Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 31.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цвекло  
Автор Cвeтa_3мия (драма)
Публикувано12.11.10 15:24



Я да видя има ли някой интересни идеи



Аз започвам с любимата ми салата -
цвекло, нарязано на ситно или настъргано
морков, настърган
царевица, на зърна
+ малко балсамов оцет

Понякога добавям каперси или натрошени орехи. Става фантастично!



Тема Re: Цвеклонови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.11.10 15:36



Аз вече съм писала тук най- любимата си салата с цвекло- леко сварено и настъргано цвекло, настъргани моркови, настъргано зеле, може и малко ябълка, подправки на вкус, зехтин, малко лимонов сок и едно кисело мляко отгоре. Става супер!






Тема Re: Цвеклонови [re: PipilotaV.]  
Автор Cвeтa_3мия (драма)
Публикувано12.11.10 15:54



А! За зеле нямаше да се сетя, задължително ще пробвам





Тема Re: Цвеклонови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.11.10 15:54



Няма да съжаляваш.






Тема Re: Цвеклонови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор aut ()
Публикувано12.11.10 16:05



Цвекло, зелени ябълки и моркови - настъргани на ситно и сурови. Слагам и малко копър, но е въпрос на вкус - ние в къщи го харесваме. Сол, оцет и олио. Пробвай и със сирене отгоре - предпочитам с люспи пармезан, ама става и с бяло сиренце, или гауда, или обикновен кашкавал.
Виж, идеята за орехите ще ти я открадна



Имам и една рецепта за печено цвекло, обаче ще ти я пусна по-късно, че сега бягам



Тема Re: Цвеклонови [re: aut]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано12.11.10 16:17



За съжаления трябва да излизам.По късно ще ти напиша няколко рецепти с червено цвекло.

Да станеш човек е изкуство.


Тема Re: Цвеклонови [re: bobiO8]  
Автор Cвeтa_3мия (драма)
Публикувано12.11.10 16:19



Чакам с нетърпение!



Тема Re: Цвеклонови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано12.11.10 16:20



И аз чакам.





Тема Re: Цвеклонови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано12.11.10 17:09



Пробвала съм и тази салата с цвекло, която също е вкусна.

Цвекло, предварително леко сварено и охладено, настъргано+ настъргани 1- 2 кисели ябълки+1/2 стрък праз, нарязан на дребничко+ 1- 2 зелени чушки, нарязани на дребно+ зехтин, лимонов сок, магданоз, сол.



Аз, видя ли салата обаче, люсвам отгоре много често и кисело мляко- слабост някаква.




Тема Re: Цвеклонови [re: Гинec]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано12.11.10 18:41



Салата от червено цвекло
Продукти: 400гр. сурово червено цвекло, 2бр. по-кисели ябълки,
1 глава лук, 1с.л. настърган хрян, сол, чер пипер, кимион, щипка захар и оцет на вкус.

Измитите и подсушени сурово цвекло и ябълки настъргваме на ренде /по ситно/. Смесваме ги със ситно настърганите хрян и лук. Подправяме с оцет, смлян чер пипер и кимион. Добавяме щипка захар.



Салата от сурово червено цвекло с портокалов сок

759гр. червено цвекло-сурово, 150гр. по-кисели ябълки, 1 лимон, 1 портокал, 50гр. захар, сол, 2 счукани карамфилчета, 4с.л. олио, чер пипер.

Измиваме, обелваме лимона и портокала, и изкискваме сокът им. Поставяме го в купа заедно с обелените кори. Почистените цвекло и обелените ябълки настъргваме на ситно. Слагаме ги в купата при плодовия сок. Разбъркваме. Разбиваме олиото, захарта, солта, черния пипер и счуканите карамфилчета. Прибавяме към салатата и объркваме. Покриваме и поставяме в хладилник за около час. Преди поднасяне, отстраняваме цитрусовата кора. Може да се добавят допълнително от гореописаните подправки- въпрос на вкус.

Да станеш човек е изкуство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.