Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво да я правя тая рибанови  
Автор novpotr (минаващ)
Публикувано25.02.11 22:26



Понеже евтините замразени филета от сьомга в магазина изглежда са се изчерпали, реших да се правя на месар и си купих една голяма цяла риба, и тя замразена. Въпросът ми е сега какво да я правя - да я размразя предполагам, и после? Пак да уточня на разположение за готвене имам само една тенджера, нямам фурна.



Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: novpotr]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.02.11 22:40



Ти си голям сладур!



Направо ме същисаПоне изчистена ли е от вътрешностите? Отдели главата, перките и опашката, някой ден можеш да си направиш супа.Нарежи на шайби (филетирането е тънка работа) и раздели на порции.Не е хубаво да се размразява и замразява каквото и да било неколкократно. Най-лесното за приготвяне е на посолиш леко и да наръсиш малко!!! черен/бял/зелен пипер и в загрятата тенджера да я запечаташ от 2-те страни.Трудно ми е да кажа по колко минути, защото не знам какви парчета ще нарежеш.

Успех!



Тема Re: Какво да я правя тая риба [re: Фиши]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано25.02.11 23:04



Приготви я на пара - сложи една супена чиния в тенджерата, налей вода, така че дъното на чинията да остане суха - дъното на чинията е към капака на тенджерата.
Сложи отгоре посолената и опиперена риба и вари на тих огън около 7 до 10 мин. максимум. Рибата нарязана на котлети около 5 см - пръст и половина. Всъщност зависи колко са ти дебели пръстите


Отчитай времето след завиране на водата.
Подправи със струйка зехтин и лимон.
За гарнитура - задушен зарзават.



Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: Фиши]  
Автор novpotr (минаващ)
Публикувано25.02.11 23:05



Благодаря



Сега ще я погледна да видя дали е изчистена от вътрешностите...

Изглежда като че ли да.

Ще я сготвя всичката наведнъж и ще я ям в продължение на два-три дни след като си изям нещата, които се развалят по-бързо (купих и незамразено пиле).

Значи запечатването как точно става? Иска ми се да не слагам олио, но в тенджерата предполагам че ще загори веднага.



Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: ket1234]  
Автор novpotr (минаващ)
Публикувано25.02.11 23:09



Мога ли да варя така чинии? Няма ли да се пръснат? Имам една стъклена - нея мога ли да я варя или да си търся някаква керамична?

Защо толкова кратко варенето?

Мерси за съветите.

За гарнитурата няма проблем - много съм доволен от покупките днес, хладилникът ми е пълен догоре със зеленчуци! Даже сега ям една марулена салата и се чувствам много добре





Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: novpotr]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.02.11 23:10



Сьомгата е доста мазна.Имам познати, които харесват отделената мазнина и я консумират, но аз не я обичам.
Просто тенджерата ти, ако е с дебело дъно е необходимо много хубаво да се нагрее.

Кети ти е предложила чуден вариант също!



Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: Фиши]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано25.02.11 23:25



Можеш спокойно да вариш порцеланова чиния. Така наречената от теб стъклена чиния ако е купена сега, а не преди 10-15 години /ако ти е някакво наследство/ и не е китайска също можеш да "свариш".

За запечатването - намажи с пръсти с по една капка зехтин всеки резен риба и слагай в много загрятата тенджера.
Да се надяваме, че тя не е от така наречените емайлирани, защото ще се залепи и ще я вадиш на дребни парчета - по скоро стържеш.
Ако е с незалепващо покритие, спокойно можеш така я сложиш така намазана със зехтин без да се притесняваш. Та няма да се пържи, а ще се пече един вид - почти като на скара





Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: ket1234]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.02.11 23:27



Или т.н.плоча:)



Тема Май не съм в час ама да питам:нови [re: novpotr]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано25.02.11 23:28



10-12 лв/кг замразени шайби сьомга евтино ли е? За "охладените" дори не се замислям щото имам коремното усещане че те са размразени с добавка 50% над цената на замразените.



Иначе сьомгата е "кефска" риба в мойта "книга: С подходящ грил (избягвам пържене) стандартните 1" шайби са 10 мин' работа, и с предварително подготвените 1 to four veg's e почти ала'минут за 2-3 сътрапезника. Зависи от големината на грила.

В твоя случай бих експериментирал: Подготви някаква подходяща обемиста гарнитура. Като варени/задушени картошки, грах, зелен фасул и...к'ото те кефи. После нарежи с остър нож тъъъъъънко тънко полуразмразената сьомга (не съм видял още в магазините неочистена) на филийки 2-3 мм, мариновай ги в бяло вино и лимонов сок, и ги поднеси сурови, поръсени лекичко с финно стрит черен пипер и с много лимон за изчеждане върху тях. Вървят като пуканки върху препечени филийки хляб, ама пият 'ногу водка (и бяло вино за несИрЮзни пиячи).


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Какво да я правя тая рибанови [re: novpotr]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано25.02.11 23:31



На рибата са й небходими много малко минути за да стане готова за консумация.
Ако я готвиш по-дълго тя ще стане "тричава".
Още повече, сьомгата не трябва да се готви дълго време - за да й се запазят всичките талимати й трябват малко минути.
Някои гурме готвачи даже я приготвят по 2-3 мин на страна. Вътре да остане розова и маааалко суровичка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.