Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано09.03.11 18:59



Здравейте, моля спешно за малко помощ...
Имам пилешко филе (около 600 грама) и искам да го приготвя с мед и евентуално със соев сос...някакви идеи? Количество мед, подправки?...пробвала съм едни хапки в едно заведение и беше много вкусно...
Благодарности после





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано09.03.11 20:06



Виж

може да ти хареса.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: bobiO8]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано09.03.11 20:17



Изглежда интересно, но малко трудоемко...падам си, по... по - прости (разбирай лесни)

нещица. В неработен ден мога и да опитам. Благодаря!



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано09.03.11 21:14



Разбий в съд, в който можеш да събереш и филенцата, мед ( лъжица- две), соев сос, малко смлян пипер( какъвто обичаш- бял, черен, зелен), лъжичка горчица. Оваляй всички и остави 1 ден да престоят в хладилника. Изпичаш със съвсем малко олио/мазнина.
Дано не съм закъсняла безвъзвртано





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Фиши]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано09.03.11 21:59



И двете рецепти са добри всяка по своему. На Боби рецептата ме кефи, защото много обичам панирани месца със сладко-лютив сос, а на Фиши, защото е бърза и вкусна.
Аз бих ти предложила за бързо приготвяне нещо близко до това на Фиши- тип азиатско.
Мариноваш в соев сос, джинджифил, чесън и бял пипер за 1-2-3 часа /колкото имаш време/. Хубаво е джинджифила да е пресен - има го вече навсякъде и при консумацията парченцата му придават леко пикантен вкус.
"Обръщаш" ги в нагорещен уок /тиган/ със сусамово олио - 1-2 лъжици -за 2-3 мин. и заливаш с 2 с.л. мед разтворен с 1 сл оризов оцет /ако нямаш такъв ползваш ябълков/. Ако обичате люто слагаш капка Табаско или няколко люспички лют пипер.
Единственото губи време е нарязването на чесъна и джинджъра.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.03.11 22:05



Дано Фиши да е закъсняла... безвъзвратно...
Пилешкото филе и без това е сладникаво и като му сипеш отгоре и 2 с.л. мед...
Мале, мале, сладкиш ли искаш да правиш или пилешко филе?
Аз ти предлагам: Нарязваш филето на едри жулиени или хапки.
Овалваш го в 1 с.л. соев сос - тъмен (ако нямаш, да си купиш, в определен смисъл е доста по-добър от светлия...) и го оставяш 15 мин. да се маринова.
Забъркваш си смес от: 1 глава лук, нарязан на ситно, 1 ч.л. мед (от мене да мине, нали много настояваш...), 1 малка кисела ябълка на ситни кубчета, , ч.л. лимонов сок, 4 с.л. счукан Бейк Ролс, 1 с.л. счукан чипс и малка щипка индийско орехче, малко черен пипер.
С половината от тази смес покриваш дъното на намазана с нищожно количество масло тавичка, отгоре разпределяш жулиените или хапките и покриваш с останалата част от сместа. Отгоре, ако искаш, можеш да сложиш 4-5 парченца масло с размер на лешник или да полееш на тънка струйка с малко олио (не зехтин).
Печеш в загрята до 220° фурна, по средата на фурната, за 20 мин.
Заедно с нарязването, мариноването и приготвянето 15 мин. (през това време включваш фурната да се загрява), печене 20 мин., изстиване 5 мин. - общо 40 мин.
И да дадеш на Gata-та да опита, нали...

Редактирано от Sapiens на 09.03.11 22:07.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.03.11 22:13



Ауууу, Сап, аз ги правя така /без индийското/, с галета вместо Бейка, или с корн флейкс, който не е сладък, ама пържени, ще пробвам задължително запечени!!! И с чипс





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано09.03.11 22:24



Уверявам Ви, че никой не безвъзвратно закъснял....
Страшни сте, и много интересни работи предлагате...ще трябва по - честичко да минавам насам


Sapiens, точно реших да направя рецептата на Фиши и ти кацна с нещо също толкова интересно...ще трябва накрая да хвърлям ези - тура за да реша как да го приготвя това пусто филе...бездруго за тази вечер отпадна (оправдах се, че чаках рецепти ..
ket1234 и твоята рецепта се бори, но нещо не съм наясно с джинджифила...досега не съм го ползвала......само да разбера този джин къде да го купя
И Sapiens, разбира се, че gata - ta ще опита

Редактирано от la_gata_negra на 09.03.11 22:26.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.03.11 22:27



Кога съм те разочаровал, Чаве...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано09.03.11 22:36



Виж и това, но си е врътня...

