Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 24.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема асдфнови [re: Kиpo]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано14.12.10 23:30



пиенето, момче, пиенето!

Редактирано от Kиpo на 15.12.10 09:22.



Тема Слагането на олионови [re: MoPcKu]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.12.10 09:26



е решение, но ако свинското мляно месо е достатъчно тлъсто, не се налага.
За булгура - не ме кефи, освен в минимален процент, дава леко по-екзотична консистенция на оризо-месната смес.



Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Сърми със субституциянови [re: Kиpo]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано15.12.10 12:28



Киро, направи си сухи чушки с боб. А сармите най добре са си с ориз. Можеш да добавиш още месце или кайма /ама да не е много мазна/.. Ето постнички от новата реколта кисело зеле.





Да станеш човек е изкуство.

Тема какнови [re: bobiO8]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.12.10 12:56



"мога да добавя"??)) Написах по-горе: яденето на сърми без месо за мен е неоправдан мазохизъм. Разбира се, всеки си има вкус.


Относно сухите чушки с боб - имам цели изследвания по темата, не става дума за това.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Сърми със субституциянови [re: Kиpo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.12.10 13:08



И да споделиш после.
На мен представата ми за боб с кайма, за сега е за казармена манджа - боб с "Русенско варено", боб със "свинска-варена"..етс.





Тема А-а-а-а...Чак сега разбрах...нови [re: Kиpo]  
Автор gogobravo (Професионалистъ)
Публикувано15.12.10 14:32



Ами е така кажи бе човек...така и така....имам психически проблем, не мога да ям сърми без месо...и изобщо не мога да ям постно....


Тъй като си винар, ще ти дам следния еквивалентен пример според мен, може и някой друг да каже нещо, за зависимостта между боба и месото. От кулинарна гледна точка бобът със месо, е все едно да смесиш вино и ракия. Или...да речем твойта гъмза с мерло....Има разбира се боб които става за готвене с месо (както и вино което можеш да смесиш с ракия предполагам ). Това е черния боб, шарения боб и има едно друго дето е кръстоска между боб и нахут ама му забравих името. Те са постни доста...и съм дълбоко убеден, че темата дадена от Сапиенс малко по нагоре ще стане шедьовър с едно от тия. Аз лично съм готвил черен боб с печени свински уши, ребра(месото около кокала) и джолан. Става много хубаво. Така че, темата дадена от Сапиенс е наистина много добър фундамент на който можеш да стъпиш.
Върнах се да допълня , че ако се ползва черен боб в "Администраторската" рецепта определено киселите краставички бих ги махнал...

Редактирано от gogobravo на 15.12.10 14:36.



Тема jeeeeнови [re: mirror_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.12.10 15:30



каква беше в казармата?))



Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: jeeeeнови [re: Kиpo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.12.10 16:32



Бойна другарка от Н-ското поделение, каква





Тема Re: Слагането на олионови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано16.12.10 02:30



тлъсто, клъсто все тая няма ли олио няма и разпадане...


А булгура го смеси с ориз става също добра комбинация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.