Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано09.03.11 23:07



Джинът е от магазина за алкохол, но там се изискват други продукти като лимон, тоник и лед, а джинджифилът /джинджър/ от секцията за плодове и зеленчуци в големите вериги.

Редактирано от ket1234 на 09.03.11 23:15.



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.03.11 23:52



Никога, ти не си мъж





Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.03.11 00:37



Грешиш...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.03.11 15:42



Като се порових в паметта си, не мога да си спомня да съм спал с тебе конкретно, за да имаш някакви реални впечатления...
Но това е сигурно защото започвам да остарявам и склерозата започва да ме напада...
Ц-ц-ц, лошо е да се остарява...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано10.03.11 18:23



Как беше... Трябва да си пием гинко билобата, за да не забравяме къде сме сложили виаграта



Сапи, Сапи, носиш ти, нали знаеш, затова си позволявам леко да изпростея понякога Сто въздушни целувки имаш от мен!!!!



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано10.03.11 20:32



Вярно е, че нося...



Тема Re: Пилешко бонфиле с мед и соев сос, как?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Mишo Шaмapa (ban3x)
Публикувано11.03.11 09:11



Филенца с мед и соев сос си е голяма класика. Сладкосоленият вкус ми много любим, а в интернет има редица рецепти. Пилешкото месо е много подходящо за това, в предвид, че поема вксусове и не е инертно.

Това което аз правя е следното:
Мариновам предния ден филетата нарязани на тънки ивици в соев сос, чесън на филийки, малко настърган джинджифил и (чили), пипер. Загряваш силно тиган и отцедените филенца запържваш в средно количество мазнина докато побелеят. Заливаш с марината и прибавяш мед (светъл, аз слагам 2 супени лъжици на половин кило, месо). Бъркаш докато сосът се сгъсти и стане хубавичко кафеникав (2-3 минути). Объркваш със сусам по желание.

В друг вариант, можеш да привабиш и горчица към меда (2/1) и става не трепач, ами ......

ПС: (светъл соев сос задължително, не се прецаквай с тъмен. Този Пърл Ривър който продават е гнус и реално е пресолен "светъл" концентрат, да не говорим, че загаря много гнусно)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.