Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано16.03.11 13:40



ПИЛЕШКИ БУТЧЕТА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ПОЧТИ КОНФИ

ПРОДУКТИ:

1 1/2 с.л. олио
6 долни бутчета или 4 цели
8 средни картофа
2 моркова
1 голяма глава лук
5-6 малки главички лук
1 суха люта чушка
малък резен целина
1 ч.л. сол
1/2 ч.л. смлян бял пипер
2 ч.л. MAGGI "Десет зеленчука"


На дъното на тефлонова тенджерка наливаме 1/2 с.л. олио, разнасяме го по дъното и подреждаме плътно по дъното резените от главата лук. Посоляваме леко и ръсваме по 3-4 кристалчета захар на всяко кръгче лук.
Върху лука подреждаме бутчетата и поръсваме с белия пипер и малко сол.
Тук е мястото да обясня, че тази манджа съвсем спокойно може да се направи абсолютно постна, ако пропуснем месото. И става не по-малко вкусна.
Картофите цели и морковите на половинки, почистени и обелени (аз по принцип не беля картофи, само ги почиствам от увредени места и ги мия с четка), подреждаме върху бутчетата и леко посоляваме с подправката МАГИ. Добавяме резенът целина на четири парчета и обелените главички лук. Още малко посоляваме с подправката. Лютата чушка пускаме цяла.
Наливаме 1 каф.чашка вода, захлупваме с капак и варим на много слаб огън 1 час.
Не се притеснявайте, ако лукът леко загори, предвидено е.



Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Sapiens]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.03.11 11:44



Забравил съм да уточня, че дебелината на резените лук е около 5 мм., а лютата чушка (принципно неразтрошена, за да олютиви всичко...), можете да замените с малко чили.



Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Sapiens]  
Автор Бзмпмин ()
Публикувано17.03.11 21:58



- утре ще я пробвам, постна, но мисля да добавя малко грах, броколи и една червена чушка на лентички - за вкус и цвят, ... дали ще е добра тази комбинация?



Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Бзмпмин]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.03.11 22:03



Разбира се, макар, че балансът на вкусовете беше предвиден като се има предвид месото.
Принципно, можеш да изсипеш всичко изостанало от фризера и хладилника, ще стане.
Само дето няма да стане това, което съм замислил като елитна вкусова комбинация...
Ама хич да не ти пука, нали ще става за ядене...




Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Sapiens]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано17.03.11 22:07



Интересна рецепта, която ме спечели най-вече с лука. ъъ.... Къде е чесъна в рецептата бе?????



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: hannibal]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.03.11 22:15



Няма го, защото не позволява вкусовия баланс с пилешкото.
Иначе много обичам чесън, в твърде големи количества, особено ранен пролетен, току-що вързал на главички...
Плюс това, не става хубава комбинация като се смесят ароматите на лук и чесън.
Но ти, ако искаш, опитай, обаче не при задушаването, а съвсем накрая, като свалиш яденето от огъня - нарежи си два стръка пресен чесън и поръси с пресен копър.



Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Sapiens]  
Автор Бзмпмин ()
Публикувано17.03.11 22:56



Ами нали си написал, че може и постно, ... но само моркови, картофи и лук - ми се стори малко безцветно, ... а имам и зеле, но мисля, че е неподходящо към картофите, .................... май пак се наврях, където не ми е мястото - съжалявам и се извинявам!





Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Sapiens]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано17.03.11 23:06



Лелеееееееееее пресен чесън... сетих се за една салата дето я прави баба ми баш е по това време и утре ще и се обадя за заявка... Много е проста рецептата...
Сухи чушки се вземат и се махат дръжки, семки и т.н. Слагат се в купа и се заливат с вряла подсолена вода, но не много, а само да ги покрие до половината. Като поемат те си слягат и омекват. След като истине добре се добавя пресен чесън нарязан и малко олио и винен оцет на и се слага в буркани или каквото ти скефна да престои в хладилника една нощ. После се отваря и се хапва с ракийка....

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфинови [re: Бзмпмин]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.03.11 23:43



След като се наруши предвиденият баланс (заради месото), на практика може да се сложи всичко, но все пак има някакъв предел за съвместимост.

Редактирано от Sapiens на 18.03.11 01:06.



Тема Re: Пилешки бутчета със зеленчуци почти конфи [re: hannibal]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.03.11 23:57



М-м-м, сигурно ще е страшно ароматно мезе!
Аз бих добавил и сланинка..
Всъщност, днес е Денят на свети Патрик - националният празник на Ирландия.
Сигурно ще ти бъде интересно да научиш с какво се черпят традиционна на този ден ирландците (освен, че със сигурност на този ден няма нито един трезвен...).
Със сланина, печени картофи и черен хляб.
Историята е много интересна и поучителна.
Преди много, много векове, на територията на тази малка и бедна страна са се появили картофите.
При техния климат и почва (ние сме повече от рай!) те не можели да отглеждат пшеница, но пък картофите ставали.
И започнали да се изхранват доволно с това.
Но, за зла участ, две поредни неуспешни реколти плюс две години заболяване по картофите, направо ги съсипали.
При това, до степен, че започнали на групи да напускат страната си и да заминават към околните и по-далечни по-богати страни.
Но били толкова бедни, че единственото, което могли да си позволят, възможно най-най-евтино, било сланината.
И благодарение на нея оцеляли.
Това, уви, не е поучителна притча, а самата нещастна история на ирландския народ...
Затова сега благославят сланината и с това се черпят на този ден.
Да ги поздравим за гордостта и упоритостта и да им свалим шапка, защото ние, българите, в най- страшните си и гладни времена никога не сме умирали от глад - страната ни е райско кътче, "погледнато от господ"...
За съжаление с безумно тъп и инертен народ и безумно корумпирани и алчни управници.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.