Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 06.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Примерно меню за гостинови  
Автор detelina_bg (новак)
Публикувано19.01.11 17:05



Здравейте,клубари


Обръщам се към вас с молба,като към хора с богат кулинарен опит за примерно меню за гости....
По-точно колебая се как да го организирам-като шведска маса и какво да подготвя като меню или като класическа вечеря.Ще бъдат около 10 човека.
Благодаря много предварително



Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: detelina_bg]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано19.01.11 17:43



По-добре класическа вечеря. Шведската маса е за повече гости.

Салата, предястие, основно ястие, сирена, десерт и съответните ракии и вина. Ако можеш да си го позволиш, ангажирай готвач и келнер или двете в едно. Иначе ще се изчанчиш да готвиш, и сервираш. Особено ако са аламинут ястията, ще прекараш повечето време в кухнята. Ще липсва домакинята на масата, а това разваля компанията.





Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: detelina_bg]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано19.01.11 19:38



Купувам си нарязана луканка - примерно от била или фантастико , 3-4 салати или ако имам време си ги правя от предния ден , комбинирам с туршия и кисели крастевички от мазето , правя като основно ястие пържоли или руло стефани /подготовката ми е от предния ден / сутринта само ги пъхам във фурната - рулото го правим за всеки човек по отделно , за десерт печени фъстъци , карамелизирани орехи , правя си кекс примерно два вида , ако не ти се играе купи дребни сладки , правя си от предния ден баница с ябълки или тиква , и една със сирене и яйца , а ако ми се игре слагам и праз лук или спанак . Ако имаш време и си го организираш правилно , ще си намериш начин да се справиш с всичко , и пак да си си с гостите , а не само в кухнята . А и при мен е важно , че се включваме всички , и така се подготвям много бързо .



Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: бaбa 3aйka]  
Автор detelina_bg (новак)
Публикувано19.01.11 21:55



Благодаря ,беше ми много полезна....Практично,сравнително лесно и богато....
За съжаление,не съм от тези,които могат да си позволят готвач и келнер:)

Сега само трябва да си потърся подходящите рецепти.В салатите предпочитам аз да се изява,макар че и готови

те на Била не са лоши

Редактирано от detelina_bg на 19.01.11 21:58.



Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: detelina_bg]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано19.01.11 22:10



На детските рождени дни съм правила шведска маса, удобно и практично предвид препускащите коне


Много мънички кюфтенца, понякога набодени на клечки за зъби, понякога /когато съм намирала/ с клечки със знаменца, мноооого мънички лозови и зелеви сърмички, една хапка, пак на клечка, различни салати, руска, зелева /в разновидности/, да има и по-мазни, и по-постни, примерно много обичам салата с кус-кус, фалшив хайвер, кошнички от бутер тесто, изпечени, после ги пълниш с каквото ти хрумне /сладки и солени смески, варианти да искаш.../, топчета от кашкавал и сирене, палки парченца сирене и върху него грозде, нарязани на тънко месища в плато, соленки, сладки, фъстъци...

Ако ще е тежка вечерята, вече е друг случая...

Редактирано от chavdar4e на 19.01.11 22:14.



Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: detelina_bg]  
Автор cveteto99 (cvete)
Публикувано20.01.11 09:31



На мен скоро ми предстои посрещане на 10 човека, но събитието е семейно, така че масата няма да е много официална, а по-скоро вкусни и изпитани ястия. Намислила съм някои неща, но не съм решила още кои точно и как ще комбинирам.
Салата от нахут с маринован червен пипер и лук
Домашна снежанка
Салата от печен лук с печени орехи
Салата от китайско зеле с кисела ябълка и млечен дресинг
Сельодка под шуба
Червено цвекло с моркови и чесън
Пикантни пилешки дреболии или пикантно телешко шкембе (мъжът ми не си пие аперитива със салата)
За основно ще правя свински пържоли с гъби,морков,кисела краставичка и топено сирене в зелев лист
Печени мариновани меса - родата предпочита класиката
Мезета, ядки
За десерт - торта, поводът го изисква - ставам на 36





Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: cveteto99]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано20.01.11 14:00



Сельодка под шуба
Това ме заинтригова. Какво е и как се прави, моля.





Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: Гинec]  
Автор cveteto99 (cvete)
Публикувано20.01.11 15:23



Много вкусна руска салата. Не помня от къде имам рецептата, но ето примери
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=406562
http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-852/

Понякога я правя с херинга, но почти винаги смесвам майонезата със заквасена сметана.



Тема Re: Примерно меню за гости [re: cveteto99]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано20.01.11 15:32



Много интересна салата. Ще я пробвам някой път за гости.

Благодаря.





Тема Re: Примерно меню за гостинови [re: Гинec]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.01.11 16:02



- една добра и правилна рецепта...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.