Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: Фиши]  
Автор xamos ()
Публикувано15.03.11 02:30



Здравей Фиши, отдавна не съм те чувала. Как си?





Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.03.11 13:12



Принципно е такава, но има и с други цветове.
Тя, и херингата я има в различни "десени", както и още много риби.
Но сьомгата основно е, както казваш, портокалово-розова.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: Sapiens]  
Автор xamos ()
Публикувано15.03.11 13:36



Аз пък се учудих като прочетох в клуба, че ескимосите лапат сьомга. Нали я виждам по документалните филми, че любимата вкусотия на мечките и я хващат във въздуха:))





Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано15.03.11 23:45



От известно време /аз я купувам от около 2 год./ има и така наречената сьомгова пастърва - около 13 лв/кг.
Не зная към коя група принадлежи, но наистина е доста вкусна - обикновено е около 1 - 1,5 кг и приготвена на моята вълшебна фурна на програмата за риба е страхотна.
Евтина тип сьомгова риба.





Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: Фиши]  
Автор irini ()
Публикувано16.03.11 13:03



Фиши, на теб родителите ти бяха са с гръцко потекло, доколкото си спомням. Може би, майка ти има рецептата от нейната майка. Но и в бъгарската кухня също често се използват ядки в салатите /както в тракийската - която е разновидност на дзадзики -то /. Въобще, на Балканите е трудно да се определи коя рецепта от къде произхожда първоначално - винаги е имала голямо "объркване" на население от различни етнически групи.
Скоро в един гръцки форум коментирахме мусаката - българската е едно, а гръцката съвсем друго , но имат едно и също наименование. Чужденците повече са свикнали с гръцката и почти я отъждествяват с Гърция, но това не означава, че непременно мусаката е възникнала в Гърция... Смешното е, че и българите, и гърците претендират, че това е НАЦИОНАЛНОТО им ястие. Както стои въпросът и със зрелия български боб чорба и гръцкото ястие "фасолада".

За куриоз да кажа - В Гърция запръжка на боб - чорбата не се прави. Моят мъж, обаче, когато готви боб по рецептата на майка му /от Централна Гърция/, винаги прави запръжка, точно както в България... Защо и как? Ами, не знам, но голям майтап пада като почнем да готвим и де се препираме кой от нас двамата е повече българин.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: bobiO8]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано29.03.11 20:33



Ето и тазвечерната салатка. Доста кайсиева ракия изпи.





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор sylt (непознат)
Публикувано16.07.11 20:07



Учудвам се че при толкова голяма дискусия никой не знае че най-хубавото цацики става с изцедено овче или козе кисело мляко. Гъстотата на млякото зависи не само от изцеждането, а и от вида мляко. Това е традиционното гръцко цацики.
Безсмислено е да се спори, какво е правилно да има в една такава разядка. Тя съществува в различни варианти, на основа кисело мляко и краставици - на Балканите, в целия Близък изток, в Иран, Индия и в Кавказ. И всички имат различни имена. Затова, когато говорим за цацики (не снежанка, чачик, джаджийк, райта и пр.), съставките са тези, които xamos е посочил, с уточнението за вида кисело мляко.

Относно скордалията, класическия вариант може да съдържа орехи или бадеми, но предварително бланширани и пюрирани. Относно това, дали да е направена от картофи или хляб, мисля че е въпрос на вкус. Аз я предпочитам от картофи.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: sylt]  
Автор xamos ()
Публикувано16.07.11 23:55



Намери се още един познавач на традиционната гръцка кухня

. Да с овче кисело мляко е още по-чистокръвно! За козе да не говорим, явно говорим за домашно производство. В такъв случай става въпрос за цацики-шедьовър.
Приятно ми е да се запознаем!




Редактирано от xamos на 17.07.11 00:03.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор sylt (непознат)
Публикувано17.07.11 11:56



Приятно ми е на мен. Козе наистина се намира трудно, но овче има по магазините и у нас и в Гърция.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: sylt]  
Автор xamos ()
Публикувано17.07.11 14:55



Sostos!









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.