Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Къде е уловката?  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано03.03.11 12:09



Гледам вчера в кварталния Фантастико две охладени пилета. Едното по малко, "FF вкус", цена 2,95/кг. На другото, бая по голямо, пише "Охранено пиле", цената му 4 и кусур лв/кг. Казвам си "ами ако се минавам поне с по малко пари да бъде" и си взех малкото, за планираната за днес манджа. Е да ама ми се изтърси един приятел и след като свършихме другите мезета дойде ред на пилето, нарязано на малки парчета, поръсено с някаква купешка "барбекю" подправка и на един стаааар електрически грил.

За моя изненада пилето беше много наред, месото му, И КОКАЛИТЕ му, крехки!

Не като на онзи замразен "ДЮК" с жилаво месо и несдъвкваеми кокали, първата ми покупка в България. И кожата му беше сравнително тънка, не дебела и мазна като на други охладени пилета които съм слагал на грил по същата процедура.

Та се чудя къде е уловката? Не беше на някаква промоция продукта, а наред с другите неща. Някакви идеи?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: Mitre6opa]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано03.03.11 12:12



по принцип всяка голяма верига налага своя марка на пазара. Във случая със Фантастико това е ФФ вкус. Няма уловка, просто хващат определен производител и той произвежда специално за въпросната верига под въпросната марка. Въпреки по-ниската цена, тук се залага на гарантирани поръчки и обороти. Аз например от въпросната спомената от теб марка съм доволен и от кашкавала и от бутер тестото. Сега... друг е проблема колко качествени продукти ядем по принцип ама..... бе.... за....би...



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Къде е уловката?нови [re: Mitre6opa]  
Автор xamos ()
Публикувано03.03.11 12:40



А веригата отскоро ли пуска продукти под нейна марка? Възможно е за да спечели привърженици, да пуска продукти, правени за нея и носещи етикета й, с еднакво добро качество като на другите маркови продукти, но на конкурентна цена, без да е на промоция. Целта е да се спечели доверието на клиента, а после постепенно, качеството намалява, но цената остава сравнително по-долу в сравнение на другите производители, обаче хората по-навик остават да си купуват фирмената марка на веригата.Така практикуват тук веригите. Така че продължавай да купуваш докато е още качествено.



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: xamos]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано03.03.11 12:46



Да ти кажа специално тази марка си е бая отдавна, тъй като фантастико ми е под носа и пазарувам често от там....

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Къде е уловката?нови [re: hannibal]  
Автор xamos ()
Публикувано03.03.11 13:03



Тогава пазарувай тяхната марка, докато един ден сам се убедиш в това което ти казвам



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: Mitre6opa]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано03.03.11 18:07



Ми крехки са кокалите точно на недорасляците - пилета, дето слънце не са виждали през живота си, и възможностите им за ходене са били ограничени в радиус от 5-10 санта :)



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: xamos]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано03.03.11 18:15



Защо така негативно Ксамос!
По принцип веригите си следят качеството.
Аз лично купувам брашно от една верига /не купувам хляб от 2 год. и половина/. Имаше една издънка с брашното и следващия път като пазарувах, вече брашното беше на друг производител и беше обозначено на стелажа, че е сменен производителя.
За съжаление от 2 месеца установихме, че вече на пакетите с брашно не е указан производителят както беше преди.
След това се зарових по магазините на различни вериги и установих, че на всичките вериги вече няма производител на пакетите с брашно.
Единственета непроверена верига е Европа.
Моля ако някой ползва такова брашно да каже /зная, че е читаво/, но има ли указан производител на пакета.



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: ket1234]  
Автор xamos ()
Публикувано03.03.11 18:55



Кети,
аз просто изхождам от това което се случва в тукашните вериги. И аз много се радвах на една марка пиле, което купувах от една верига, което носеше неговата марка. Радвах се на и на цена и на качеството. Всъщност беше добро не само пилето, но и много други неща, които веригата продаваше с нейния етикет.
Постепенно качеството се влоши и на пилето и на другите им продукти, обаче вредата на производителите- конкуренти, които си продават продуктите по рафтовете на тази веригата беше успешно нанесена.
По принцип се практикува и в други вериги така.
А относно това, че вече не пише на етикета името на производителя, не зная дали съм права, може би да е внос тихомълком от Китай.





Тема Re: Къде е уловката?нови [re: xamos]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано03.03.11 21:24



Е, чак пък и бяло пшеничено брашно от Китай!
Не, не е истина вече................
Не искам да си го е помисля!



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано03.03.11 23:22



За съжаление, мисля, че догадката на Xamos е правилна...
Аз също вече виждам множество продукти без индикация за производител и си мисля, че това са китайски стоки, само разфасовани у нас.
Да не говорим, че миналата година ми се случи боб и ориз в пакети, изцяло оформени на български, без производител, естествено на много ниски цени, които, при отваряне у дома имаха дъх на плесен...
Не ги върнах, но предупредих служител от магазина (достолепна верига магазини...) за това и, слава богу, на другия ден всичко беше изтеглено от рафтовете.
Да не споменавам, мисля, че вече почти всички знаят, че плесените по житните и бобовите растения в повечето случаи са или отровни, или канцерогенни, или и двете.

"По-добре три дни без храна, отколкото един ден без чай" (стара китайска поговорка)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.