Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ориз със спанак и зеленчуци  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 19:38



Ориз със спанак и зеленчуци

Продукти:
1ч.ч. ориз /бисерен/, 500гр. пресен спанак, 2бр. моркови, 200гр. гъби,1зелена и 1 червена чушка, връзка пресен лук, 1 стрък пресен чесън,1ч.л. микс от зеленчуци на „Котани”, 50мл. доматен сок или 1с.л. доматено пюре, 50гр. краве масло,сол и бял пипер /смлян/ на вкус.

Спанакът го почистваме от дръжките, измиваме, попарваме и оставяме да се оцеди. Нарязваме го на ситно и задушаваме в кравето масло заедно с лука и чесъна. В тавичка слагаме почистеният и измит със студена вода ориз, нарязаните на ивици, чушки, морков и нарязаните на едро гъби. Наливаме 3 ч.ч. хладка вода и доматеният сок.Посоляваме с подправките и сол на вкус, добавяме задушеният спанак и объркваме всичко. Печем на умерена фурна, предварително загрята на 220градуса около 35мин.

Сервираме с кисело мляко по желание.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.04.11 20:11



Гъбите пресни или от консерва?



Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: bobiO8]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.04.11 20:14



О-о-о, благодаря ти, Боби, точно такова нещо ми се ядеше... Ще се направи на секундата! С хиляди благодарности!

"Добрите хора лесно се обичат, магията е да обичаш лошите..."

Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: Гинec]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 20:20



Гъбите пресни, но стават и от консерва.

Да станеш човек е изкуство.


Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: Sapiens]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 20:24



Сапи, радвам се,че ти допадна рецептата. Можеш да замениш кравето масло с олио или зехтин. Доматеният сок с един средноголям домат, обелен и настърган.
И, ако си намериш свястно кисело мляко в допълнение, става разкош.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: bobiO8]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.04.11 20:40



Още веднъж ти благодаря, Боби, точно такава свежа рецепта ми се правеше! А по повод на маслото - колкото и да съм привърженик на здравословното хранене, спазвам и правилото "Прекаленият светец и Богу не е драг...".
Сигурен съм, че тази рецепта ще стане чудесно и със зехтин, и с масло. А и аз често ги меша като мазнини умишлено.
Ше добавя към спанака и малко лапад, примерно 300 г. спанак и две връзки лапад с изрязани средни жилки. Убеден съм, че ще стане вкусно.
Ти какво ще кажеш?
А това, с млякото, вече си е жива трагедия в България!
От години не съм ял истинско, вкусно кисело мляко, с аромат и киселинка на истинско кисело мляко...

"Добрите хора лесно се обичат, магията е да обичаш лошите..."

Редактирано от Sapiens на 11.04.11 20:43.



Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: Sapiens]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 20:49



Киселото мляко си го правя сам.





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: Sapiens]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано11.04.11 20:54



Ако обичаш лапад, добави. На мен лично ми идва в по-вече в комбинация със спанака. Виж ако имаш прясно набрана коприва,можеш и нея да сложиш. Аз лично добавих

, но написах рецептата в оригинал,без моите добавки.

Зелениите най-добре се задушават в краве масло. /да ме извинят борците срещу холестерола/

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Ориз със спанак и зеленчуцинови [re: bobiO8]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.04.11 23:16



Оооо, любимо пролетно ядене /без гъбите по 3 причини

/, обаче в половината тава накрая чупвам и в малки вдлъбнатинки и 2 яйца /2 по горната причина, като с гъбите/



Тема Благодаря, ще го пробвамнови [re: bobiO8]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.04.11 10:40



Това звучи вкусно, но готвача, който е готвил ястието на снимката е взел грешния сорт ориз.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.