Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Каша от гъбинови  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.03.11 11:46



Оказах се с повече култивирани печурки отколкото са ми нужни. И се сетих, че има такова нещо - каша от гъби. Ама като не съм сигурна как се прави...
Бихте ли помогнали?
Благодаря.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Каша от гъбинови [re: anbra]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано30.03.11 12:32



Здравей!

Заповядай една рецепта за гъбена каша.



Добър апетит!

Каша от гъби
Продукти: 1/2кг. пресни гъби, 4с.л. краве масло /олио/, 3с.л. брашно, 1ч.л. чер пипер-смлян, сол на вкус.

Приготовление: Изчистените и измити гъби нарязваме на парченца и варим в 1л. подсолена вода. В друг съд, при непрекъснато бъркане с дървена лъжица, в мазнината запържваме брашното - предварително препечено и размито в 2 и 1/2к.ч. вода. Когато брашното придобие светлокафеникав цвят, от бульона, в който сме варили гъбите наливаме толкова, колкото е нужно на запърженото брашно да се превърне в каша, която да се стича от върха на лъжицата /средногъста боза/. Прибавяме отцедените сварени гъби, посоляваме на вкус и на тих огън под похлупак варим още 15мин. Накрая поръсваме кашата с чер пипер.
Ако имаш в допълнение прясно сирене, става истински разкош.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Каша от гъбинови [re: bobiO8]  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.03.11 12:35



Благодаря ти, Боби, за бързата реакция и рецептата.



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Каша от гъбинови [re: anbra]  
Автор Melany99 ()
Публикувано30.03.11 16:24



Eдна идея само, ако са ти много гъбите, можеш да изсушиш част от тях. Нарязваш на филийки и върху хартия, някъде на високо. За няколко дни ще са готови. После си имаш за овкусяване на супи, сосове и каквото се сетиш друго.



Тема Re: Каша от гъбинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано30.03.11 16:50



Боби, дай рецепта и за каша от коприва, моля. Имам такава в една книга, ама твоята може да е по-хубава.





Тема Re: Каша от гъбинови [re: Melany99]  
Автор Nikis ()
Публикувано30.03.11 17:08



И още една идея- можеш да ги замразиш. Аз ги измивам, нарязвам ги, изчаквам да се отцедят леко и ги замразявам в плик във фризера.



Тема Re: Каша от гъбинови [re: Гинec]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано31.03.11 08:09



Гинес, виж

може да ти допадне.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Каша от гъбинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано31.03.11 12:46



Благодаря. Имам я записана. Не бях точна с въпроса си. Имах пред вид каша с брашно.



Тема Re: Каша от гъбинови [re: Гинec]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.04.11 22:02



Аз не съм Боби, но кашата, която правеше баба е страхотна. Копривата се вари, нарязва се и се разджурква. Баба я джуркаше с едно такова дървено, с разклонения накрая, а аз с пасатора. В масло или олио се запържва брашното. Като стане златисто, слагам копривата. Накрая прибавям 2-3 разбити яйца и достатъчно сирене.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Каша от гъбинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано01.04.11 22:35



Благодаря. Нещо подобно правя и аз, ама яйцата ги забулвам и ги пляскам в чиниите върху кашата.

Това дървеното се казва джуруляк.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.