Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.02.11 18:55



Преди години по VOX имаше едно предаване, където два екипа се състезаваха зад печката. Във всеки екип имаше по един реномиран готвач и по един човек "от улицата". Човекът трябваше да накупи продукти до 20 марки, а готвачът трябваше да направи от тези продукти меню за 20 или 30 минути - вече не помня. Може да има едно, две или повече ястия. Задължителеното условие е да се включат всички продукти, които е купил човекът.

Предлагам да си направим една опростена версия - изреждам няколко продукта, а вие да ми кажете какво мога да направя с тях, така че да става за ядене.



И така: имам стафиди, фъстъци, козе сирене, ориз, гъби, замразено броколи и течен шоколад. Кой ще се наеме да предложи една - две рецепти, които да включат всичките тези продукти? Разбира се може и други от основните - брашно, яйца и т.н.

Редактирано от Kaлoмaин на 04.02.11 18:55.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.02.11 20:59



Може ли и аз!?
1. Ризото с гъби - в Koch Duel ползваха лук, чесън, бульони, мляко, сметана, вино и такива "второстепенни" продукти от хладилника и масата
2. Запечено с подправки /салвия или розмарин/на плоча, сух тиган или на грил с ал.фолио козе сирене, гарнирано с фъстъци и стафиди - то направо си е произведено за ядки и нещо сладко /мед, стафиди/
3. Едно пандишпанено блатче-яйце, брашно и захар- с течен шоколад и фъстъци /ако не са солени/- може роло, може и едно кръгличко с шапчица от сметана. Или пен кейк, или палачинка пак със стафиди, фъстъци и шоколад.

Мисля, че се справих!

Редактирано от ket1234 на 04.02.11 21:02.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: ket1234]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.02.11 21:19



Да, точно Kochduel се казваше!

Много приятно предаване беше.
А предложението ми харесва. Само че фъстъците са солени.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.02.11 21:31



Добре! Махаме ги от десерта - той остава само със стафиди, а те отиват при сиренето.
Забравихме броколито - може да се задуши самостоятелно с масло и чесън на търкалета, а може и при ризотото /въпреки, че ризото с гъби и броколи - пък защо не?/ Може и задушени с бешамел.....
Аз броколи и карфиол ям и сурови...............

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ket1234 на 04.02.11 21:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от ket1234 на 04.02.11 21:38.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.02.11 22:35



Ха-ха-ха, плашиш куче със салам...

ПЪРВА РЕЦЕПТА

Деликатесна кремсупа от броколи и &

В тенджера с обем около 2,5 л. наливаш 3 с.л. зехтин, загряваш го и изсипваш 150 г. култивирани печурки, нарязани на тънки филийки. Изпържваш ги до розовато, поръсени с малко сол. Изваждаш ги от мазнината.
В мазнината наливаш 1,5 л. гореща вода с разтворени 2 кубчета зеленчуков бульон вместо сол.
Оставяш да заври и пускаш вътре 300-400 г. замразено броколи. Оставяш да ври на силен огън 10 мин. Сваляш от огъня и пасираш до кремообразно състояние.
Връщаш на огъня, за да заври. Добавяш изпържените гъби.
Добавяш 4 с.л. ориз и 100 г. козе сирене нарязано на кубчета. Поръсваш с 1/4 ч.л. ситносмлян бял пипер и една идея настъргано индийско орехче.
Оставяш да ври на слаб огън 20 мин.
След сваляне от огъня наръсваш с половин връзка пресен, ситнонарязан магданоз и добавяш качествено прясно масло колкото лешник, единствено за аромат и подчертаване на аромата на козето сирене.
"За разкош" си приготвяш домашни кротони, поръсени с малко зехтин, сол самардала и поръсени с много малко гранулиран чесън или сервираш с препечени филийки ръжен или пълнозърнест хляб, натъркани леко със скилидка чесън.
При сервирането поръсваш със средносмлени или начукани с малко сол и черен пипер пеечени фъстъци, предварително притрити с ръце, за да изпадат люспите.




