Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хлябнови [re: peterky2OO2]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.03.11 22:40



Много ти благодаря за мощната информация.
Е, точно така трябва да е обяснява, за да стане ясно.
Ама това винаги си е било мъжки приоритет - ясното и точно говорене...
Безкрайно се радвам, че като начинаещ в тази дейност, постави на мястото всички "отдавна много опитни".
Моите почитания!

"Единствено човешката глупост конкурира по безкрайност Вселената"

Редактирано от Sapiens на 25.03.11 23:04.



Тема Re: Рецепти за машина - Рамазан пидесинови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.03.11 23:03



Кети, както казват руснаците "И на том спасибо"!
Хич не се стряскай за "но не мога да го покажа нагледно как се получава, та както казват англоговорящите - съжалявам....", и аз съм "от твоята партия", но това да не е кусурът...


Много ти благодаря за всичките рецепти и вложения труд!
Нали знаеш, когато човек е начинаещ в нещо, всичко му се вижда трудно и непонятно.
И точно затова съществува този клуб - да си помагаме с информация, която знаем, а другите все още не знаят...
Обаче, аз съм възхитен от Петерки (Петър, всъщност), който показа чудеса от интелигентност и за броени дни от начинаещ се превърна в даващ точна и ясна информация по темата.
Дай, Боже във всеки клуб да има поне един Петерки или една Хамос (бре, къде се изгуби детето, да не сте го обидили с нещо, че то не е обръгнало като мене на простотии)...

"Единствено човешката глупост конкурира по безкрайност Вселената"

Тема Re: Рецепти за машина - Рамазан пидесинови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано26.03.11 00:17



Браво на Петър! Справи се възможно най-бързо с рецептите за машината!
Но те днешните млади са ни слънчицА!

Обичам ги!
Добре, че са те, иначе ние ще се изядем по между си.
А колкото до Хамос, да се надяваме, че не сме я стреснали с нашите "нежни" ухапвания по между си. Но ние си се "обичаме" и си знаем нашето, въпреки "задявките" на махленско ниво.
Стойностен участник в клуба е!



Тема Re: Хлябнови [re: peterky2OO2]  
Автор peterky2OO8 (минаващ)
Публикувано26.03.11 00:29



Ами за 31 години активно инжинерстване съм се научил бързо да извличам информация и да я синтезирам.Явно че домашната хлебопекарна ме лиши от ''удоволствието'' на готовия хляб.Домашния хляб е в пъти по вкусен от купешкия.Така стана и с купешкото кисело мляко и кайма.Щом веднъж пробвахме домашните купуваме само при абсолютна липса на време и възможност за домашно приготвяне.Следващата стъпка е исползването на домашната хлебопекарна като тестомесачка са различните пици и пити,че дъщерите и внука много ги обичат.
Другия проблем който не мога да разреша засега са брашната.Готовия продукт,както и цената му силно зависи от качеството и цената на брашната и комбинацията им.Оказа се и че в България въобще не се сее твърда пшеница. Например ЛАГАРД за по специалните си изделия си внася брашна от ФРАНЦИЯ.У нас нА година се внасят около 20 000 тона подобни висококачествени брашна.А иначе Био мио-жив боклук,само цената им фантастична.Оказа се, че и никъде във и около ВАРНА няма мелница от която да купя автентично черно брашно за което се говори по горе, за да пробвам и с него,макар че те мелят квото има и като няма хубаво зърно..........каквото стане.Ако някой знае добро решение да подскаже.
Още нещо което забелязах.По добър резултат се получава ако домашната хлебопекарна е топла преди да започне слагането на продуктите.За целта я пускам 5-10 мин. на 12та програма/печене/преди слагането на продуктите.Ако някой се сеща за други подобни тънкости нека ги сподели.
:)



Тема Re: Рецепти за машина - Рамазан пидесинови [re: ket1234]  
Автор peterky2OO8 (минаващ)
Публикувано26.03.11 00:46



КЕТИ Благодаря за комплимента.
Тъй то,нии младите сме си умнички:)
Хеле още по младите-съвсем.Внука ми на 3,5 и той вече професор и се мъчи да команди всички наоколо.



Тема Re: Хлябнови [re: peterky2OO8]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано26.03.11 01:28



Затопляй си течността преди да я сложиш в казанчето.
Минута и половина в МВ или на програма чашка и си готов - няма нужда от подгряване на хлебарницата.
Другото, което съм установила, е че ако ти превтаса в машината /изключваш и изчакваш "още малко" да втаса и го забравяш

/, после и след фурната не е много читаво на вид. Това ако печеш във фурна след месенето. Говоря конкретно за чабатата.



Тема Re: Рецепти за машина - Рамазан пидесинови [re: peterky2OO8]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано26.03.11 01:31



И аз така като теб, с тази разлика, че чаках днес блага вест от щерката, но изхвърлихме теста без да ядем мед



Тема Re: Хлябнови [re: ket1234]  
Автор peterky2OO8 (минаващ)
Публикувано26.03.11 10:05



Превтасало тесто не се ли оправя като се премеси и втаса наново?????



Тема Re: Вярно е вярно е ;)нови [re: Sapiens]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано27.03.11 09:21



Ако имаш Т-маркет във Пловдив, иди на щанда на зърнените. От скоро го пуснаха (2-3 месеца).

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: Вярно е вярно е ;) [re: martyr]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.03.11 13:27



Благодаря ти!


Има няколко Т-маркета, ще проверя, но ако получиш някаква информация за в бъдеще за другите вериги - МЕТРО, БИЛЛА, Карфур, Пени маркет, ЛИДЛ, моля те, свирни, че съм заобиколен с тях предимно.
Разбира се, и аз ще имам "едно на ум" и ще проверявам на съответните щандове, и ще информирам клуба, ако видя. Но, "излишна и в повече" информация няма, само заблуждаващата е вредна...
Имаш поздрави от Генерала.

"Единствено човешката глупост конкурира по безкрайност Вселената"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.