Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Медени курабии за елханови  
Автор EmbraceАдминистратор (непознат )
Публикувано02.12.10 11:53



250 г пудра захар
3 яйца
120 г мед
400-500g брашно(колкото поеме)
1 ч.л канела на прах
1/2 ч. л джинджифил на прах
1/2 ч. л индийско орехче на прах
щипка карамфил
1 белтък за намазване

Глазура:
140г пудра захар
1белтък
няколко капки лимон

Приготовление:

Разбиват се яйцата със захарта, прибавят се меда, подправките и постепенно брашното да омесването на меко и гладко тесто. Разточва се на посипана с брашно дъска около 4 милиметра тънка кора и се изрязват различни формички. нареждат се в намаслена тава и се пекат около 10-15 минути на 160-170°C Още топли се намазват с разбитият белтък.

Глазура:

Пресятата захар се смесва с белтъка и лимоновият сок и се разбива на гладка маса. Слага се във фунийка и се украсяват вече изтиналите сладки!

Тези медени сладки се правят около месец преди Коледа и се оставят да отлежат - така са най-вкусни





Тема Re: Медени курабии за елханови [re: Embrace]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано02.12.10 15:04



Ееееееее, защо чак сега ни пускаш тази рецепта

До коледа има само 22 дена



Тема Re: Медени курабии за елханови [re: Фиши]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано02.12.10 15:24



Ще ги хапваме за Ивановден





Тема Re: Медени курабии за елханови [re: Фиши]  
Автор ECLlPSE (Nutella Mentor)
Публикувано02.12.10 15:28



Фиши, имам някакво усещане, че колкото по-късно ги направиш, толкова по-добре - ти би ли чакала топли курабиики 22, че и 30 дена?!


Имам различни рецепти за коледни меденки, но да кажа, че открих доста лесен и шарен начин за украсяване. В Карфур има щанд с продукти за сладкарство - подправки, есенции, стърготини, пръчици, смески за блатове и най-ценното за мен - сладкарски бои за оцветяване на тесто, кремове и тн и боички за украса на сладки.Като малки писалчици са, 4 цвята, на някаква немска фирма (вкъщи мога да проверя). Не знам защо, но никъде другаде не успявах да намеря бои, а тези стават наистина много красиви цветове. Ако ви огрее желание за шарени коледни меденки - горещо препоръчвам тези боички :) Да не говорим, че може да се направят и зелени/червени самите сладки (да се оцвети тестото). Да живее химията!

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: Медени курабии за елханови [re: ECLlPSE]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано02.12.10 16:48



Ти си златна!Не, ти си шоколадова и прелестна


Дъщеря ми ще се върне преди Коледните празници и ще имаме време (а и вдъхновение) да се развихрим Благодаря ти от сърце!



Тема Re: Медени курабии за елханови [re: Фиши]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано02.12.10 20:15



А аз съм отворила вече работилницата и пълня кутиите. Естествено, че се правят по-големи количества, за да останат и за Коледа:

Джинджифилови асА:



Меденки. Ще се украсяват по-късно:


Бастунчета:


Бухалчета. От тези ще се прави втора доза задължително, защото спасих само тези:


Тези заготовки от медено тесто ще стават свещници и елхички:


Щолени - "бебета" по една различна бърза рецепта:



Е те това + още два вида замразени и едно замразено тесто за едни други.
Полудях



Тема Re: Медени курабии за елханови [re: mirror_]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано02.12.10 21:19



Мирър,
много те моля! След този снимков материал, давай рецептите да ги изуча, да приготвя продуктите и да ги правя


В събота съм решила едно тиквениче да спретна и още малко рачел, че само този ден ми се очертва свободничък



Тема Re: Медени курабии за елханови [re: Фиши]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано02.12.10 22:40



Джинджифилови бисквити
----------------------------------
100 гр. масло
100 гр. захар
1 ванилия
щипка сол
2 ч.л. смлян джинджифил
1 яйце
50 гр. нишесте
1 ч.л. бакпулвер
брашно

Омесвас, разточваш и изрязваш фигурки пожелание. Аз винаги пека на 180 градуса, до порозовяване на ръбчетата. Тестото, за по-лесно разточване, слагам в хладилник.


Меденки
------------
2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
1 ч.ч. мед /топен/
2 ч.л. сода бикарбонат
2 ч.л. канела
брашно

Омесваш, разточваш и изрязваш фигути. Правя ги по-тънки, за да са ми хрупкави. Единствено звездите на клечка, които виждаш на снимката, са по-дебели.


Бухалчетата - от


-----------------

Лесен щолен
-----------------
70 гр. захар
70 гр. масло
1 яйце
100-150 гр. извара или друго меко сирене
2 ч.л. сода
ванилия
50 гр. стафиди
50 гр. коняк /аз ползвах уиски/
50 гр. бадеми
малко настъргана кора от портокал
250 гр. брашно /може да поеме и повече/

Стафидите се накисват в коняка. Можеш да сложиш и други сушени плодове, ако имаш. Омесва се тестото и се добавят и плодовете с коняка. Меси се до меко, почти лепкаво тесто. Прави се кръг от него и кръга се прегъва на две. Пече се в предварително загрята фурна на 180 гр. Не съм засичала времето След като се извади се намазва с масло и се поръсва с пудра захар.



Тема Re: Медени курабии за елханови [re: mirror_]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано02.12.10 23:09



Благодаря! Надявам се да се справя и да се похваля и аз с такива постижения





Тема Re: Медени курабии за елханови [re: Фиши]  
Автор ECLlPSE (Nutella Mentor)
Публикувано03.12.10 16:29



"ти си шоколадова и прелестна" ... и искрено трогната


Тази комбинация звучи много добре, благодаря ти! И да си изкарате една много, много весела Коледа!

Free your mind and the rest will follow.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.