Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано09.03.11 18:59



Здравейте, моля спешно за малко помощ...
Имам пилешко филе (около 600 грама) и искам да го приготвя с мед и евентуално със соев сос...някакви идеи? Количество мед, подправки?...пробвала съм едни хапки в едно заведение и беше много вкусно...
Благодарности после





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано09.03.11 20:06



Виж

може да ти хареса.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: bobiO8]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано09.03.11 20:17



Изглежда интересно, но малко трудоемко...падам си, по... по - прости (разбирай лесни)

нещица. В неработен ден мога и да опитам. Благодаря!



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано09.03.11 21:14



Разбий в съд, в който можеш да събереш и филенцата, мед ( лъжица- две), соев сос, малко смлян пипер( какъвто обичаш- бял, черен, зелен), лъжичка горчица. Оваляй всички и остави 1 ден да престоят в хладилника. Изпичаш със съвсем малко олио/мазнина.
Дано не съм закъсняла безвъзвртано





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Фиши]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано09.03.11 21:59



И двете рецепти са добри всяка по своему. На Боби рецептата ме кефи, защото много обичам панирани месца със сладко-лютив сос, а на Фиши, защото е бърза и вкусна.
Аз бих ти предложила за бързо приготвяне нещо близко до това на Фиши- тип азиатско.
Мариноваш в соев сос, джинджифил, чесън и бял пипер за 1-2-3 часа /колкото имаш време/. Хубаво е джинджифила да е пресен - има го вече навсякъде и при консумацията парченцата му придават леко пикантен вкус.
"Обръщаш" ги в нагорещен уок /тиган/ със сусамово олио - 1-2 лъжици -за 2-3 мин. и заливаш с 2 с.л. мед разтворен с 1 сл оризов оцет /ако нямаш такъв ползваш ябълков/. Ако обичате люто слагаш капка Табаско или няколко люспички лют пипер.
Единственото губи време е нарязването на чесъна и джинджъра.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.03.11 22:05



Дано Фиши да е закъсняла... безвъзвратно...
Пилешкото филе и без това е сладникаво и като му сипеш отгоре и 2 с.л. мед...
Мале, мале, сладкиш ли искаш да правиш или пилешко филе?
Аз ти предлагам: Нарязваш филето на едри жулиени или хапки.
Овалваш го в 1 с.л. соев сос - тъмен (ако нямаш, да си купиш, в определен смисъл е доста по-добър от светлия...) и го оставяш 15 мин. да се маринова.
Забъркваш си смес от: 1 глава лук, нарязан на ситно, 1 ч.л. мед (от мене да мине, нали много настояваш...), 1 малка кисела ябълка на ситни кубчета, , ч.л. лимонов сок, 4 с.л. счукан Бейк Ролс, 1 с.л. счукан чипс и малка щипка индийско орехче, малко черен пипер.
С половината от тази смес покриваш дъното на намазана с нищожно количество масло тавичка, отгоре разпределяш жулиените или хапките и покриваш с останалата част от сместа. Отгоре, ако искаш, можеш да сложиш 4-5 парченца масло с размер на лешник или да полееш на тънка струйка с малко олио (не зехтин).
Печеш в загрята до 220° фурна, по средата на фурната, за 20 мин.
Заедно с нарязването, мариноването и приготвянето 15 мин. (през това време включваш фурната да се загрява), печене 20 мин., изстиване 5 мин. - общо 40 мин.
И да дадеш на Gata-та да опита, нали...

Редактирано от Sapiens на 09.03.11 22:07.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.03.11 22:13



Ауууу, Сап, аз ги правя така /без индийското/, с галета вместо Бейка, или с корн флейкс, който не е сладък, ама пържени, ще пробвам задължително запечени!!! И с чипс





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано09.03.11 22:24



Уверявам Ви, че никой не безвъзвратно закъснял....
Страшни сте, и много интересни работи предлагате...ще трябва по - честичко да минавам насам


Sapiens, точно реших да направя рецептата на Фиши и ти кацна с нещо също толкова интересно...ще трябва накрая да хвърлям ези - тура за да реша как да го приготвя това пусто филе...бездруго за тази вечер отпадна (оправдах се, че чаках рецепти ..
ket1234 и твоята рецепта се бори, но нещо не съм наясно с джинджифила...досега не съм го ползвала......само да разбера този джин къде да го купя
И Sapiens, разбира се, че gata - ta ще опита

Редактирано от la_gata_negra на 09.03.11 22:26.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.03.11 22:27



Кога съм те разочаровал, Чаве...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.03.11 22:36



Виж и това, но си е врътня...

ПАНИРАНИ ПИЛЕШКИ КЪСЧЕТА В СТИЛ KFC

ПРОДУКТИ:
400 г. пилешко филе (обикновено 2 добри пилешки филета)

ЗА МАРИНОВАНЕ:
1 с.л. сол в 1 л. вода

ЗА ОВАЛВАНЕ:
20 г. краве масло
40 г. маргарин


СУХА СМЕС ЗА ОВАЛВАНЕ:
1 ч.л. сух копър
1 ч. чаша счукан чипс
1 с.л. стрит сушен лук
1 с.л. гранулиран чесън
1 с.л. сушен магданоз
1 с.л. сухо мляко
1 ч.л. черен пипер (аз предпочитам бял...)
1/2 ч.л. сол (не повече!)
1/2 ч.л. червен пипер
10 зърна черен синап, смлени

Конформистите и хипохондриците да затворят очички:
опционално 1/4 ч.л. натриев глутаминат.
ВНИМАНИЕ: Когато ще се пържи, в сухата смес добавяме и 1 ч.л. натурално оризово или царевично нишесте.

ПРИГОТВЯНЕ:
1. В купа сложете пилешките филета и ги залейте със солената вода. Оставете ги за 2-3 ч. в хладилника.
2. Извадете пилешките филета, оставете ги да се отцедят, допълнително ги подсушете със салфетка и ги нарежете всяко накръст на четири части.
Разбира се, големината на парчетата определяте единствено вие. Ако нарежете филетата на кубчета, ще се получи прекрасно мезе за бира...
3. Разтопете и запържете леко маслото, като пуснете залче хляб, докато леко се запържи, свалете го от огъня и добавете маргарина.
Изчакайте да се отпусне и разбъркайте двете мазнини, за да се смесят.
Изчакайте мазнината да изстине.
4. Оваляйте добре парчетата филе в мазнината, след което ги оваляйте обилно в предварително добре разбърканата суха смес от подправки.
4а. Много подобрен вариант: Овалваме парчетата месо в разбити с мъничко сол жълтъци, а не в мазнина, след което овалваме обилно в сухата смес. Така покритието е много по-плътно и устойчиво. Преди вкарването във фурната поливаме обилно със загрята мазнина само отгоре, по време на печенето мазнината ще облее цялото парче.
5а. Поставете ги в тавичка върху хартия за печене и запечете 15 мин под фолио на 270° и 10 мин без фолиото на 120°, за да се зачервят.
Не поставяйте нито грам вода!
ИЛИ
5в. Изпържете пилето, като го обръщате всеки 3-4 мин. или общо около 16 минути. Не забравяйте да добавите преди това 1 ч.л. нишесте в сухата смес.

Сервирайте с обилна зелена салата.
(Разбира се, и обилно количество студена бира...)

Както и целия раздел, има и хубави рецепти -




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.