Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Правопис и готвененови  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.02.11 18:54



Какво бихте си помислили, ако в готварски блог откриете раздел "месТни ястия"??? Предполагам, че са от мястото, където живее блогърът. Да, ама не, оказва се, че просто са си манджи от месо...

То и аз готвя с правописните грешки, ма чак пък толкова





Тема Re: Правопис и готвененови [re: chavdar4e]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано21.02.11 20:22



За такъв съм сигурна, че пише "месни хора"

. То не че там основния материал не е месото, ама...



Тема Re: Правопис и готвененови [re: chavdar4e]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано21.02.11 20:27



О, и аз съм възмутена, меко казано от правописните грешки. Направо ме настъпи по мазола....
За съжаление има мнооого такива. Определено си личи, когато е така наречения type error и когато се повтаря една и съща грешка в целия постинг.
Все пак като си решил да пишеш в простанството, поне си направи труда да е най-малкото грамотно





Тема Re: Правопис и готвене [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано21.02.11 22:04



Ха-ха-ха, ми защо, бе, Чаве...
Може да има и "месни" и "местни" ястия, например, ако човекът е решил да презентира ястия изключително от неговия роден край...




Тема Re: Правопис и готвененови [re: chavdar4e]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано21.02.11 23:19



Ми може пък да се местят.



Panta rhei...

Тема Re: Правопис и готвененови [re: chavdar4e]  
Автор xamos ()
Публикувано22.02.11 21:41



Chavdar4e,
Независимо от заглавието,относно правописа, идеята ти никак не е лоша!
Аз например, много ще ми интересно да чета такъв раздел, но ястията да са наистина с местен произход, а не преиначени от автора който ги представя. Нещо като кулинарен фолклор от всички краища на света.
Почитатели на кулинарията от всички страни на света съединявайте се!

Освен това искам да отбележа, че липсва в готварския един каталог с рецептите, които всички членове са си направили труда да напишат. Използването на търсачката според мен не е най- удачния метод да достигнеш до някоя рецепта. Трябва да изчетеш една камара страници с резултати, за да стигнеш до това което търсиш( и ако имаш търпение).Тук вече могат да помогнат модераторите.

Редактирано от xamos на 22.02.11 21:49.



Тема Ами крайно време енови [re: chavdar4e]  
Автор Melany99 ()
Публикувано23.02.11 03:56



да вземат да слагат навсякъде спел чек...

Пишат хората от телефони, скапани някакви клавиатури с клавиши, съвместяващи по 4-5 функции.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.