Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Телешко варено за студени дни.  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано24.01.11 16:31



Взех около 1 кг. телешки ребра и 2 шайби телешки джолан.В коста се виждаше и костния мозък

.Измих и сложих в тенджера с около 1,5л.вода.След като завря го отпених и на бавен огън го оставих да ври,докато месото не падна от костите.Прецежда се бульона и се слага в друга тенджера,добавя се месото,изчистено и нарязано на по-едро,една глава целина на едро,3-4 картофа,морков,пащърнак,3-4 сушени червени чушки,предварително пукнати та котлона.След като зеленчука поомекна добавих,сол,черен пипер,едро смлян лют червен пипер и една връзка магданоз и 4-5 листа,заедно с дръжките,зелена целина.Завира и котлона се изключва,а ястието стои 20-тина мин. под капак.Другото,демек яденето е проза!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: Дokи]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано24.01.11 21:30



Това ми е любимо ядене, но не слагам чушки и пащърнак, щото пъщарнак не мога да намеря, а за чушки не съм се сещала. Ще пробвам по твоята рецепта. В петък си бях наумила да готвя телешко варено, но пазарувах чак вечерта и не намерих джолан.





Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: Гинec]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано24.01.11 21:55



Това и доматената супа са ми фаворитите.
Лично аз готвя вареното в тенджерата под налягане за 40 мин.
Слагам всичко - моркови, целина глава и стебла, пъщарнак /ако имам пресен, ако не от фризера/, чушка, картофи - малки, цели и два домата за ужас на някои и зърна черен пипер. Картофите от доматите не се разваряват и не стават на пюре.
Като го отворя, обезкостявам джолана и .....пир



Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: ket1234]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано24.01.11 22:09



Татко, Бог да го прости, много обичаше това. И аз слагам домати. От по-дребните цели без да ги беля. И лука цели главички обелени, ако е дребен. Иначе на половинки. Даже като имам време и настроение, пека лука предварително.

Редактирано от Гинec на 24.01.11 22:15.



Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: Гинec]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано24.01.11 22:14



Да бе, забравих за лук!!!!!



Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: Гинec]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.01.11 23:57



Абсолютно си права!
Предварително изпеченият лук е невероятен деликатес...
Изобщо не може да се сравни с лука по какъвто и да било друг начин, дори и със запърженият на слаб огън до розово, съвсем друго е.
Прочутата парижка лучена супа се прави с предварително изпечен лук, просто по друг начин не може да стане този невероятен съвършен вкус...




Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: Sapiens]  
Автор xamos (непознат)
Публикувано25.01.11 00:53



По какъв начин се пече лука?



Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: xamos]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.01.11 01:39



В тава във фурна, необелен, но срязана главата на две.




Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: Sapiens]  
Автор expert /ne vinagi / (новак)
Публикувано25.01.11 14:54



Консумацията на телешко варено , без подправка настърган хрян с оцет, е престъпление по ЧК /червоугодническия кодекс/





Тема Re: Телешко варено за студени дни.нови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано25.01.11 15:14



Да, верно.


Без настърган хрян с оцет вкусът е друг.



Да станеш човек е изкуство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.