Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Идеи за овкусяване на броколинови  
Автор novpotr (минаващ)
Публикувано19.02.11 02:01



Нещо ми омръзна да ям риба и последните два дни си поразвалих диетата. Освен това ям непрекъснато соя и почна да ме притеснява това че е пълна с Омега 6. Сапиенс, още не съм си прочел книгата, но се захващам! Много книги се въртят наоколо.

Сега въпросът ми е колко възможни идеи може да дадете за овкусяване на броколи? Ако приемем че това е най-добрият зеленчук и реша да се тъпча само с такова, колко различни варианти бихте ми препоръчали да го направя да прилича на нещо различно? Остава задължението да бъде полусурово - само леко обработено на пара.

Сапиенс, ей сега отварям книгата, за да не кажеш че не съм я прочел.



Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: novpotr]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано19.02.11 10:08



Нов потребителю,
извини ме, ако греша, но оставам с впечатление, че за теб яденето е да погълнеш количество(калории), които да те заситят. Трябва и радост да има и в готвенето, и в сервиането, и в самото ядене.
Броколито у дома са на почит от 6-7 години. Най- простият начин е да го задушиш на пара, да му сложиш бучка масло и да го хапнеш.
Много го харесвам с паста ( например физули-спиралки) и комбинация от няколко вида сирена - бри, горгонзола, пармиджано.
Обичам да го прибавям в супи и ми се случвало и към телешко.

Преди да започнеш да готвиш поглеждай в блога на Сапи или в някакъв кулинарен сайт, предаване за любители. Търси вдъхновение



Успех!



Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: novpotr]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.02.11 12:35



Приятно и ползотворно четене...
Колкото до овкусяването на безвкусни продукти, още повече, приготвени на пара, бих ти препоръчал сос, тип "Бешамел" на базата на синьо сирене и пармезан, но съм силно смутен от мисълта, че това ще надхвърли с много понятията ти за готвене и познанията ти...
Все пак, имаш Гугъл, чукни едно питане как се прави сос бешамел с масло (малко, за вкус) и зехтин или олио, и като го направиш според указанията, добави известно количество синьо сирене и настърган пармезан или различни други сирена в него. С него се полива успешно карфиол и броколи, варени по конвенционален начин или на пара.
Вместо в Гугъла, направи си труда да потърсиш такава информация в архива на клуба, има указание как се търси. Със сигурност ще намериш повече информация там.
Апропо, Фиши е 150% права.
Пришки ми излязоха на езика да повтарям, че готвенето е изкуство, мощна интелектуална дейност, радост от творчеството, и едва след това - материал за плюскане...


Редактирано от Sapiens на 19.02.11 12:41.



Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: Sapiens]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано19.02.11 13:09



А какво ще кажеш за сос Холандез като приятен завършек на задушени зеленчуци?



Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: Фиши]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано19.02.11 16:41



Колеги, не шашкайте момчето с такива "сложнотии".
Наистина броколито се долюбва с почти всякакви сосове и най-вече с посочените от вас бешамел и холандез.

От мен едно леееесничко предложение - варено на пара броколи, залято със сметана и някакво настъргано жълто твърдо сирене /той нашият герой спомена, че си купува по една буца/ и във фурната до разтопяването му.



Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: Фиши]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.02.11 17:39



Абсолютно нищо против, освен, че сос "Холандез" е по-подходящ за светли меса, а не за зеленчуци... Този сос отлично се съчетава с аспержи, светли меса, риба и птици, макар че разликата между двата соса е доста малка.
Сосът Бешамел е "класика в жанра".
Особено в съчетание с деликатесни сирена...




Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.02.11 17:47



"Колежке", момчето иска да се храни максимално здравословно, как никой от вас не запомни това?
Едва ли съветът за сметаната ще му бъде полезен. Освен ако не е решил да напълнее лекичко в чужбина...
А и е на "полеви условия", не си е в къщи и няма удобствата за готвене, та камо ли готварска печка...
И...четете внимателно, включително и между редовете...




Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: novpotr]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.02.11 17:51



"Сапиенс, ей сега отварям книгата, за да не кажеш че не съм я прочел."

А, то си ти е за главата, аз каквото съм чел и научил, отдавна вече си го знам, на тебе ти предстои да учиш, научиш и знаеш...




Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано19.02.11 18:48



Четем, четем! И между буквите даже!
Не зная кое е по-калоричното - сметана или брашно с масло и мляко. То все в г....С тази разлика, че брашното здравословно се запържва в маслото. Ха.....
Пък ако иска може да ползва псевдо сметна - така наречената растителна
Въпреки, че като изстине "манджата" с тази сметана става много гадна, както казва 3-годишната ми племенница

Редактирано от ket1234 на 19.02.11 18:50.



Тема Re: Идеи за овкусяване на броколинови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.02.11 19:01



Абе, псевдо-сметаната сигурно няма холестерол, ама едва ли е лишена съвсем от мазнини, дори и да са растителни. Не знам, защото не ползвам нито едната, нито другата и нямам опит...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.