ПАНИРАНИ ПИЛЕШКИ КЪСЧЕТА В СТИЛ KFC

ПРОДУКТИ:
400 г. пилешко филе (обикновено 2 добри пилешки филета)

ЗА МАРИНОВАНЕ:
1 с.л. сол в 1 л. вода

ЗА ОВАЛВАНЕ:
20 г. краве масло
40 г. маргарин


СУХА СМЕС ЗА ОВАЛВАНЕ:
1 ч.л. сух копър
1 ч. чаша счукан чипс
1 с.л. стрит сушен лук
1 с.л. гранулиран чесън
1 с.л. сушен магданоз
1 с.л. сухо мляко
1 ч.л. черен пипер (аз предпочитам бял...)
1/2 ч.л. сол (не повече!)
1/2 ч.л. червен пипер
10 зърна черен синап, смлени

Конформистите и хипохондриците да затворят очички:
опционално 1/4 ч.л. натриев глутаминат.
ВНИМАНИЕ: Когато ще се пържи, в сухата смес добавяме и 1 ч.л. натурално оризово или царевично нишесте.

ПРИГОТВЯНЕ:
1. В купа сложете пилешките филета и ги залейте със солената вода. Оставете ги за 2-3 ч. в хладилника.
2. Извадете пилешките филета, оставете ги да се отцедят, допълнително ги подсушете със салфетка и ги нарежете всяко накръст на четири части.
Разбира се, големината на парчетата определяте единствено вие. Ако нарежете филетата на кубчета, ще се получи прекрасно мезе за бира...
3. Разтопете и запържете леко маслото, като пуснете залче хляб, докато леко се запържи, свалете го от огъня и добавете маргарина.
Изчакайте да се отпусне и разбъркайте двете мазнини, за да се смесят.
Изчакайте мазнината да изстине.
4. Оваляйте добре парчетата филе в мазнината, след което ги оваляйте обилно в предварително добре разбърканата суха смес от подправки.
4а. Много подобрен вариант: Овалваме парчетата месо в разбити с мъничко сол жълтъци, а не в мазнина, след което овалваме обилно в сухата смес. Така покритието е много по-плътно и устойчиво. Преди вкарването във фурната поливаме обилно със загрята мазнина само отгоре, по време на печенето мазнината ще облее цялото парче.
5а. Поставете ги в тавичка върху хартия за печене и запечете 15 мин под фолио на 270° и 10 мин без фолиото на 120°, за да се зачервят.
Не поставяйте нито грам вода!
ИЛИ
5в. Изпържете пилето, като го обръщате всеки 3-4 мин. или общо около 16 минути. Не забравяйте да добавите преди това 1 ч.л. нишесте в сухата смес.

Сервирайте с обилна зелена салата.
(Разбира се, и обилно количество студена бира...)

Както и целия раздел, има и хубави рецепти -



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано09.03.11 23:07



Джинът е от магазина за алкохол, но там се изискват други продукти като лимон, тоник и лед, а джинджифилът /джинджър/ от секцията за плодове и зеленчуци в големите вериги.

Редактирано от ket1234 на 09.03.11 23:15.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.03.11 23:52



Никога, ти не си мъж





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.03.11 00:37



Грешиш...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.03.11 15:42



Като се порових в паметта си, не мога да си спомня да съм спал с тебе конкретно, за да имаш някакви реални впечатления...
Но това е сигурно защото започвам да остарявам и склерозата започва да ме напада...
Ц-ц-ц, лошо е да се остарява...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано10.03.11 18:23



Как беше... Трябва да си пием гинко билобата, за да не забравяме къде сме сложили виаграта



Сапи, Сапи, носиш ти, нали знаеш, затова си позволявам леко да изпростея понякога Сто въздушни целувки имаш от мен!!!!



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.03.11 20:32



Вярно е, че нося...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Mишo Шaмapa (ban3x)
Публикувано11.03.11 09:11



Филенца с мед и соев сос си е голяма класика. Сладкосоленият вкус ми много любим, а в интернет има редица рецепти. Пилешкото месо е много подходящо за това, в предвид, че поема вксусове и не е инертно.

Това което аз правя е следното:
Мариновам предния ден филетата нарязани на тънки ивици в соев сос, чесън на филийки, малко настърган джинджифил и (чили), пипер. Загряваш силно тиган и отцедените филенца запържваш в средно количество мазнина докато побелеят. Заливаш с марината и прибавяш мед (светъл, аз слагам 2 супени лъжици на половин кило, месо). Бъркаш докато сосът се сгъсти и стане хубавичко кафеникав (2-3 минути). Объркваш със сусам по желание.

В друг вариант, можеш да привабиш и горчица към меда (2/1) и става не трепач, ами ......

ПС: (светъл соев сос задължително, не се прецаквай с тъмен. Този Пърл Ривър който продават е гнус и реално е пресолен "светъл" концентрат, да не говорим, че загаря много гнусно)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.