ВТОРА РЕЦЕПТА

Гювеч от ориз с броколи на фурна

От предната нощ накисваме стафидите във вода колкото да ги покрие, за да понабъбнат.
В тенджера с половин литър вода и 1 с.л. сол на дъното, поставяме приставка за готвене на пара, оставяме водата да заври и в приставката поставяме 400 г. от замразеното броколи. Оставяме го под капак за 10 мин., за да се размрази и свари.
До употребата му го оставяме в тенджерата.
В друга тенджера сипваме 4 с.л. зехтин и задушаваме до омекване 300 г. гъби, нарязани на едри парчета и каф.чашка печени фъстъци с отстранени люспи, поръсени с 1/2 ч.л. смлян бял пипер и 1 ч.л. сол.
Наливаме 4 чаши гореща вода и оставяме да заври. Добавяме 1 чаша ориз и стафидите с водата, в която са киснали и разбъркваме. Сваляме от огъня.
В тавичка подреждаме свареното на пара броколи и върху него изсипваме ориза със стафидите. Раздрусваме тавичката, за да се разпредели равномерно оризът.
Печем на фурна, загрята до 180° за 25 мин.
Намачкваме 150 г. козе сирене с 3 жълтъка, 3 с.л. брашно и 400 мл. прясно мляко (вода).
Изваждаме тавичката и заливаме равномерно с поливката.
Запичаме още 15 мин. или до порозовяване на поливката.


Редактирано от Sapiens на 04.02.11 23:30.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.02.11 23:08



Виж Сапи как ме подсети за една от любимите ни супи!
Броколи на много малки цветчета се задушават в малко водичка и масло.
Когато са готови се разбиват 2-3 сл. брашно с малко мляко /констистенция на палачинково тесто/ добавя се 200 мл. сметана и около чаша настъргано жълто сирене - грюер или чедър /кашкавал/.
Тази смес се добавя към броколито и след като се разтопи сиренето се добавя мляко или зеленчуков бульон до желаната гъстота на супата.
Подправя се единствено със сол и черен / бял пипер.
Лично аз харесвам черния - контрастира със супата и е по-остър, но Сапи е фен на белия, защото му е грозен черния в бели супи

.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: ket1234]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано04.02.11 23:31



Извинявам се за офа, ама това деца ядат ли го, бееее



Кет, тва е и към Сап и изобщо идеите в тая тема. Щото аз така съм се вторачила в това, което яде домочадието, че понякога като дойда тука и само си мечтая да съм сама и да си готвяяяяяяя

Щото га накарам мойте да ядат броколи и гъби, ще направя банкет!!!



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.02.11 23:39



Искаш ли да се хванем на бас "на кило кръв", че което и да е от двете яденета, които съм представил, направено точно както съм го описал, без никакви отклонения и предоставено на хлапетата за дегустация, ще бъде изконсумирано с огромно удоволствие?
Хващаш ли се на бас?
Проблемът ти е, че им угаждаш на инцидентните и незрели вкусове, без да се опитваш да им възпитаваш кулинарния вкус.




Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: chavdar4e]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано05.02.11 00:01



Вкъщи всички обичаме и ядем броколи и гъби!
Нямаме проблем с динозавърските супи/зелени/ и тези за катерички, ежчета и мечета /гъбени/


Да не си изпуснала момента.....

Редактирано от ket1234 на 05.02.11 00:03.



Тема Re: Предизвикателство за Сапиенс, Боби, Доки и сиенови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано05.02.11 00:17



Рецептите са страхотни, но......
Не правете това вкъщи с козето сирене - достатъчно вкусно и скъпо е за да се слага в заливка на нещо.......................
Говорим за козе сирене с плесенна коричка нали /едно кръгличко с диаметър към 10 см/ дето изпива доста вино или бира, а не обикновеното саламурено бяло козе сирене.
Двете сирена нямат нищо общо като вкус - само дето и двете се казват козе сирене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.