо трябва човек вече. Реално ония се гледат сами - комшийката им лисва по една кофа вода и жито, но ще им направя някаква хранилка и поилка и може да мине със зареждане на 1-2 седмици)
Докато малките не става, трябва човек на място)
Инак са много готини, но не съм виждал квачка с пилета повече от 20 години отблизо)
Но помня, че е много релаксиращо и помъдряващо да седиш и да ги съзерцаваш)
Хем, ако някоя котка се опита да открадне някое, може да я хванеш за опашката и удариш в стената.



Който пости строго и се моли не се възбужда като теб, а се радва в Бога.

Тема Re: Дойде време да синови [re: Kupo]  
Автор xamos ()
Публикувано28.06.11 11:41



Аз също като видях в тези хора една квачка с 7-8 пиленца да тичкат така ми стана мило! Наистина и аз от първи клас не бях виждала такава гледка.
Котките не припарвят до квачките, съседката на тези хора има 5-6 котки и те въобще не се интересуват. Аз пък ако имах кокошки нито една нямаше да заколя, никога не съм отнемала живота на животинка.
Ти пък, дай някое яйце на комшийката да се занимава по-сериозно с тях. А тора от курника направо подлудява зеленчиците в градината!



Тема Re: Дойде време да синови [re: xamos]  
Автор KupoАдминистратор ( )
Публикувано28.06.11 12:41




Тревата е почистена след поливането, торта,з аедно с малко НПК допълнително - вкопана и пак полято мощно на 2-3 пъти, че да им държи 5 дни:)
Колкото до коленето -не е проблем, досадно е само скубането. Но трябв ад асе внимава, много са социални - всяка си има характер и някои дори са приятелски настроени и не бягат. Виж тях наистина е проблем да заколиш.
Но има и едни биткаджийки, дето малтретират останалите: с тях е най-лесно, още повече, че затлъстяват най-бързо(храната)
П.С: Комшийката си има предостатъчно яйца:)

Който пости строго и се моли не се възбужда като теб, а се радва в Бога.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.