Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Хлябнови  
Автор peterky2OO2 (непознат )
Публикувано20.03.11 11:55



Не знам как и от какво го правят ,но е отвратителен.Пробвах от домашна хлебопекарна и съм очарован-ЩЕ СИ КУПЯ!!!!!!!!!!
Искрено ще се радвам на всички съвети ,препоръки и рецепти които ми испратите на e-mail: peterky2002@yahoo.com или споделите тук със всички!



Тема Re: Хлябнови [re: peterky2OO2]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.11 12:41



Има вече готови смеси за хлебопекарни, възползвай се, като добавяш някакъв процент други брашна или съставки, за да нагодиш хляба точно по вкуса си. Можеш да добявяш и всякакъв вид ядки и/или трици.
Но, бъди готов един хляб от хлебопекарната да ти струва между 3 и 4-5 лв.



Тема Re: Хлябнови [re: peterky2OO2]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.03.11 19:05



Всяка машинка си има собствена вместимост, а оттам хляба се различава.
Например, моята събира 2,5-3 чаши брашно. Изоплзвам 2 чаши пълнозърнесто брашно и 1 ръжено.
Но ще трябва да пробваш няколко рецепти и да си избереш по твой вкус.
Единственото, което трябва да се спазва е количеството течности и мая.

Моята рецепта е 400 мл течности, в които влиза мазнината, разтворената мая, вода или мляко.
3 чаши брашно
1 лъжичка захар, която слагам при втасването на маята.
3 лъжички сол


Понякога го правя като питка и слагам и яйца, кисе3ло мляко, сирене, ядки.

Успех!
А, става и за бъркане на тесто за козунак.
Аз лично не съм пробвала, но казват, че ставало идеално.



Тема Re: Хлябнови [re: Melany99]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано20.03.11 20:42



Единственото и най-важно условие е хлебопекарната да е с две бъркалки . Ако бъркалката е една , неможе достатъчно добре да обира брашното и да обърква тестото . Моята хлебопекарна е на мулинекс 5000 и ми прави перфектен хляб , козунак и кекс .



Тема Re: Хлябнови [re: Melany99]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.03.11 20:49



"Собствената вместимост" ни най-малко не е основание, при една и съща рецепта, хлябът да става различен.
Наистина, различните хлебопекарни имат различни обеми (от 600 г. до 2 кг. хляб), но рецептите нямат нищо общо с вместимостта.
начинът на печене при всички е еднакъв, но някои имат различни програми и различно степенуване на промеждутъчните процеси във времето.
Оттам идват и разликите, които, обаче, са отчетени в рецептите към всяка една машина за хляб.



Тема Re: Хлябнови [re: Sapiens]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.03.11 22:33



Имах предвид, че моята рецепта зя друга вместимост ще трябва да се изчислява отново.

Иначе рецепти - бол.
Всеки трябва да си намери подходящата за неговият вкус!





Тема Re: Хлябнови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано21.03.11 00:25



Права си относно двете бъркалки.





Тема Не си прав, друженови [re: Sapiens]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано21.03.11 08:51



Сапи, този път не си прав, друже. Имам хлебопекарна с една бъркалка от две години и половина и това е най-тероризирания и не спиращ да работи уред у дома. Това първо. Второ относно цената и готовите смеси....
Няколко съвета от мен. Готовите смеси не струват. Използването на жива вместо суха мая дава по-добри резултати на порядък. Брашното... Става с ВСЯКО брашно. Ако човека има търпение и желание може просто да отскочи до най-близкото село и да си вземе един чувал 25 кила черно брашно. ( естествено може и бяло, но искам да обърна внимание на черното защото в магазините е безумно скъпо) Без пари е, хората си изхранват с него животните. Чини кън 15 лева чувала. Това черно брашно смесено 1:1 с което и да е бяло брашно дава разкошен типов/черен или както го наречете хляб. Ако се ползва само то резултата е доста... сбит, но много много вкусен.

. Еле па препечен и натъркан с чесънче и... със сельодка и водчица.... Уф... пак се размечтах....

Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Не си прав, друженови [re: hannibal]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано21.03.11 09:32



Нищо лично , но не си ползвал машинка с две бъркалки , за това говориш така .



Тема Re: Не си прав, друже [re: бaбa 3aйka]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано21.03.11 09:37



Ами щом е доволен от тази с една бъркалка, що трябва да я сменя?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.