Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Една позабравена зимна салата.нови  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано24.01.11 16:23



Предлагам ви една рецепта,която поне аз не бях правил от мнооого отдавна:
4-5 моркова се измиват и обелват с картофобелачка,една черна ряпа се обелва.Настъргват се на едро ренде,добавя се магданоз,аз сложих и малко копър,сол,лимонов сок и зехтин(капвам и малко светло балсамико,някак си ми е по-вкусно).Единия път добавих и черни маслини с малко люта зелена чушка на ситно,а втория добавих 2-3с.л. майонеза и една обелена ябълка на кубчета.И двата варианта бяха много вкусни и приятни.Просто и елементарно,но смятам незаслужено забравено.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Една позабравена зимна салата. [re: Дokи]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано24.01.11 18:22



Салатите от ряпа и моркови или само ряпа са ми любимите есенно-зимни салатки. Също така добавям и малко червено цвекло там му се убива вкуса, но иначе не мога да го ям...задължително слагам магданоз, но не винаги. С майонеза не съм пробвал, но маслинките присъстват редовно на масата ни!
Благодаря за подсещането веднага влизам в зеленчуковия за да набавя нужните материали.





Тема Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: Дokи]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано24.01.11 20:32



Купувам си веднъж седмично по кило две моркови и ряпи и си правя такава копаня през ден, редувам я с класическата (чушки, домати и китайско зеле/миниатюрна марулка). Мързелан съм та не ползвам ренде а пасатор, в който слагам и 2-3 скилидки чесън. Магданоз и копър не добавям в нея защото не ги усещам от "лютивите" ряпи (избирам по малките).

Ако не броите калориите опитай следващия път сос тхина/тахан вместо майонеза.

П.С. Морски, да питам плахо- цвеклото сурово ли до слагаш или варено/туршия?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: MitreШoпa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано24.01.11 20:44



Бях сътресена, когато една колежка ми каза, че след като настърже ряпата я измива и изстисква - махало й се лютото и миризливото.......


Ние напоследък купуваме от японската бяла ряпа и си я режем на тънки търкалета с бяло балсамико и зехтин. Мммммм....



Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: ket1234]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано24.01.11 20:55



Тази "японската" е една такава дълга, като тиква/краставица ама гладка и бяла?

За първи път я видях тук (в България) ама е РАЗКОШНА!!! Само един кусур има - много е чувствителна на студ и при минусови температури замръзва...Та зимата не винаги я има по пазарите.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: MitreШoпa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано24.01.11 21:23



Тази японската ряпа белите ли я? Аз не съм купувала още от нея.



Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: Гинec]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано24.01.11 21:43



Точно това е Митре японската ряпа. Купувала съм размразена вече замразена ряпа - вътрешността й става на кафеникави петна и е ужасна на вкус.
Върнах я на дамата, която ми я продаде и тя взе да ми обяснява, че ряпата си била такава - той госпожа, сорта й такъв!!!!

Гинес, бели се като всички други репи, само дето е по-мека на вкус и много хрупкава и с нежна консистенция - като алабаш, но от този белия /бледо зелен/ Не е толкова влакнеста като черната, червената и бялата кръгла ряпа.



Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: ket1234]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано24.01.11 22:11



Има я в търговските вериги и се надявам да не е мръзнала. Ще пробвам.



Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: Гинec]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано24.01.11 22:17



И аз купувам вече само и единствено от там - можеш да си ги избереш да не са омекнали и да се огъват като.....леле срам ме е какво си помислих.....





Тема Re: Защо "позабравена" зимна салата?нови [re: ket1234]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано24.01.11 22:19



И аз си го помислих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.