Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За фурнитенови  
Автор expert /ne vinagi / (новак)
Публикувано23.02.11 09:01



Спорим с жената - замества ли напълно страничния нагревател с вентилатор долния нагревател. Аз я обвинявам в старо мислене тип "Раховец", тя изтъква аргумента, че всички нейни приятелки разчитат и на долния нагревател.
Харесал съм една с пара, конвекция и горен нагревател, но без долен, и сега воюваме


Вашият опит какво показва ?



Тема Re: За фурнитенови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано23.02.11 13:59



Аз също държа на долния нагревател.





Тема Re: За фурнитенови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано23.02.11 14:38



Има разлика, тя тази 'програма' се води за печене на пици / fan baking / сигурно и по други начини :). Аз лично пека пици на нея и отдолу потъмнява преди да са се препекли кашкавалите отгоре :)



Тема Re: За фурнитенови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.02.11 18:10



Много обичам такива въпроси, защото по природа и манталитет съм "хардуерист"...
Сега, в модерните концепции за готварските фурни вече не се разчита на директното греене на инфрачервените лъчи отгоре или отдолу (или смесено).
наличието на вентилатор за горещ въздух обезсмисля Локализацията на нагревателя, важното е просто да го има и да произвежда температура. Вентилаторът за горещ въздух разпределя тази произведена температура навсякъде.
В аерогриловете, обаче, се разчита и на халогенното греене директно върху продукта, освен на разпределяне на температурата навсякъде с вентилатора за горещ въздух.
Това би могло да стане и при готварските фурни, ако са оборудвани с халогенен горен нагревател. Долният е обезсмислен от вентилатора.
В този смисъл, дали вентилаторът е отзад, отгоре или отстрани, е само въпрос на конструктивно решение.
Симпатични са ми решенията с два вентилатора, при което се оформят два потока горещ въздух и може независимо (или почти) да се готви на две нива, без да се смесват миризмите, в което дълбоко се съмнявам...
Това е моето мнение по въпроса и се надявам да получиш отговор на въпроса си.




Тема Re: За фурнитенови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано23.02.11 19:42



Честно казано, моята фурна е точно такава - с два вентилатора и може да се готви на две нива самостоятелно, НО до момента не съм си позволявала лукса да пека риба /да речем/ и сладкиш едновременно.

Пекла съм еднородни печива заедно - да речем баница и хляб, месо и зарзават, кейк и хляб. За пици има самостоятелна програма, която е "тайна" - нито пише градусите, нито на какво се пече, а индикира само времето. Общо са 15 автоматични програми, които се справят страхотно с продуктите.

Тестени и разни гювечи, сърми - пека на долен реотан и вентилатор, а меса, риби, картофи - на горен реотан и вентилатор без да зная защо.

Много съм доволна от нея, и пу, пу, пу да не чуе дявола, заключ, от както ми я смениха след един месец експлоатация, вече 2 години си готвя на воля, като я ползвам минимум един път на ден за печене на хляб.



Тема Re: За фурнитенови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.02.11 20:07



А марка?


А линк?




Тема Re: За фурнитенови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано23.02.11 21:31





С тази разлика, че нашата е от 2 години и е цялата с черно стъкло отпред без алуминиевата рамка и ръкохватката е от край до край. Беше на промоция и за 1000 лв. взехме фурната с керамичен плот с два котлона.

Е, и после "долапче" /както казва една приятелка на майка ми/ за да я вградим



Тема Re: За фурните [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.02.11 21:56



Много авторитетно изглежда.




Тема Re: За фурнитенови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано23.02.11 22:06



И така работи


Стига съм я коментирала, че ще си я урочасам - пу,пу....
Изпитвам ужас да не преживея пак седмицата като почна да дава дефекти първата фурна.
Чаках два месеца да ми сменят платката /която така и не дойде/ и после един месец след скандал - разрешение от Румъния да ми я подменят.
И това се случваше по Цветница и Великден. Накрая за Гергьовден имаше разрешение да ми дадат нова фурна от магазина, но моделът беше изчерпан.
Намериха една единствена в Монтана и след седмица ми я докараха направо вкъщи



Тема Re: За фурнитенови [re: ket1234]  
Автор expert /ne vinagi / (новак)
Публикувано23.02.11 22:11



Със Сапиенс сме на едно мнение - важна е равномерността на топлината. Та нали най-вкусните неща стават в пещи.
Определено обаче срещнах проблеми с гамата на обемите - нас ни устройва съвсем малко по-голям от Раховеца, т.е. 35-40 литра. Определено има един вакуум между 30-50 л, компактния клас. Освен това, не винаги коректно е посочен написаният обем кой е - габаритния, или полезния. Точно харесах една по картинка 42 л, имаше и микровълни без въртяща се чиния - отидох в магазина, обаче с ролетка, тц., оказа се габаритен размер, а полезния - 32 л...






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.