Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: Фиши]  
Автор xamos ()
Публикувано26.02.11 21:34



А да знаете колко много вкусни и сравнително лесни ястия имам да ви покажа!
Търпение скъпи съфорумници!



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: Фиши]  
Автор xamos ()
Публикувано04.03.11 22:12



Ето тук има едно

, обаче коментарите са по- интересни от рецептата.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано05.03.11 10:54



Хяйде, към твоята хубава рецепта

да добавя и моят вариант.

TZATZIKI /Цацики/

3 супени лъжици зехтин
1 супена лъжица. оцет
1 чаена лъжица лимонов сок
2 скилидки чесън смлян на ситно
1 / 2 чаена лъжица сол
1 / 4 чаена лъжица. бял пипер
1 чаена чаша кисело мляко изцедено
1 чаена чаша заквасена сметана
2 краставици, обелени, изчистени от семена и нарязани на кубчета
1 чаена лъжица. нарязан пресен копър
Начин на приготвяне:
Смесете зехтин, оцет,лимонов сок, чесън, сол и черен пипер в купа. Разбърква се, докато се поруче еднородна смес.Добавяме киселото мляко със заквасена сметана. Накрая добавете краставицата и нарязан пресен копър. Оставяме на студено в продължение на най-малко два часа преди сервиране.

Добър апетит с много Узо или нашенска ракийка.

Какво Уиски в Гърция?

Да станеш човек е изкуство.

Редактирано от bobiO8 на 05.03.11 16:39.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: bobiO8]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.03.11 16:24



Боби, твоят вариант е значително по-близко до моето понятие за Цацики (ха-ха, всеизвестно е, че гърците не могат да произнасят "ц" (както японците "р"), та сигурно по-правилното е Дзадзики...), дори и само заради това, че краставицата е на кубчета...
Хамос да ме прощава, обаче за мене по-добрият вкус винаги е стоял над автентичността...

"По-добре три дни без храна, отколкото един ден без чай" (стара китайска поговорка)


Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: bobiO8]  
Автор xamos ()
Публикувано05.03.11 23:19



Интересно!
Съчетанието на кисело мляко със сметана, пипер и узо дори много ми хареса, да тук прилича и копър, но ще го предпочета с настъргани краставици :))
А освен с узо, с какво още да го съчетаем?
Например пържени каламари? Печен охтопод на скара?





Редактирано от xamos на 06.03.11 00:45.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано06.03.11 00:19



Аз не мога да разбера защо е тази огроооомна пледоария относно въпросното Дзадзики.
Хамос е написала един вид автентична рецепта и от там се започва - ама краставицата защо е настъргана, защо има оцет, защо няма орехи и копър, и всякакви такива подобни!
Точно като нашият си български виц - аз това го знам, но по друг начин!
Ами това е - настъргана и изцедена краставица, чесън, зехтин и оцет - Дзадзики!
Като не ви харесва - Снежанка с нарязана краставица, копър, ако искате орехи и БЕЗ оцет.
Нека да уважаваме чуждата кухня, нали искаме да опитаме и от другия свят - като искаме да си я побългарим нека си направим Снежанка и да приключим /в нашия дом се нарича сух таратор и е с орехи/

Редактирано от ket1234 на 06.03.11 00:25.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: ket1234]  
Автор xamos ()
Публикувано06.03.11 00:53



Кети, важното е да е вкусно, във какъвто и да е вариант. Кулинарията се развива.
Дори и известната Тарт-татен вече се прави по хиляди варианта, но разбира се всеки от нас иска би искал да научи как точно се прави автентичната.
А за зеленището стана ли ти ясно вече? Чак от една солидна ботинечска книга го изрових





Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.03.11 01:16



И да не си казваме мнението и да не коментираме, само защото на тебе така ти се иска?
Изконно право на всеки е свободата на мнението.
Ако гледаме на всяка рецепта като на нещо веднъж и завинаги "заковано с пирон", никога няма да мръднем и крачка напред в знанията и разбиранията си.
Ето, точно това се нарича "конформизъм"...

"По-добре три дни без храна, отколкото един ден без чай" (стара китайска поговорка)


Тема Re: TZATZIKI (млечна салата)нови [re: xamos]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано06.03.11 01:31



Според мен не може от страни да се дават "идеи" за приготвяне на автентична чуждестранна кухня! Ти си там и даваш рецепта за нещо месТно. Толкова коментари биха били приемливи за една салата от кис. мляко с краставици, приготвяна на територията на нашата страна, но не и за салата от другаде. Все пак да уважаваме кухнята на другите.
Благодаря ти за усилията, които положи да ни разясниш въпросния бодил!.
А Тарт-татен приготвям за добро утро
Имаме страшно много екологично чисти ябълки на село /както ми препоръча да го наричам Киро/ и все търся начини за приложението им освен в сурово състояние и на сок.
Та открих една рецепта на Гордън Рамзи, която се хареса на всички у дома, и сега въпросната Тарт-татен ни е настолен сладкиш /докато има ябълки естествено/.



Тема Re: TZATZIKI (млечна салата) [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано06.03.11 03:00



Не, не желая да не се коментира!

и то защото на мен не ми се иска. Коя съм аз, че да давам някакъв тон в клуба. Аз съм ЗА дебатите, но смислените!
А конформизмът е мръсна дума и е зарбанен в нашата къща!
Все пак говорим за автентична кухня. Хамос е там и по -добре знае как се приготвя въпросната салата.
А не ние за направим нещо като Манилов на Гогол - с брадвата от тук, от там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.